Jak sparować Magic Trackpad z wieloma komputerami Mac?


18

Mam Magic Trackpad, którego używam z moim komputerem iMac.
Wszystko działa świetnie, ale chciałbym również używać gładzika z moim MacBookiem.

Z jakiegoś powodu wydaje się, że mogę sparować gładzik tylko z jednym komputerem na raz.
Po wyłączeniu komputera iMac włączyłem MacBooka i poszedłem skonfigurować nowe urządzenie Bluetooth. Nie znaleziono trackpada.
Wiem, że nie ma nic złego w mojej procedurze połączenia (nacisnąłem przycisk zasilania, było w zasięgu itp.) I że nic nie jest nie tak z samym gładzikiem (działa dobrze z iMacem).

Nareszcie udało mi się sparować gładzik z MacBookiem, usuwając sparowanie z komputerem iMac, wyłączając iMaca i włączając go ponownie.

Potem, kiedy poszedłem ponownie sparować z komputerem iMac, urządzenie nie zostało znalezione (MacBook był całkowicie wyłączony; nie był z niczym podłączony). Dopiero po sparowaniu z MacBookiem i włączeniu zasilania mogłem ponownie sparować z komputerem iMac.

Myślę więc, że gładzik próbuje mi powiedzieć, że można go sparować tylko z jednym komputerem na raz.

Chciałbym sparować gładzik z moim komputerem iMac i komputerem MacBook nie do jednoczesnego używania, ale do używania z jednym, gdy drugi jest wyłączony lub znajduje się daleko.
Mam inne urządzenia Bluetooth, które pozwalają mi to zrobić dobrze i nie mogę wymyślić powodu, dla którego byłoby inaczej w przypadku gładzika.

Jak sparować Magic Trackpad z moim komputerem iMac i MacBookiem, aby korzystać z niego jednocześnie?

Idealnie bez żadnego oprogramowania innych firm.


Interesujące pytanie! Powinno to działać bez problemów, ponieważ jest to komunikacja jednokierunkowa, prawda?
gentmatt

Humm, wygląda na to, że ktoś musi wymyślić urządzenie KVM z obsługą Bluetooth, aby to działało.
MrDaniel

@gentmatt Połączenia Bluetooth są zawsze dwukierunkowe. (Jedną z zalet tego jest to, że obsługuje szyfrowanie za pomocą parowania, więc pisanie nie jest wyraźne. Z drugiej strony wymagania dotyczące zasilania Bluetooth są jednym z powodów, dla których wiele klawiatur i myszy używa własnych oddzielnych kluczy sprzętowych. )
Kevin Reid,

Odpowiedzi:


15

Nie, można go sparować tylko z jednym komputerem jednocześnie, zgodnie z instrukcją Magic Trackpad . Musisz go sparować, a następnie ponownie sparować z innym komputerem, aby móc używać go na obu komputerach.

Oto fragment instrukcji:

Po sparowaniu Apple Magic Trackpad z komputerem Mac możesz ponownie sparować go z innym komputerem Mac. Aby to zrobić, najpierw usuń istniejące parowanie, a następnie ponownie sparuj gładzik.


2
Cholera! To mniej niż idealne. Nadal mam nadzieję, że istnieje rozwiązanie strony trzeciej ... Dzięki za wykopanie oficjalnego słowa.
Nathan Greenstein

1
Możesz „sparować” starsze Magic Trackpady z więcej niż jednym komputerem jednocześnie, ale możesz używać go tylko z jednym komputerem naraz. Jeśli jest używany / podłączony do jednego komputera, nie będzie się łączył z drugim. Jeśli rozłączysz się z pierwszym, możesz połączyć się z drugim.
Chris Williams

7

Zgodnie z tą odpowiedzią Magic Track Pads można sparować z wieloma urządzeniami, ale nie, jak już wspomniano, w tym samym czasie.

Dopóki panel dotykowy nie jest połączony z innym urządzeniem, będzie można go sparować z dodatkowym. Sztuką jest upewnienie się, że nie jest podłączone do drugiego urządzenia, ponieważ połączy się z pierwszym sparowanym urządzeniem, które zobaczy.

Jeśli twoje maszyny znajdują się w odległości większej niż 33 stopy (zasięg Bluetooth), powinieneś być w porządku, ale nigdy nie boli wyłączanie urządzeń, gdy ich nie używasz i pomiędzy parami, po prostu dla bezpieczeństwa.


1

Po prostu wyjmij baterie gładzika na 20 sekund, włóż je z powrotem i ponownie sparuj.


3
Pytanie dotyczy sparowania go z kilkoma komputerami jednocześnie.
nohillside

Byłaby to przydatna sztuczka, na którą należy zwrócić uwagę, jeśli postawisz właściwe pytanie.
iconoclast

1

Co powiesz na http://synergy-foss.org - narzędzie typu open source do współdzielenia myszy i klawiatury między wieloma komputerami na jednym biurku?

Wsparcie dla Maverics nie jest jeszcze gotowe :-( ale wydaje się, że wkrótce.


Alternatywą dla synergii jest Teleportacja. Korzystam z niego i mogę sparować mój magiczny gładzik z jednym komputerem Mac jednocześnie.
politicus

0

Do Twojej wiadomości, po udzieleniu odpowiedzi na inne pytanie podobne do twojego. Jak mogę obsługiwać 2 XServes i 2 iMac z 1 klawiatury i 1 myszy (oba Bluetooth)? , Myślę, że mogłem znaleźć sposób na udostępnienie Magic Track Pad między dwoma komputerami Mac dzięki pytaniu Jagry . Oto rozwiązanie do wypróbowania.

Wygląda na to, że to może działać, jak zauważ tutaj Udostępnij swoją Magic Mouse między 2 komputerami Mac. Powinno to być możliwe do rozszerzenia tam, gdzie zarówno klawiatura, jak i mysz są Bluetooth i zastępują KVM przełącznikiem USB.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Do instalacji użyliśmy następującego sprzętu:

  1 mac mini (running 24/7 as a home server)
  1 Mac Pro (it’s a hackintosh inside a Mac Pro case)
  1 Apple USB Keyboard and 1 dual-link DVI Monitor
  1 Apple Magic Mouse (Bluetooth)
  1 Belkin Flip KVM Switch (DVI-D 2-Port)
  1 small Bluetooth 2.0 USB dongle

Również obecnie próbuję potwierdzić, jak to działa z następującym pytaniem. Czy adapter USB bluetooth łączy się w parę z kluczem sprzętowym lub komputerem? Domyślam się, że zestawia się go z jakimś unikalnym identyfikatorem w sprzęcie klucza USB Bluetooth.


0

Niech to będzie proste. Można go sparować tylko z jednym komputerem Mac na raz. Po prostu upewnij się, że opcja „Pokaż Bluetooth w pasku menu” jest zaznaczona w ustawieniach Bluetooth na obu komputerach. Następnie po prostu kliknij lewym przyciskiem myszy ikonę na pasku zadań (zwykle pomiędzy ikonami dźwięku i ikon bezprzewodowych), a następnie przeciągnij wskaźnik myszy w dół na odpowiednią klawiaturę i kliknij „Odłącz”. Wróć do Maca, którego używasz, i zrób to samo, wybierając „Połącz „

Tak długo, jak klawiatura jest już sparowana z każdym urządzeniem, tak proste jest podjęcie decyzji, z którego komputera chcesz korzystać :) Zadanie wykonane

Kiedy zaczniesz uzyskiwać więcej niż jedną klawiaturę, pamiętaj, aby zmienić ich nazwę inaczej, dodaj numer lub po prostu dodaj mac mini / iMac itp., Więc wiesz, który jest który. Jeśli je dużo poruszasz, sugeruję zaznaczenie klawiatury również pod spodem ... westchnienie

EDYCJA (dodatkowe informacje)

Ok, stan baterii lub po prostu wbudowana ochrona komputera Mac może czasami frustrować, wyłączanie i ponowne włączanie urządzenia jest często preferowaną metodą z niechętnymi urządzeniami Bluetooth (aby być absolutnie pewnym wyjmij i wymień baterie) ... na moim klawiatury Często stukam w klawisze Caps Lock, aby sprawdzić, czy światło zapala się po rzekomym wyłączeniu. Ale najczęściej głównym problemem podczas parowania urządzenia Bluetooth jest to, że sparowało się ono z innym urządzeniem (mój iPhone jest często winowajcą, ponieważ parę lat temu sparowałem z nim jedną z klawiatur). Po sparowaniu możesz to zrobić następnie ponownie włącz bluetooth na innych komputerach lub urządzeniach, które chcesz (zamknięcie podłączonego urządzenia może jednak powodować problemy z ponownym połączeniem przy uruchamianiu ... więc łatwiej będzie „usunąć” klawiaturę,

Ostatnia wskazówka, którą mogę podzielić się z tymi, którzy używają wielu komputerów, to po prostu „udostępnić ekran” komputerowi, którego najczęściej używasz. Obecnie używam jako mojego głównego komputera 27-calowego iMaca, ale mam także Maca mini jako główne urządzenie multimedialne (ma iTunes i jest odpowiedzialny za wszystkie aktualizacje, ładowanie itp.) A stary Mac Pro po prostu uwielbiam to .. . i nadal jest cholernie szybki! więc ... po prostu zezwól na współdzielenie ekranu z innych maszyn na tym, na którym najczęściej siedzisz, a mysz / gładzik i klawiatura dadzą ci pełną kontrolę, gdy tylko zobaczysz to w wyszukiwarce Po prostu wybierz maszynę (w moim przypadku najczęściej Mac mini), aw prawym górnym rogu okna wyszukiwarki zobaczysz „ekran udostępniania” i przycisk „połącz z”. Wybieram „ekran udostępniania” i mogę kontrolować , modyfikuj lub używaj mojego Maca mini bezpośrednio z ekranu iMaca.


Właśnie to wypróbowałem, ale Disconnecting z pierwszego komputera Mac nie pozwala na sparowanie drugiego komputera Mac.
Stiggler

Jeśli masz jakiekolwiek problemy lub wątpliwości, czy Twoje urządzenie / gładzik może być już sparowane z innym komputerem / telefonem / iPadem itp. Po prostu wyłącz Bluetooth we WSZYSTKICH innych urządzeniach z wyjątkiem komputera, z którym próbujesz się połączyć. Wyłącz i włącz ponownie urządzenie Bluetooth [wyjmij i wymień baterie, jeśli w ogóle nie jesteś pewien] Czasami pomaga to również zrestartować komputer.
Carl Harstad,

przepraszam, już wróć! Po nawiązaniu połączenia możesz ponownie włączyć Bluetooth dla urządzeń, które wcześniej wyłączyłeś. Best of Luck :)
Carl Harstad,

Ta metoda po prostu nie działa. Po rozłączeniu na jednym komputerze wybranie połączenia na drugim nie powoduje połączenia gładzika.
ezrock
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.