Jak zamontować zaszyfrowany dysk z wiersza poleceń?


17

Kiedy piszę diskutil mount disk3w terminalu, napisane jest, że głośniki zostały pomyślnie zainstalowane . Jednak dysk nie jest zamontowany i mogę to potwierdzić, otwierając GUI Disk Utility.app, a także dysk nie wyświetla się w Finderze.

Podejrzewam, że dzieje się tak, ponieważ dysk jest zaszyfrowany, a polecenie terminalu nie przechodzi przez „Keychain” w celu odzyskania hasła do zaszyfrowanego dysku.

Co myślisz? Czy istnieje sposób montowania zaszyfrowanych dysków za pomocą wiersza polecenia?
Dzięki.

Odpowiedzi:


25

Chcesz uruchomić diskutil coreStorage unlockVolume <UUID>, gdzie UUID jest Logical Volume UUID związane z zaszyfrowanego dysku /dev/disk3. Możesz uzyskać lvUUID, uruchamiając diskutil cs listterminal i szukając wyników związanych z /dev/disk3. Identyfikator to długi ciąg znaków, który wyglądałby mniej więcej tak: „B807C2A0-577F-3DB0-9002-F82B9137696C”.

W tym momencie pojawi się monit o podanie hasła, a jeśli jest poprawne, odblokuj dysk.


2
To działało świetnie. Należy powiedzieć, że kiedy robisz listę coreStorage diskutil, możesz napotkać stos takich identyfikatorów reprezentujących urządzenie. W moim przypadku stos wygląda następująco: Grupa woluminów logicznych, Wolumin fizyczny, Rodzina woluminów logicznych i wreszcie Wolumin logiczny. Chcesz użyć identyfikatora pokazanego z Logical Volume, który jest ostatnim, do połączenia unlockVolume.
Robert Casey

Uwaga dotycząca nowoczesnych systemów plików apfs, których powinieneś używać diskutil apfs unlockVolumeidiskutil apfs list
Max Coplan

10

Możesz użyć hdiutildo zamontowania obrazu dysku, który jest chroniony hasłem.

hdiutil attach -agentpass /path/to/image.dmg

Powinno to spróbować zamontować obraz dysku, monitując o podanie hasła. Jeśli jest zaszyfrowany kluczem publicznym, możesz przekazać to za pomocą opcji -pubkey.


Dzięki. Nie jest to dokładnie to, czego szukam. Nie pyta o hasło, za pomocą którego dysk jest szyfrowany. Przed dołączeniem dysku pyta o hasło do mojego konta lokalnego.
josswinn

3
Dziwnie to wystarczy tylko prosi mnie o hasło kiedy pominąć opcję -agentpass.
Teo Sartori

1
Twoja odpowiedź, używając hdiutil, nie ma nic wspólnego z OP i zadawanym pytaniem, które dotyczyło zamontowania zaszyfrowanego dysku z wiersza poleceń, a nie zaszyfrowanego obrazu dysku, to dwie różne rzeczy! Odpowiedź Foundlinga, używając diskutil, jest poprawną odpowiedzią!
user3439894

Dobra odpowiedź. hdiutil jest odpowiedzią na inne pokrewne pytanie, które miałem: jak odmontować zaszyfrowane dmg i „zablokować” go, aby zaczął pytać o hasło na nowym mountie. Odpowiedź brzmihdiutil eject /Volumes/your_volume
Vladimir Tolstikov,

2

Nie widzę dzisiaj, co robię inaczej, ale

diskutil unmount disk3           

i

diskutil mount disk3        

działają dobrze i prawidłowo odmontowują i montują dysk twardy, który można wyświetlić w Finderze. Szyfrowanie nie ma z tym nic wspólnego.


1
Czy odpowiadasz tutaj na własne pytanie? Jeśli tak, czy twoja odpowiedź brzmi, że problem po prostu zniknął?
Daniel

0

Wejdź w tryb odzyskiwania. Otwórz aplikację Terminal. Uruchom aplikację Disk Utility z wiersza polecenia, wykonując:

/Applications/Utilities/Disk\ Utility.app/Contents/MacOS/Disk\ Utility

Wybierz napęd blokady i kliknij zamontuj. W przypadku zaszyfrowania zostanie wyświetlony monit o podanie hasła

Następnie możesz normalnie wprowadzić swój wolumin główny.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.