Jak przenieść okno na inny pulpit za pomocą klawiatury w Lion?


16

W Snow Leopard, aby przenieść okno w inne miejsce, musiałem użyć myszy, aby wybrać okno i użyć klawiatury, aby wybrać miejsce docelowe (np. Ctrl + 1,2,3).

W Lionie, jakich skrótów klawiaturowych (być może w niewielkiej kombinacji z myszą jak poprzednio) można użyć do przeniesienia okna na inny pulpit?


2
Nadal czekam na rozwiązanie oparte tylko na klawiaturze, które nie wymaga oprogramowania innych firm. Czy kiedykolwiek znalazłeś odpowiedź? Moja odpowiedź na poniższą odpowiedź pomaga niektórym, ale nadal wymaga myszy: apple.stackexchange.com/questions/43493/...
Mycah

Odpowiedzi:


16

Naciśnięcie skrótu do zmiany pulpitu podczas przeciągania okna powinno nadal działać, ale skróty muszą być włączone w Preferencjach systemowych.

SizeUp obsługuje na przykład przypisywanie ⌃⇧ → do przeniesienia okna na następny pulpit.


1
Tak, działa, ale klawisze Ctl i -> znajdują się po przeciwnej stronie klawiatury. Oznacza to, że wymagane są dwie ręce. Klikanie myszą (lub panelem dotykowym) moją trzecią ręką jest niewygodne. Można to zrobić, jeśli masz klawiaturę inną niż Apple.
Bruce

W Sierra używanie tych skrótów do przenoszenia okien na inny pulpit powoduje irytujące usterki. Np. Okno pojawi się na obu komputerach.
Chuchelo,

@Bruce: Używam Karabinera i mam CapsLock + mapowane na lewy przycisk myszy. Teraz mogę kliknąć i przytrzymać za pomocą skrótu klawiaturowego (Caps Lock ia) i użyć Ctrl + <strzałka>, aby przejść do następnego pulpitu (lub Ctrl + <num>, aby przejść do określonego pulpitu), a tym samym przenieść okno na ten pulpit, używając Tylko klawiatura (n apple). (Ponadto zamapowałem CapsLock + j, k, l, i na klawisze strzałek (również w Karabiner). W ten sposób mogę to zrobić bez wychodzenia z homerow! Te skróty są przydatne w wielu sytuacjach! :))
einjohn

Po skonfigurowaniu tych skrótów możesz kliknąć i ZATRZYMAĆ w obszarze tytułowym okna i nacisnąć Ctrl + <#> lub Ctrl + <strzałka w lewo / w prawo>, aby przenieść okno razem z tobą na inne miejsce.
Mycah

4

Oto rozwiązanie bez myszy, wykorzystujące BetterTouchTool . Możesz przypisać skróty klawiaturowe, aby przenosić okna między komputerami. W moim przypadku używam ctrl+ shift+ arrow.

Konfiguracja BTT


3

Możesz także (bez zmiany ustawień systemowych) kliknąć i przytrzymać okno, przytrzymać przycisk kontrolny i przeciągnąć do krawędzi ekranu.


3
Dla mnie na sierra działa to nawet bez trzymania^
Piotr Findeisen
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.