Niepożądane puste oceny gwiazd / albumów niszczą inteligentną listę odtwarzania utworów zero gwiazd


11

W kompilacje SXSW Artysta zaprezentuje typowo obejmują ponad tysiąc piosenek. Gdy początkowo dodam je do iTunes, piosenki mają pustą ocenę, czego chcę.

Piosenki oznaczone są albumem SXSW YYYY Showcasing Artists (gdzie YYYY to rok festiwalu). Pojawiają się w widoku okładki jako ponad tysiąc odrębnych albumów z jedną piosenką, co jest niewygodne. Zbieram je za pomocą inteligentnej listy odtwarzania, zaznaczam wszystko, otwieram Uzyskaj informacje, ustawiam album, rok, sortuję album i zaznaczam jako „Część kompilacji”.

Potem zaczynam ich słuchać i oceniam od jednej do pięciu gwiazdek. W niektórych przypadkach nie muszę słuchać do końca, aby określić ocenę, więc liczba „Zagranych” się nie zwiększa. Czasami utwór jest odtwarzany do końca i nie mogę go ocenić, ponieważ jestem zbyt zajęty. Czasami do końca gra cała masa piosenek i nigdy ich nie słyszę, ponieważ słuchawki były podłączone do odtwarzacza, ale nie do moich uszu. Jedyny sposób, w jaki wiem, że słyszałem wystarczająco dużo utworu, aby móc go ocenić, to jego ocena.

Potem coś się dzieje. Nie wiem co

Niektóre utwory, których nigdy nie słuchałem, mają dwie gwiazdki. To chyba ocena albumu. Co za cholera?

Chcę inteligentnej listy odtwarzania utworów, których jeszcze nie oceniłem, bez względu na to, czy zostały one odtworzone, i nie chcę zaliczać oceny albumu do oceny. Chcę utworów z gwiazdą zerową, a ocena albumu sprawia, że ​​inteligentna lista odtwarzania myśli, że nie ma utworów z gwiazdką zerową.

Z przyjemnością usunęłem ocenę albumu, ale wydaje się, że nie ma takiej możliwości w GUI iTunes.

Nie mam nic przeciwko pisaniu programu do usuwania Oceny albumu z dowolnego miejsca, w którym iTunes ją przechowuje, i na podstawie wyszukiwań Google takie narzędzie byłoby popularne. Czy format biblioteki iTunes jest udokumentowany? Czy iTunes generuje ocenę albumu dynamicznie, więc nawet gdybym mógł ją usunąć z dysku, wróciłby?

Uwaga: technika „Wyświetl na liście albumów, kliknij po lewej stronie lewej gwiazdki” nie zawsze działa. Zobacz tutaj i tutaj .

Odpowiedzi:


6

Możesz pozbyć się ocen albumów. Wybierz „jako listę albumów” z menu widoku, a następnie kliknij tylko na lewo od lewej gwiazdki. Spowoduje to wyczyszczenie oceny, chociaż być może będziesz musiał spróbować kilka razy, aby trafić we właściwe miejsce, szczególnie jeśli masz włączone 1/2 gwiazdki.

Źródło:

https://discussions.apple.com/thread/1786573?threadID=1786573


Dzięki za link, ale technika nie zawsze działa. Dodałem linki do odpowiedzi w tej dyskusji od osób, dla których to nie działa. Dla mnie to też nie działa.
Thomas L. Holaday,

2

Możesz kliknąć i przeciągnąć dowolną liczbę gwiazdek, aby ją zmienić. Przeciągnij go do końca w lewo, aby go usunąć.

W najnowszej wersji iTunes, jeśli oceny, których nie chcesz, to oceny albumów, przejdź do widoku albumu, kliknij album, aby go rozwinąć, a jego ocena (pełne gwiazdki) będzie widoczna obok wykonawcy albumu w nagłówku . Kliknij i przeciągnij w lewo, aby go usunąć, a wszystkie puste gwiazdy dla nieocenionych utworów w tym albumie powinny zniknąć.


2

Przez długi czas byłem sfrustrowany tym problemem „automatycznego albumu z gwiazdami”, który całkowicie niszczy inteligentne listy odtwarzania oparte na ocenach utworów. Po tym, jak niedawno przeprowadziłem migrację mojej pełnej kolekcji ponad 14 000 utworów, musiałem coś z tym zrobić.

Po wielu poszukiwaniach narzędzi znalazłem tę niesamowitą kolekcję AppleScripts dla iTunes na skryptach Douga. Znalazłem nawet AppleScript na http://dougscripts.com/itunes/scripts/ss.php?sp=albumratingreset , który ustawiałby ocenę albumu na wszystko, co chciałem, dokładnie to , czego szukałem! Wypróbowałem to, ale skrypt został napisany z określonym kodem, aby umożliwić wybór tylko 1 ścieżki na raz, i tutaj chciałem zresetować całą bibliotekę .

Nie mam żadnych umiejętności AppleScript, ale udało mi się zhakować działający skrypt, który obsługiwałby wiele ścieżek. Z powodzeniem zresetowałem ręcznie stosowane oceny albumów (co było dla mnie pierwotnym problemem). Podniosłem sedno na github, tutaj: https://gist.github.com/dhiraj/5093759

Proszę zrozumieć, że jestem pierwszym pisarzem AppleScript (zawsze chciałem, ale nigdy nie miałem wystarczającej motywacji), więc teraz mogą pojawić się rażące błędy, problemy lub inne rzeczy, które stają się boomem, używaj na własne ryzyko i zrozumienie. Skomentuj, czy to działa dla ciebie i do czego go użyłeś, jeśli go użyjesz - jestem bardzo zainteresowany. :)

Aha, a jeśli utkniesz, zastanawiasz się, co zrobić z otrzymanym plikiem .scpt, przejdź do pierwszego adresu URL powyżej i przeczytaj plik PDF README.


1

Łatwym sposobem na to jest znalezienie wykonawcy i sprawdzenie, czy album nie jest oceniany gwiazdkami, miałem ten problem od lat, aż do teraz, gdy zauważyłem, że artysta ma ocenę 5 gwiazdek, zmieniłem to i problem WHAM zniknął


1

Dzieje się tak, gdy twój album jest oceniany z gwiazdami niepustymi. Spowoduje to automatyczne oszacowanie nieocenionych utworów z tego albumu z pustymi gwiazdkami.

Najszybszym sposobem, aby to zmienić, jest:

 1. W widoku utworów obejrzyj swój widok, aby zobaczyć oceny albumów. (Kliknięcie prawym przyciskiem myszy nazw kolumn i wybranie ocen albumów z listy)

 2. Sortuj od wyższych do niższych ocen lub cokolwiek sortowanie daje więcej niepustych ocen albumów.

 3. Kliknij po lewej stronie pierwszej gwiazdy (nie w rzeczywistej gwiazdy). Prawdopodobnie zniknie z twojego wzroku - Dzieje się tak, ponieważ zostało posortowane tam, gdzie powinno być, na początek .. lol

 4. Powtórz te czynności dla wszystkich innych albumów, które nie mają oznaczeń pustych.

Spowoduje to, że ocena Twojego albumu stanie się pusta, jeśli masz jakąś ocenioną piosenkę na tym konkretnym albumie. Jeśli nie masz jeszcze żadnej piosenki dla tego albumu, zostanie ona po prostu bez oceny (album i odpowiednie piosenki)


1

Na szczęście bystry facet napisał skrypt, który:

 • Naprawiono ścieżki z ocenami „pustej gwiazdy”
 • Zapobiega przypisywaniu przez iTunes „pustych gwiazdek” do dowolnych utworów bez oceny

Skrypt działa, ustawiając ocenę utworów bez oceny - w tym tych z ocenami pustych gwiazdek - na 1%, czyli poniżej 1 gwiazdki i wyświetlanych w iTunes jako bez oceny. Działa zgodnie z oczekiwaniami z inteligentnymi listami odtwarzania wybieranymi na podstawie oceny utworu.

Możesz uruchomić go bezpiecznie na całej bibliotece (oczywiście najpierw wykonaj kopię zapasową!); pozostawia w spokoju każdy utwór, który ma rzeczywistą ocenę.

Skrypt jest częścią obszernej biblioteki, która pomaga obejść osobliwości iTunes (poszukaj ClearTrackAutoRating ). Są to skrypty vba dla urządzeń Windows; Myślę, że jest to (być może mniej polerowane) wersja Mac przez tego samego pomocny facet tutaj (nie testowane). Jest jeszcze inny skrypt - ClearAlbumAutoRating - który zapobiega dziwnej automatycznej ocenie całych albumów, jeśli to również cię denerwuje.

Jedyną wadą tego podejścia jest to, że działa ono tylko na ścieżce, która jest częścią biblioteki iTunes po uruchomieniu skryptu; tj .: musisz nadal go uruchamiać, gdy twoja biblioteka się powiększa, ale to nie jest biggie.


0

Znaleziono prosty sposób! Używam 12.6 w systemie Windows
Z menu
wybierz Edycja -> Preferencje,
a następnie UNKliknij „pokaż funkcje Apple Music”

Zobaczysz, że prawie wszystkie szare gwiazdy znikają. Pozostaje tylko około 5%, ale mogę sobie poradzić z tymi liczbami.

Potem poszedłem do tych z szarym, przenieś je do 1; następnie zmienia kolor na niebieski.

Następnie do dowolnej oceny, którą chcę, umieszczam je na mojej wybranej liście odtwarzania. Używam „oceny”, aby ustalić, czy umieściłem utwór na liście odtwarzania, czy nie.


-1

Tylko utwory, które są częścią albumu, który został wyraźnie oceniony jako „solid stars”, pojawią się na inteligentnej liście odtwarzania na podstawie ocen. Aby usunąć niechciane utwory z listy odtwarzania, które są wymienione ze względu na ocenę albumu, wykonaj następujące czynności:

 1. Załaduj listę odtwarzania
 2. Odtwórz utwór, który jest domyślnie oznaczony jako „puste gwiazdy”
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy grafikę albumu u góry Itunes i wybierz (przejdź do albumu)
 4. Kliknij po lewej stronie pierwszej gwiazdki obok serca w obszarze albumu
 5. Teraz sprawdź swoją listę odtwarzania, a wszystkie utwory, które zostały sugerowane dodane z tego albumu do listy odtwarzania, zostaną usunięte z listy odtwarzania.

„Tylko inteligentne listy odtwarzania, które są częścią albumu, który został wyraźnie oceniony jako„ solid stars ”, pojawią się na inteligentnej liście odtwarzania na podstawie ocen” - to nieprawda. Spróbuj przynajmniej w 12.2.1.16. Utwórz inteligentną listę odtwarzania, która zawiera tylko określoną ocenę (nie ocenę albumu) i zacznij ją przewijać. Zobaczysz wiele „pustych” nieocenionych utworów (zakładając, że faktycznie masz nieocenione utwory na albumach ..)
chętny

dobrze udokumentowany przykład - dyskusje.apple.com/message/28922818#28922818
chętny

-1

Brutalna siła polega na usunięciu utworu z biblioteki iTunes, ALE NIE usuwaniu utworu z komputera. Następnie dodaj utwór ponownie do swojej biblioteki.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.