Problem z tetheringiem przez USB iPhone'a


10

Mam tutaj dziwny mały problem.

Przez cały ten czas korzystałem z tetheringu iPhone'a przez USB i wszystko było w porządku.

Jednak dziś po południu mój interfejs USB iPhone'a w panelu Sieć ciągle stwierdza, że ​​mój interfejs USB iPhone'a jest „Nie podłączony”.

Włączanie i wyłączanie opcji Osobisty hotspot na moim iPhonie wydaje się, że nie odzyskuje go.

Czy ktoś tu ma pomysł, jak to rozwiązać?

Maszyna: MacBook Pro, OS X Lion v10.7.3.

iPhone: iPhone4, iOS 5.0.1


Czy próbowałeś ponownie uruchomić komputer?
iolsmit

Czy kabel nadal działa na inne rzeczy?
GEdgar

Tak, restartowałem go za każdym razem, gdy wprowadzam zmiany w ustawieniach sieci, ale bezskutecznie. @GEdgar: Tak, iTunes nadal wykrywa mój iPhone i jestem w stanie normalnie synchronizować rzeczy z moim iPhone'em.
Earthling

2
Cześć wszystkim, po wielu przeszukaniach w Google w końcu znalazłem rozwiązanie mojego wyżej wspomnianego problemu. Okazuje się, że wersja narzędzia konfiguracji iPhone'a zawierała osłabioną wersję pewnego pliku kext. Na wypadek, gdyby inne osoby miały ten sam problem, zapoznaj się z następującym linkiem: dyskusje.apple.com/pl/thread/3787866
Earthling

@Earthling Gdy znajdziesz swoje pytanie i odpowiesz na nie, skomentuj je, więc pytanie jest oznaczone jako odpowiedź. Odpowiedzi są odpowiedziami (lub rozwiązaniami) komentarze są komentarzami na temat samego pytania.
zmilojko

Odpowiedzi:


7

Tutaj interfejs USB iPhone'a w panelu Sieć wyświetla również komunikat „brak połączenia”, gdy kabel USB jest podłączony do iPhone'a.

 • Mac OS X: 10.6.8
 • iphone 4
 • iOS: 5.1
 • iTunes: 10.6.3
 • Narzędzie konfiguracji iPhone'a: ​​3.5

Przyczyna jest wadliwa /System/Library/Extensions/AppleUSBEthernetHost.kext, chociaż wersja 2.3.0 jest poprawna, jej rozmiar to 78 KB, a 60.892 bajtów nie.

Wiadomo, że działa AppleUSBEthernetHost.kext na tethering USB przez iPhone'a w wersji 2.3.0, ale 225 KB, 189,646 bajtów.

Poprawka polega na:

 1. W terminalu: $ sudo rm -r /System/Library/Extensions/AppleUSBEthernetHost.kext#, aby usunąć
 2. Uruchom ponownie (nie jestem pewien, czy jest to konieczne)
 3. Ponownie zainstaluj iTunes (w naszym przypadku 10.6.3), spowoduje to również zainstalowanie dobrego AppleUSBEthernetHost.kext: pobierz iTunes z https://www.apple.com/itunes/ i uruchom instalator, to zainstaluje prawidłowy AppleUSBEthernetHost.kext.

Gdy tethering nadal nie działa:

 1. Menu Apple> Preferencje systemowe> Sieć> usuń iPhone'a
 2. dodaj iPhone'a ponownie
 3. naciśnij przycisk [Apply]

PS Według naszego oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych około 7 maja 2010 r. Została zainstalowana nowsza wersja AppleUSBEthernetHost.kext.


Mogę potwierdzić, że nadal może to powodować problemy na Yosemite w 2015 roku. Rozwiązanie jest takie samo.
zmilojko

Właśnie to naprawiłem dla mnie w systemie OS X 10.10.5 z iPhonem 6 z systemem iOS 9.0.2. Miałem iPhone'a podłączonego podczas ponownej instalacji iTunes, a gdy proces instalacji miał się właśnie kończyć, komputer rozpoznał telefon i iPhone iPhone Connection w Preferencjach systemowych> Sieć zmienił się na „Połączono”.
dusić

3

Właśnie doświadczyłem tego problemu, a zresetowanie ustawień sieci na iPhonie wydawało się go rozwiązać.
1. Odłącz telefon od komputera
2. Na iPhonie: Ustawienia> Ogólne> Resetuj> Zresetuj ustawienia sieci
3. Poczekaj na ponowne uruchomienie iPhone'a, a następnie podłącz telefon z powrotem do komputera i poczekaj 10-20 sekund


Nie działało dla mnie. Próbowałem ponownie uruchomić komputer wiele razy, próbowałem ponownie uruchomić telefon. Nic z tego nie działało. Właśnie wypróbowałem to rozwiązanie. Nic nie zmieniło. Wciąż brak modemu USB.
Cheeso

1

Miałem ten problem i mam Maca Mini z systemem Lion, który właśnie zainstalowałem tydzień temu. Mam Verizon iPhone 4 (bez S) z systemem iOS 5.1.

Oto rzeczywistość, którą właśnie odkryłem ...

Upewnij się, że iPhone „Dane komórkowe” jest aktywny (będzie to możliwe, chyba że wyłączysz go fizycznie, na przykład podczas testowania). Włącz osobisty hotspot na iPhonie.

Podłącz swój iPhone do komputera Mac za pomocą kabla USB.

Przejdź do Udostępniania na komputerze Mac i przejdź do Udostępniania internetowego. Pojawi się iPhone USB i z punktu widzenia Udostępniania Internetu faktycznie pozwoli ci wybrać „z Ehternet na iPhone USB”, ale tak naprawdę nie działa.

W rzeczywistości możesz udostępniać to tylko w inny sposób, tj. Udostępniać Internet z iPhone USB na komputerze Mac. Być może Apple przygotowuje możliwość udostępniania w inny sposób przez USB, ale jeszcze jej nie ma

Jednak o ile masz połączenie Ethernet i Wi-Fi na komputerze Mac, możesz udostępniać dane z komputera Mac na iPhone'a za pośrednictwem Wi-Fi, zasadniczo konfigurując połączenie typu komputer-komputer między komputerem Mac a telefonem iPhone ( lub, bardziej współczesnie, komputer Mac staje się punktem dostępowym).

Czytałem, że być może we wcześniejszych wersjach OSX USB poszło w drugą stronę, ale nigdy nie udało mi się go uruchomić i bardzo wątpię, by Apple odebrał to, zamiast go dodawać.

Mam nadzieję że to pomoże.


To tak naprawdę nie rozwiązuje pytania, jak przywrócić tethering przez USB.
Cheeso

1

Oprócz instrukcji ProBackup wydaje się, że pomocne jest usuwanie i czyszczenie iPhone Configuration Utility ( stąd ):

 1. Usuń narzędzie konfiguracji iPhone'a.

 2. Wyczyść pliki związane z iPhone Configuration Utility:

  sudo rm -rf /private/var/db/receipts/com.apple.pkg.iPhoneConfigurationUtility.*
  rm -rf ~/Library/Preferences/com.apple.iPhoneConfigurationUtility.plist*
  
 3. Usuń cały folder:

  sudo rm /System/Library/Extensions/AppleUSBEthernetHost.kext
  
 4. Ponownie zainstaluj iTunes (nieco powyżej poprzedniego)

 5. Uruchom ponownie

W moim przypadku nie miałem konfiguracji iPhone'a, więc instrukcje # 3 - # 5 działały dobrze!


1

Po kilku godzinach wysiłku pomyślałem, że wrócę do mojego doświadczenia. Może zaoszczędzi to trochę czasu innym ludziom.

Macbook Pro
Mac OSX 10.7.5
Itunes 11.1.1
iphone 5, ios 7.0.2

W pewnym momencie nie wiem, kiedy dokładnie, może po zainstalowaniu iTunes 11.0 tethering przez USB przestał działać. Próbując rozwiązać ten problem, przeszedłem do Ustawień sieciowych i usunąłem sieć USB iPhone'a, myśląc, że będę mógł ją ponownie dodać. Nie idź Po prostu zniknęło, a kiedy kliknąłem +, nie mogłem go dodać ponownie.

Główny zasób, którego użyłem do tego, jest tutaj: https://discussionsjapan.apple.com/thread/10102167?start=15&tstart=0

Do przetłumaczenia strony użyłem Tłumacza Google. Zasadniczo jest to bardziej dogłębna i przekonująca dyskusja na temat problemów związanych z AppleUSBEthernetHost.kext, które są omówione w innym miejscu.

Zajrzałem do /var/log/system.log i zobaczyłem znaki ostrzegawcze, że tethering przez USB nie zadziała:

Com.apple.kextd [10] Nie udało się załadować / System / Library / Extensions / AppleUSBEthernetHost.kext - błąd łącza (libkern / kext). Com.apple.kextd [10] Załadowanie com.apple.driver.AppleUSBEthernetHost nie powiodło się; usuwanie osobowości. kernel kxld [com.apple.driver.AppleUSBEthernetHost] :. Super klasa vtable „vtable dla IOEthernetController” dla vtable „vtable dla AppleUSBEthernetHost” jest nieaktualna. Upewnij się, że twój kext został zbudowany na poprawnych nagłówkach. Jądro nie może załadować pliku kext com.apple.driver.AppleUSBEthernetHost - łącze nie powiodło się. Jądro nie załadowało pliku wykonywalnego dla kext com.apple.driver.AppleUSBEthernetHost.

Było to po zainstalowaniu najnowszego iTunes, czyli 11.1.1. Sprawdziłem wersję.plist dla AppleUSBEthernetHost.kext i zobaczyłem 7.0, które wydawały się słuszne. Może nie jest poprawnie zbudowany dla mojej maszyny. Nie wiem

Pobrałem to: http://carlogent.com/KextUtilityFix.zip Zawiera on stary v2.3.0 AppleUSBEthernetHost.kext, a także KextUtil z cVad. Usunąłem stary AppleUSBEthernetHost.kext z / System / Library / Extensions i upuściłem go, używając KextUtil. To nie rozwiązało problemu. Jeszcze!

Znów zajrzałem do pliku system.log i zobaczyłem komunikaty o braku synchronizacji pamięci podręcznej jądra z rzeczywistymi tekstami. Więc pomyślałem - jak odbudować pamięć podręczną jądra?

Następnie uruchomiłem sudo kextcache(cholera, nie pamiętam dokładnego polecenia), aby odbudować pamięć podręczną z wiersza polecenia.

Następnie uruchom ponownie.

W tym momencie podłączyłem iPhone'a przez USB i otworzyłem ustawienia sieciowe. Mogę + dodać brakującego Iphone USB. Ale nadal to połączenie nie było aktywne. Napisał „Nie połączony”. Analizując plik kernel.log, zauważyłem, że jądro wykrywa, że ​​iPhone jest wielokrotnie podłączany i odłączany. Następnie w oknie dialogowym Ustawienia sieci kliknąłem małą ikonę „blokady”, która uniemożliwia dalsze zmiany. Voila iPhone USB stał się „Połączony” i wszystko zaczęło działać zgodnie z oczekiwaniami.


Próbowałem uruchomić mój USB od tygodni i jest to jedyne działające rozwiązanie. Przy okazji, przebudowę pamięci podręcznej jądra można wykonać, uruchamiając, sudo touch /System/Library/Extensionsa następnie uruchamiając ponownie komputer. Poza tym miałem dokładnie te same objawy, co Cheeso, aczkolwiek z iPhone'em4.
dandan78

Macbook Pro Mac OSX 10.7.5 Itunes 11.1.2 iPhone 4S, iOS 7.0.2 Właśnie zrobiłem to, co powiedział Cheeso, w rzeczywistości prostszy: pobrałem i uruchomiłem carlogent.com/KextUtilityFix.zip wstawiając plik kext do okna zgodnie z instrukcją. Próbowałem odbudować pamięć podręczną jądra, ale nie udało się, ponieważ nie mogłem wprowadzić hasła do terminala (nie jestem pewien, czy to było właściwe miejsce do uruchomienia instrukcji na MacOS). Więc poddałem się, uruchomiłem ponownie, a następnie w Preferencjach sieciowych mój iPhone w końcu pojawił się, ale nie zmienił się na zielony, ostatecznie po zamknięciu kłódki. Dziękuję bardzo za wspaniałą pomoc

1

TL; DR Ponowna instalacja iTunes rozwiązała mój wariant problemu, ponieważ został odtworzony /System/Library/Extensions/AppleUSBEthernetHost.kext, który został usunięty przez iTunes lub OSX Network. Właśnie tego doświadczyłem na OSX Yosemite (10.10.4) po aktualizacji iTunes i zresetowaniu urządzeń sieciowych (zwłaszcza usunięcie iPhone USBurządzenia sieciowego, które wydawało się być niewłaściwe). Ponownie, ponowna instalacja iTunes (w tym przypadku 12.2) rozwiązała ten problem.


Winowajcą był dla mnie Xcode - ponowna instalacja zastąpiła AppleUSBEthernetHost.kext, a moje połączenie USB zaczęło działać dobrze.
leanne

-1

Czy wypróbowałeś dobrą starą metodę z dni PC - wyłączasz i włączasz ponownie?

Działa dla mnie z innym problemem z osobistym hotspotem.


Cześć Tomek, jak wspomniano powyżej, ponowne uruchomienie wydaje się absolutnie nic dobrego.
Earthling

-1

Teraz będzie działać z nową aktualizacją. Przejdź do App Store i zaktualizuj Maca do nowej wersji „OS X Mavericks”. Może to chwilę potrwać, ale sprawi, że zadziała. To działa!!! 100% udowodnione. Pozdrowienia!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.