Czy istnieje aplikacja podobna do terminala na iOS?


18

Szukam aplikacji, która ma niektóre z tych samych funkcji (szczególnie ssh) jak aplikacja Terminal na pulpicie. Jakie istnieją różne aplikacje na iOS z taką funkcjonalnością?


3
Jakich dokładnie funkcji szukasz? Brak dostępu do systemu plików na urządzeniu iOS, które nie zostało uszkodzone przez jailbreak.
jaberg

1
Czy pytasz o aplikację, która umożliwia dostęp do konsoli Mac z iOS (ponieważ one istnieją), czy coś, co pozwala na uruchamianie poleceń konsoli lokalnie na urządzeniu z iOS (bo prawdopodobnie tak nie jest)?
Dan J

Zobacz moje zaktualizowane pytanie.
daviesgeek

Odpowiedzi:


17

Monituj na iOS

Monit umożliwia zdalne SSH na innym komputerze. Bez jailbreakingu nie ma możliwości użycia Terminalu do uzyskania dostępu do systemu plików. Odkryłem jednak, że jeśli zrobisz jailbreak w swoim telefonie i chcesz użyć Monituj jako terminal, możesz ustawić go na SSH na serwer 127.0.0.1i uwierzytelnić się za pomocą standardowych poświadczeń root iPhone'a .

Remoter: Remote Desktop (VNC) na iOS

Ta aplikacja robi to samo trochę inaczej. Domyślnie umożliwia połączenie VNC do udostępniania ekranu, ale ma różne dodatki, które można kupić, które umożliwiają SSH, Telnet i RDP .


3
Próbowałem / kupiłem wielu klientów SSH i ostatecznie zdecydowałem się na szybką odpowiedź. Jest naprawdę dobry i regularnie aktualizowany przez renomowaną firmę.
Abhi Beckert

7

Istnieje wiele aplikacji SSH do połączeń zdalnych (patrz odpowiedź Matta), ale prawdopodobnie niemożliwe jest istnienie lokalnej aplikacji podobnej do terminala dla samego urządzenia z systemem iOS. Trzy główne powody to prawdopodobnie:

  1. Liczne wbudowane bash i narzędzia GNU / BSD (ls, cp, mv, cd, a nawet echo) byłyby całkowicie niedozwolone z powodu niemożności bezpośredniego dostępu do systemu plików, wierzę, że obejmuje to również arbitralny dostęp do katalogów w piaskownicy.

  2. Niezgodność licencji. Dotyczy to tylko Bash, który najprawdopodobniej używa powłoki (rzeczywista funkcjonalna / interaktywna część programu terminalowego), Bash jest licencjonowany GNU v3, o którym wiadomo, że z poprzednich incydentów jest całkowicie niezgodny z warunkami Apple App Store. Chociaż istnieje wiele alternatyw, które wydają się pozwalać na dystrybucję / istnienie w App Store, na przykład: tcsh i zsh.

  3. Terminal jest prawie bezwartościowy bez aplikacji innych firm / wiersza poleceń. SSH? Plik binarny innej firmy. grep? Aplikacja innej firmy. vim, svn, curl, ping, wszystkie pliki binarne innych firm. Aplikacja terminalowa musiałaby wysyłać je wszystkie i niezwykle trudno byłoby zapewnić odpowiednie licencjonowanie wszystkich z nich. Nawet nie mówiąc o tym, jak Apple czułby się z tak wieloma plikami binarnymi upakowanymi w pakiecie aplikacji.


Obecnie Apple zezwala na aplikacje wykonujące skrypty ogólnego przeznaczenia, o ile pozostają one w piaskownicy i przestrzegają wszystkich innych zasad (w tym tej, w której kod wykonywalny można pobrać i wykonać tylko za pomocą wbudowanego silnika WebKit). Można więc napisać środowisko powłoki, ale byłoby ono ograniczone do piaskownicy i nie mogło pobierać skryptów, a zwłaszcza binarnych plików wykonywalnych z Internetu.
Abhi Beckert

4

Jeśli jesteś skłonny do jailbreaka, istnieje MobileTerminal , który wraz z jailbreakingiem oferuje wiele typowych narzędzi GNU, które działają bezpośrednio w systemie plików urządzenia iOS.

Byłoby to jednak trochę kłopotliwe, ponieważ wersja MobileTerminal dostępna za pośrednictwem Cydii (jailbreak App Store) jest nieaktualna i nie działa na wielu urządzeniach. Prawdopodobnie będziesz musiał skompilować + zainstalować bieżącą wersję ze źródeł.


2
Jeśli dodasz repozytorium Insanelyi, możesz zainstalować działającą wersję dla nowszych urządzeń z systemem iOS5. Mam z nim iPoda Touch 4. generacji. Po prostu dodaj repo.insanely.com do swoich źródeł i wyszukaj „MobileTerminal (nowy)”.
Andrew Larsson,

repo.insanely.com jest teraz martwy. Jakieś słowo na temat tego, gdzie mogę uzyskać terminal zbudowany na ekranie iPhone'a 5?
bbodenmiller

2

Warto wspomnieć, że jeśli masz jailbreak urządzenia, możesz mieć odpowiednią lokalną powłokę UNIX, a jest do niej kilka aplikacji.

Nigdy tego nie zrobiłem, być może ktoś, kto może edytować moją odpowiedź, aby podać więcej szczegółów.Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.