Spraw, aby Monitor aktywności pokazywał więcej niż 4 rdzenie wykorzystania procesora w Docku


10

Czy w Docku można wymusić więcej niż 4 rdzenie, wygląda to tak, jakby jabłko nie chciało po sprawdzeniu Mac OS X: Monitor aktywności pokazuje jeden wykres zużycia procesora w systemach z więcej niż czterema rdzeniami

Na komputerach Mac z więcej niż czterema rdzeniami pojedynczy wykres pokazujący zagregowane użycie wszystkich rdzeni procesora jest pokazany w głównym oknie Monitora aktywności, w oknie Historia procesora i na ikonie Docku, jeśli skonfigurowano go tak, aby wyświetlał użycie procesora lub historię procesora.

Jeśli chcę korzystać z Monitora aktywności, to moja jedyna opcja:

Aby zobaczyć użycie procesora dla każdego rdzenia indywidualnie w systemach z więcej niż czterema rdzeniami, użyj okna Wykorzystanie procesora lub Pływające okno procesora. Okna te można wyświetlić, wybierając je z menu Okno Monitora aktywności.

Uwaga: Okno Wykorzystanie procesora nie może zostać wyświetlone, jeśli Wykorzystanie procesora jest wyświetlane w Docku. Aby przestać pokazywać użycie procesora w Docku, wybierz Widok> Ikona Docku, a następnie wybierz dowolną opcję oprócz „Wykorzystania procesora”, na przykład „Ikona aplikacji”.

Czy jest na to jakiś sposób? Z zagregowanym widokiem procesora może być trudniej wykryć, kiedy proces zawiesza lub blokuje wątek procesora.

Oto jak moja historia procesora jest wyświetlana w Docku:

Pokazuje historię procesora w Docku

Oto sposób użycia My CPU w Docku:

Pokaż użycie procesora w Docku

Oto inne moje opcje okienkowe / ruchome, które mam dostępne w monitorze aktywności:

Pokazuje moje inne opcje okienkowe / pływające


3
Jestem ciekawy, jaki model Maca nie pokazuje wszystkich wirtualnych rdzeni na wyświetlaczu. Wiem, że ostatnio widziałem 8 w stacji dokującej - ale rzadko wybieram wyświetlanie pojedynczych rdzeni, ponieważ potrzeba znalezienia zablokowanego procesu jednowątkowego jest dla mnie przez większość czasu niska.
bmike


To dziwne, na moim MacBooku Pro w pracy wyświetla 4 rdzenie, ale moja MacBook Pro Retina pokazuje tylko jeden. Będę kopał i wysyłał z powrotem, jeśli znajdę rozwiązanie.

@bike jakakolwiek szansa, że ​​będziesz wiedział, jakie byłoby równoważne górne polecenie podziału na rdzeń, wiem, że mogę to zrobić, top -o cpua w systemie Linux mogę zrobić tylko 1, aby pokazać rdzenie.
Deesbek,

Odpowiedzi:


3

Możesz wybrać opcję Pokaż historię procesora z menu kontekstowego, które otrzymasz klikając prawym przyciskiem myszy ikonę Docku Activity Montior:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jeśli twój sprzęt lub oprogramowanie nie wyświetla wszystkich rdzeni, które chcesz w monitorze aktywności, bezpłatne narzędzia, takie jak MenuMeters, pozwalają wyświetlać historię użycia wielu procesorów w pasku menu zamiast w doku:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Zastanawiasz się, dlaczego historia procesora w Docku nie jest wyświetlana tak jak Twoja ?, patrz mój zrzut ekranu powyżej.
MrDaniel

@MrDaniel Masz Mac Pro z 8 fizycznymi rdzeniami, prawda? „Tylko” mam czterordzeniowy procesor i7 z 8 rdzeniami logicznymi. Może to ma znaczenie.
gentmatt,

1
Lol, te wykresy doków są graniczne boolowskie "CPU FULL THROTTLE" vs procesor bezczynny, nie ma zbyt dużej rozdzielczości: p
Alexander - Przywróć Monikę

3

Wystąpił błąd w Activity Monitor 10.8.0 (806). Jeśli wybierzesz ikonę Dock> Pokaż historię procesora, automatycznie zamyka się pływające okno i pojawia się w doku. Jeśli spróbujesz wrócić do okna swobodnego, czasami pojawia się tylko jeden rdzeń.

Rozwiązanie: - Zamknij pływające okna - Ikona Dock> Pokaż użycie pamięci - Zamknij i uruchom Monitor aktywności - Ikona Dock> Pokaż ikonę aplikacji - Zamknij i uruchom Monitor aktywności - Monitory> Pokaż historię procesora

Teraz powinieneś zobaczyć wszystkie swoje rdzenie / vccores. :-)

Ten błąd nie zawsze jest powtarzalny, ale wcześniej go doświadczyłem.


0

To naprawdę zabawny i głupi błąd.

  1. Ikona Docku -> Pokaż ikonę aplikacji.
  2. Monitor aktywności -> Windows -> Wykorzystanie procesora. [Pokaże pływające okna, może z tylko jednym historycznym paskiem, w poziomie.]
  3. Ikona dokowania kliknij prawym przyciskiem myszy -> Wymuś zamknięcie (lub zamknięcie).
  4. Ponownie otwórz Monitor aktywności -> Windows -> Wykorzystanie procesora. [Teraz powinno być osiem poziomych pasków, ponieważ mam 8 logicznych rdzeni.] [!! NIE MOŻNA SKOKU W TYM KROKU]
  5. Ikona Docku -> Pokaż historię procesora. [Pływające okna z 8 słupkami powinny się zamknąć, a ikona doku powinna pokazywać 8 małych słupków.

! To nie działa na „Wykorzystanie procesora”, zawsze jest to jeden głupi pionowy pasek. ! Musisz to zrobić KAŻDY RAZ, kiedy zamykasz proces monitorowania aktywności.

DLACZEGO TAKIE PROJEKTY? APPLE I MAC JEST GŁUPIE ...

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.