Czy złącze jest jedyną różnicą między ekranem kinowym a ekranem Thunderbolt?


Odpowiedzi:


1

Monitor Thunderbolt zawiera wiele zintegrowanych urządzeń peryferyjnych, a także monitor:

  • Trzy zasilane porty USB 2.0
  • Port FireWire 800
  • Port Gigabit Ethernet
  • Port piorunów

Rzeczywiste złącze dla MiniDisplayPort i Thunderbolt jest takie samo, ale Thunderbolt może przekazywać wiele protokołów przez ten sam kabel, a nie tylko sygnały A / V.


2
Należy również zauważyć, że ekran Thunderbolt nie jest kompatybilny wstecz z komputerami Mac Mini DisplayPort.
Kyle Cronin

@KyleCronin: +1 To duże zastrzeżenie. Zapomnij o próbach używania starszych komputerów Mac (lub PC) z nowym wyświetlaczem. apple.stackexchange.com/questions/17960/…
Thilo

0

Panel, moc i ogólny wygląd obu ekranów są takie same, jednak jak powiedział Stuffe powyżej, istnieją dodatkowe porty, które są zasilane przez złącze Thunderbolt.

Istnieje również zintegrowany przewód zasilający dla Macbooka (Air / Pro) i uważam, że pobór mocy czynnej jest nieco wyższy.

Złącze Thunderbolt nie jest wstecznie kompatybilne z „portem” Mini Displayport - ale oczywiście mMini Displayport jest kompatybilny z „portem” thunderbolt.

Ostatni punkt - możesz odłączyć wyświetlacz Thunderbolt za pomocą dodatkowego pioruna (lub kina lub innego) wyświetlacza za pomocą portu wyjściowego Thunderbolt.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.