Czy istnieje lepszy sposób na zamknięcie / ponowne uruchomienie OSX?


9

Ilekroć chcę zamknąć / ponownie uruchomić OSX, klikam menu, wybieram zamknięcie, a następnie klikam pole nie zapisywania sesji, a następnie klikam OK. Następnie zawsze jest co najmniej jeden program, który przerywa proces zamykania systemu.

Czy jest na to łatwiejszy sposób? Może za pomocą terminala? Myślałem o tym shutdown -h now, ale ten sposób wydaje się „brudny”. Jakie są sposoby na to?

Odpowiedzi:


8

Jeśli nie chcesz zapisywać sesji, możesz po prostu nacisnąć Ctrl+ Option+ +, aby zamknąć lub Ctrl+ +, aby uruchomić ponownie

Możesz także sprawdzić ten post ( Wyłącz „Ponownie otwórz system Windows” ) na temat wyłączania wznawiania, jeśli tego nie chcesz. Istnieje inne rozwiązanie zamieszczone tutaj na forach Apple'a w celu wyłączenia tej funkcji przez Williama Donelsona (drugi post przez niego na stronie).


+1, to lepsza odpowiedź niż moja, nie wiedziałem o tych dodatkowych kombinacjach klawiszy. Dzięki. :-)
binarybob

@binarybob Dzięki, wziąłem je z jakiegoś artykułu, który czytałem dawno temu, a potem zapisałem je w celach informacyjnych;)
Lucas Derraugh

Naciśnięcie przycisku zasilania powoduje także wyświetlenie okna potwierdzenia zamknięcia.
rewolwer

7

Wpisanie Ctrl+ wywołuje okno dialogowe zamykania, które jest nieco szybsze niż kliknięcie menu Apple.


Zabawne jest to, że tak naprawdę tego nie znałem;)
Lucas Derraugh,

To nadal może być zatrzymane przez aplikację
użytkownik151019

@ binary, Gdzie jest ten przycisk na MacBooku Pro Touch?
Pacerier

-1

To wszystko może być kontrolowane przez Preferencje. Poniżej znajduje się Mountain Lion, który został nieco zmieniony z Lion:

  1. Menu Apple - Preferencje systemowe
  2. Ogólne (w sekcji Osobiste)
  3. Wybierz „Zamknij system Windows podczas zamykania aplikacji” - powoduje to, że okna nie otwierają się po ponownym otwarciu aplikacji.
  4. Teraz, kiedy zamkniesz system (i powiesz mu, aby nie otwierało ponownie systemu przy ponownym uruchomieniu), nie otworzą się one później - ani później.

-1

Functional to zbiór narzędzi przenoszących podstawowe funkcje Mac OS X z menu Apple do Docka. Jest duchowym towarzyszem „Zahipnotyzuj” .

Dodaj folder funkcjonalny jako stos do Docku, a wylogowanie , ponowne uruchomienie , wyłączenie lub uśpienie komputera Mac będzie tylko jednym kliknięciem myszy.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Przegląd Functional wraz z towarzyszem Hypnotize można znaleźć tutaj .


Jak sobie z tym radzi „Wtedy zawsze jest co najmniej jeden program, który przerywa proces zamykania”.
user151019,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.