Wyłącz Command-W w terminalu


65

Czy jest jakiś sposób na wyłączenie Command+ Ww terminalu?

Kilkakrotnie przypadkowo zamknąłem okno terminala zawierające ważne informacje, kiedy miałem zamiar zamknąć kartę Safari i nie zdawałem sobie sprawy, że terminal jest aktywnym oknem.

Odpowiedzi:


62

Aby wyłączyć Ww terminalu, wykonaj następujące czynności:

  • Z menu  w lewym górnym rogu ekranu wybierz Preferencje systemowe . Kliknij na klawiaturze następnie skróty klawiszowe następnie skróty do aplikacji . wprowadź opis zdjęcia tutaj

  • Kliknij przycisk +, aby dodać nowy skrót

  • Wybierz „Terminal.app” dla aplikacji, a dla polecenia wpisz Close Window(rozróżniana jest wielkość liter). W polu skrótów podaj inny skrót, na przykładControlW wprowadź opis zdjęcia tutaj

  • Teraz Wnie zamyka okien terminala.


Źle wypowiedziałem się w swoim pytaniu. Właściwie chciałem zapobiec zamknięciu karty, ale twoja odpowiedź nadal działa dobrze po lekkiej zmianie „Zamknij okno” na „Zamknij kartę”. BTW, dzięki za BARDZO kompletną odpowiedź.
Ralph

@Daniel: Ładne zrzuty ekranu! Czy mogę zapytać, jakiego programu użyłeś? A może zmieniłeś tło pulpitu na całkowicie białe?
Roy Tinker,

5
Program nazywa się „Mac OS X” :-) Command-shift-4, spacja, kliknij w oknie.
Daniel

10
Mój system to Sierra i zmieniam Close Windowna Close, to działa dla mnie. Dzięki.
bwangel

Command-ctrl-shift-4, spacja umieszcza zrzuty ekranu w schowku, aby można je było wkleić.
Andrew M. Farrell,

26

Możesz ustawić monit przed zamknięciem w preferencjach:

Preferencje terminala → Ustawienia → Powłoka

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Odpowiedzi skrzyżowane ścieżki. To też jest dobre.
Daniel

4
Myślę, że to najlepsze rozwiązanie dla tego konkretnego przypadku użycia. Wyłączenie standardowych skrótów sprawia, że ​​czuję się niepewnie i frustruje mnie, gdy włączy się pamięć mięśni, gdy chcę zamknąć kartę / okno terminala.
ghoppe

-1: OP zadał bardzo szczegółowe pytanie, które można łatwo zmodyfikować dla różnych aplikacji. To jest odpowiedź specyficzna dla Terminal.app, która nie odpowiada na pytanie.
Max Ried

4
Osoby korzystające z iTerm przejdź do Prefrerences -> Profile -> Session -> Monituj przed zamknięciem! Upewnij się, że masz prawidłowy profil (domyślny ma gwiazdkę!) Images.luo.ma/osx/iterm/…
Shwaydogg

14

Próbowałem wszystkich powyższych i żaden z nich nie działał dla mnie.

To, co zadziałało, to zmiana skrótu do polecenia „Zamknij” .

wprowadź opis zdjęcia tutaj


3
To samo tutaj. „Zamknij” działało dla mnie, ale „Zamknij Windows” nie.
imagineerTis

1
Ian, mówi „iterm”, a nie „TERMINAL”
GummyArgyle

2
@ LM126, tak, mój przykład używa iTerm2, więc nie jesteś pewien, o czym jesteś?
Ian Vaughan,

możesz ustawić iterm po zakończeniu sesji. iterm pref -> profile -> sesja: zawsze pytaj przed zamknięciem. Zapobiegnie to przypadkowemu zamknięciu sesji przez cięcie.
hihell

To działało dla mnie w Mojave 10.14.5 - Ponieważ oryginalna odpowiedź pochodzi z 2012 roku, ta odpowiedź jest teraz bardziej poprawna.
Willem van Ketwich,

3

Przejdź do Preferencji systemowych klawiatury i wybierz „Skróty klawiaturowe”. Następnie wybierz Skróty aplikacji z lewej strony i kliknij + . Wybierz „Terminal.app” i wprowadź element menu, który nie jest tak istotny. Wybrałem „Przenieś wszystko na przód”. Następnie kliknij Skrót klawiaturowy i naciśnij CMD+ W. Kliknij OK .

Za pomocą tej techniki udało się przekierować skrót CMD+ Ww terminalu.


3

Proponuję to:

W iTerm: Otwórz Preferencje> Klawisze Na dole „Globalnych klawiszy skrótów” kliknij „+”, a następnie wpisz Cmd-W i pozostaw domyślną akcję „Ignoruj”.

  • nie ma potrzeby manipulowania ustawieniami globalnymi
  • nie trzeba potwierdzać świadomego zamknięcia

To jedyne skuteczne rozwiązanie dla mnie w systemie Mac OS 10.10
bitcycle

2

Trochę starego pytania, ale w iTerm2 pomogło mi to:

iTerm2Preferencjeklawisze → Dodaj mapowanie klawiszy: „polecenie + w” => zignoruj


1
Lepsze niż ignorowanie przydatnego polecenia, możesz cofnąć zamknięcie karty za pomocą <kbd> CMD </kbd> + <kbd> Z </kbd>.
b4d

0

Warto również wspomnieć o BetterTouchTool ( http://www.bettertouchtool.net/ )

Chciałem mieć oba W i Coba występy Copy(pamięć mięśni, nie pytaj). Metoda natywna pozwala tylko na jeden klawisz na polecenie, dzięki BTT mogłem zmapować oba klucze na to samo polecenie, jednocześnie unikając niepożądanego zachowania Zamknij okno

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.