Jak poprawnie podświetlić tekst PDF w aplikacji Preview?


10

Od dłuższego czasu używam aplikacji Preview do przeglądania i adnotowania plików PDF. Możesz użyć Shift-Command-A, aby wyświetlić pasek narzędzi Adnotacje. Następnie możesz wybrać narzędzie Podświetl i wybrać kolor (np. Żółty dla standardowego koloru podświetlenia).

O dziwo, podświetlenie zwykle staje się jaśniejsze po zapisaniu i ponownym otwarciu pliku i nie mogę zrozumieć, dlaczego. Może się zdarzyć, że podświetlanie staje się jaśniejsze przy każdym powtarzanym zapisywaniu dokumentu PDF lub że starsze podświetlenia stają się jaśniejsze z jakiegoś powodu.

Innymi słowy, nowe wyróżnienia, które tworzę, wyglądają dobrze. I nawet po zapisaniu dokumentu wydają się być w porządku. Ale jeśli spojrzę na wyróżnienie, które zrobiłem wczoraj na tym samym dokumencie (z dokładnie tymi samymi ustawieniami), te wyróżnienia są w znacznie jaśniejszym odcieniu żółtego. Jest to w pewnym sensie pokonanie celu podświetlenia tekstu, ponieważ ledwo mogę powiedzieć, że to zrobiłem.

Myślę, że zdarza się to tylko na OS X Lion i może być produktem ubocznym niektórych nowych funkcji zapisywania. Jeśli istnieje opcja włączenia opcji „Podświetl ... hm ... rozjaśnianie”, proszę dać mi znać. Przyjmę również zalecenia dotyczące lepszej metody skuteczniejszego opisywania plików PDF.


Nadal jestem zakłopotany tym, co dzieje się z podglądem i podświetlaniem w moich plikach PDF. Zachowanie jest po prostu niezwykle dziwne. Zasadniczo przełączam się tylko między komputerami iMac i Macbook Pro, które mają zainstalowany najnowszy system OS X Lion. I zapisuję moje pliki w folderze Dropbox. Jakoś wyróżnienie, które robię w podglądzie, pozwala losowo zmieniać kolory. Po prostu zadziwiająco dziwne zachowanie oprogramowania.
Bijan

Odpowiedzi:


4

To wydaje się być błędem w podglądzie. Istnieje powiązany wątek na ten temat, w którym wiele osób twierdzi, że doświadcza tego samego problemu. Ja też właśnie to przetestowałem i widzę te same wyniki.

Są dwa sposoby obejścia. Pierwszym jest zaznaczenie wszystkich adnotacji i ręczne ustawienie ich koloru:

  1. Otwórz pasek narzędzi adnotacji.
  2. Naciśnij prawy przycisk, który wyświetli listę wszystkich adnotacji.
  3. Wybierz wszystkie adnotacje.
  4. Wybierz nowy kolor z paska narzędzi adnotacji.

Drugim obejściem jest użycie skryptu Python z tego samego wątku, o którym wcześniej wspomniano.


Dzięki. Pierwsze obejście naprawdę mi pomogło. Niektóre z moich adnotacji stały się tak jasne, że nie można byłoby ich znaleźć ręcznie. Wygląda na to, że wciąż jest to otwarty problem dla Preview i zdecydowanie ma coś wspólnego z nowym systemem zapisywania i wersjonowania OS X Lion.
Bijan,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.