Najlepszy sposób na importowanie wideo analogowego (VHS) na komputer Mac


13

Mam kilka starych taśm VHS, które chciałbym zdigitalizować. Widziałem kilka drogich konwerterów, które są dostarczane z zastrzeżonym oprogramowaniem, które można kupić, które automatycznie koduje i tworzy dla ciebie DVD, ale wolałbym móc importować wideo bezpośrednio do iMovie lub Final Cut Pro, więc mogę z tym pracować tak, jak chcę. Jakość nie jest krytyczna, dlatego szukam niedrogiego rozwiązania „zrób to sam”, które idealnie pozwoliłoby mi zaimportować wideo do wybranego oprogramowania, zamiast płacić firmie za to.

Jaki jest najlepszy sposób podłączenia magnetowidu do mojego komputera Mac, aby móc zaimportować te filmy do programu iMovie lub Final Cut Pro?


Strona video Stos Exchange może być kolejnym przydatnym źródłem informacji na ten temat, zwłaszcza dla bardziej technicznych aspektów, takich jak uzyskanie najlepszej jakości , najlepszy sprzęt , kodowania , itp
drfrogsplat

Odpowiedzi:


5

Jeśli masz starszą kamerę wideo DV, taką jak Sony DCR-HC96 , możesz podłączyć magnetowid bezpośrednio do kamery, która przetworzy sygnał analogowy na sygnał cyfrowy. Kamera wyśle ​​wideo za pomocą Firewire, który będzie rozpoznawany przez iMovie lub FCE. To moja preferowana opcja, ponieważ mam ten aparat i działa świetnie.

Inną opcją jest coś, o czym mówił Chris Breen w swoim wideo Macworld . Poleca Roxio Easy VHS na DVD
Roxio's Easy VHS to DVD
i Elgato Video Capture ( niektóre podobne produkty )

Nagrywanie wideo Elgato
Nie wiem, jak dobrze to działa, ponieważ sam tego nie próbowałem.

Jeszcze inną opcją byłoby użycie nagrywarki DVD z wejściami RCA do odtwarzania VHS na DVD.

Nagrywarka DVD
Po nagraniu dysku DVD z taśmą VHS można użyć oprogramowania do konwersji, takiego jak Handbrake, aby przekonwertować dysk DVD na odpowiedni format. Poleciłbym to również, ponieważ robiłem to wcześniej, chociaż wolę pierwszą metodę, ponieważ jest szybsza.


Nie ma za co Mam nadzieję, że ci pomogło!
daviesgeek

Miałem Elgato Hybrid i użyłem go do oglądania telewizji i importowania wielu taśm VHS na komputer Mac. Bardzo polecam produkty Elgato.
pietrodn

2

Dzięki Jasonowi Shippsowi postanowiłem spróbować taniego kabla konwertera analogowo-cyfrowego o nazwie EasyCap DC60 . Za mniej niż 10 USD warto było spróbować i do tej pory działało całkiem dobrze.

EasyCap DC60

Recenzje są mieszane, ponieważ wiele osób miało trudności z prawidłową konfiguracją. Będziesz potrzebował odpowiedniego oprogramowania do nagrywania wideo. Aby nagrać film, musisz zainstalować aplikację EasyCapViewer . Upewnij się, że kupujesz oryginalny DC60, a nie DC60 +, ponieważ określi on obsługę oprogramowania. Na stronie EasyCapViewer znajduje się lista obsługiwanych urządzeń .

Oczywiście dostajesz to, za co płacisz, ale jeśli chcesz taniego sposobu konwersji wideo analogowego, warto spróbować.


1

Nie, „tanie kable” nic ci nie pomogą, ponieważ potrzebujesz komputera peryferyjnego, aby zaakceptować analogowy sygnał wideo i przekonwertować go na format cyfrowy. W komputerze Mac nie ma nic, co mogłoby zaakceptować analogowe wideo i przekonwertować je na cyfrowe.

W zależności od liczby godzin wideo, które należy przekonwertować, lepiej będzie znaleźć firmę, która wykona tę usługę za opłatą, zamiast kupować sprzęt i uczyć się z niego korzystać.

Nie jestem na bieżąco z najnowszą technologią, ale pracując z taśmami VHS, szukałbyś urządzenia do konwersji, które akceptuje wideo kompozytowe lub S-Video, wraz z niesymetrycznym dźwiękiem stereo RCA i które wykonuje analogowe do konwersji cyfrowej i wysyła sygnał cyfrowy przez FireWire lub USB, który Apple iMovie może nagrywać.

Oto jeden z takich przykładów, Grass Valley ADVC55 , który kosztuje 180 USD.


Istnieją kable, które przekształcają sygnał analogowy na sygnał cyfrowy, ale przedział cenowy i funkcje są tak drastyczne. Po prostu staram się znaleźć najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, które mogę zrobić samodzielnie, zamiast płacić firmie za to i mam jak najwięcej opcji kodowania / transkodowania wideo.
Andrew

1
Nie, z pewnością nie ma czegoś takiego jak „kabel”, który mógłby to zrobić. Z definicji „kabel” jest niczym więcej niż kawałkiem drutu metalowego z owiniętą izolacją. Konwersja sygnału analogowego na sygnał cyfrowy wymaga aktywnego zespołu obwodów komputerowych. Być może znasz konwertery analogowo-cyfrowe, które są małe i mają do nich podłączone kable, ale takie urządzenie z pewnością nie jest „kablem”.

Co więcej, dostajesz za co płacisz. Tanie urządzenia będą wytwarzać bardzo niską jakość cyfrowego obrazu wideo. Drogie urządzenia dadzą wyniki wyższej jakości. Dlatego powinieneś rozważyć przesłanie taśm VHS do profesjonalnej firmy zajmującej się konwersją i zlecenie ich konwersji za Ciebie.

2
Lub jeśli wolisz przejść do końca, gdzie wiesz, że twój VHS jest standardem (480), dlaczego nie wybrać EasyCap DC60 (możesz go znaleźć na Amazon za około 10 USD lub mniej). Tak długo, jak masz oprogramowanie (EasyCapViewer) i odpowiednie kable komponentowe, będziesz w stanie przenieść twardy VHS do formatu cyfrowego za niewielką opłatą.
Jason Shipps

@JasonShipps dziękuję za radę, powinieneś opublikować to jako osobną odpowiedź
Andrew

0

Innym tanim sposobem konwersji VHS na cyfrowy jest podłączenie odtwarzacza VHS do telewizora i dźwięku do wejścia mikrofonowego DSLR i nagrywanie telewizora w ciemnym pokoju z zsynchronizowanym dźwiękiem podczas odtwarzania. Jest to podobne do starych „telecine” metod przesyłania filmu do wideo i jest to bardzo niska technologia pod warunkiem, że masz lustrzankę cyfrową, która może nagrywać wideo, najlepiej z wejściem mikrofonowym.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.