MacBook HD „Inny” nagle prawie pełny


14

Jak widać na poniższym obrazku, moja kategoria HD „Inne” jest prawie pełna. Kilka dni temu losowo pojawiało się wyskakujące okienko z informacją, że mój dysk jest prawie pełny. Potem wszedłem i zauważyłem problem na zdjęciu. Uruchomiłem narzędzie do naprawy dysku i zaktualizowałem całe oprogramowanie, ale bezskutecznie. Nie znalazłem żadnej pomocy w Google. Jakieś pomysły?


1
Ciekawe ... Właśnie obejrzałem tę stronę. Nigdy nie wiedziałem, że mam 13,54 EB (1 eksabajt = 1 000 000 TB) filmów i filmów ...
Max Ried


@ Mark Powiedziałbym, że nie - nikt nie wie więcej o tym, jaki proces i inne narzędzia mogą mierzyć rzeczy. Może to być tymczasowy problem, błąd lub wezwanie do korzystania z innych narzędzi. Pozostawmy oba otwarte na razie.
bmike

Odpowiedzi:


4

Nie jestem pewien, czy już to znalazłeś, ale jest wiele innych osób mających ten sam problem w grupach dyskusyjnych Apple . Wydaje się, że w tym wątku znajduje się całkiem sporo dobrych informacji, więc polecam je przeczytać, ale wydaje się, że istnieje konsensus, że przyczyną są ukryte lokalne kopie zapasowe / migawki.

Kilka osób używało DaisyDisk do znajdowania, a następnie usuwania ukrytego miejsca na dysku twardym.


4
Popieram zalecenie DaisyDisk - to fantastyczny produkt.
Dan J

2

Miałem podobny problem i w końcu znalazłem przyczynę problemu. Moja aplikacja pocztowa miała problemy z połączeniem z jednym z moich kont e-mail i zauważyłem, że przechowywał wszystkie komunikaty o błędach (o wartości ponad 900 GB).

Sprawdź, czy masz ten sam problem:

  • Otwórz wyszukiwarkę
  • naciśnij polecenie, shift, g
  • wpisz ~ / Library
  • naciśnij idź
  • zlokalizuj i sprawdź rozmiar swojego folderu poczty (mój miał ponad 900 GB !!!)
  • Usuń pliki

Mam nadzieję, że to pomaga!


Nie używam poczty Mac, ale sprawdzę inne foldery, dzięki!
ansarob

1

Zauważyłem również na mojej kopii Lion, że zawiera ona coś jako „Inne”, co nie oznacza, że ​​należy do kategorii OSX. Na przykład mam 25 GB plików mkv w folderze Movies, ale OSX widzi tylko, że mam 7,46 GB filmów ...1

Spróbuj usunąć niepotrzebne (stare) kopie zapasowe urządzeń mobilnych:

  • W iTunes przejdź do Preferencji / Urządzeń i wyświetl kopie zapasowe urządzenia
  • Usuń niepotrzebne kopie zapasowe urządzeń.

W zależności od liczby aktualizacji systemu iOS, które wykonałeś w przeszłości, odzyskasz sporo GB.


1
229 GB jest używanych z „innymi”, czy naprawdę uważasz, że usunięcie kilku kopii zapasowych urządzeń mobilnych o wielkości 5–10 GB (w przypadku dużych) pomaga tutaj?
nohillside

0

Czy to możliwe, że masz obraz pakietu na tym dysku, który jest zawsze zamontowany?

Chociaż nie są pełne, można je zmniejszyć tylko wtedy, gdy nie są zamontowane - i dlatego mogą po prostu rosnąć ...


0

Wypróbuj OmniDiskSweeper , aby zobaczyć hierarchiczny widok całego dysku twardego (lub partycji) na podstawie rozmiaru plików i folderów.

OmniDiskSweeper jest naprawdę świetny w tym, co robi: pokazuje pliki na dysku, w malejącej kolejności według rozmiaru i pozwala je łatwo usuwać!

I to za darmo.


0

Może to być również sytuacja tymczasowa.

Dużo przywracałem kopie zapasowe Time Machine na nowych komputerach i przez kilka minut do kilku godzin po przywróceniu narzędzie to zgłasza inne, gdy w rzeczywistości spora część przestrzeni powinna (i ostatecznie będzie) być pokazanym jako muzyka, aplikacje i filmy.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Powyższe zdjęcie wyglądało bardzo podobnie do twojego, kiedy pierwszy raz sprawdziłem. W przeciwieństwie do wyróżnienia, które pokazuje postęp indeksowania i stopniowo poprawia wyniki wyszukiwania w miarę indeksowania nowej przestrzeni i plików, Informacje o systemie wykonują chwilową migawkę. Jeśli pozostawisz to okno otwarte i wrócisz w ciągu jednego dnia - nie zmieni się, ale jeśli je zamkniesz i otworzysz ponownie, powinieneś zobaczyć kategoryzację zakończoną i wierniejsze odwzorowanie przestrzeni.

Podejrzewam więc, że czasami proces przechowywania tych danych może być wadliwy i może być konieczne ponowne uruchomienie / ponowne zainstalowanie / inne, aby wyczyścić rzeczy i ponownie uruchomić proces, który określa, który typ pliku wykorzystuje przestrzeń.


0

Ręcznie tworzyłem kopie zapasowe plików z umierającego MBP i zauważyłem ponad 49 GB obrazów w folderze ~ / Library / Container / com.apple.Preview / Data . Niektóre z tych zdjęć miały ponad 2 lata. Polecam przeglądanie folderów w kontenerach i sprawdzanie, jakie inne aplikacje utworzyły kopie twoich plików.


-1

Wiem, że to wątek jest stary, ale miałem ten sam problem na moim Macbooku Pro na El Capitan. Korzystanie z OmniDiskSweeper było niesamowite, ale okazało się, że wysokiej jakości transkodowane pliki multimedialne z Final Cut Pro X były ogromne, więc wykonałem ogromny projekt czyszczenia i dało mi to dodatkowe 200 GB wolnego miejsca.


W jaki sposób poprawia się to w przypadku innych odpowiedzi - lepiej je edytować
151019
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.