Prosty sposób, aby zobaczyć listę zainstalowanych aplikacji iOS z ich rozmiarem pamięci?


30

Pamięć na moim iPhonie jest prawie pełna. Większość miejsca jest wykorzystywana przez aplikacje. Chciałbym zobaczyć, które aplikacje zajmują najwięcej miejsca na moim urządzeniu.

Czy istnieje sposób, aby uzyskać listę aplikacji z odpowiadającą im wykorzystaną przestrzenią? Przez „używane miejsce mam na myśli rozmiar instalacji (bonus za dodane dane użytkownika).

Odpowiedzi:


24

iOS 5 wprowadził teraz nową funkcję w Ustawieniach & gt; Ogólne & gt; Wykorzystanie, które doskonale wyświetla ilość danych pobieranych przez każdą aplikację na urządzeniu, posortowane przez najlepszych przestępców.


7

iTunes wyświetli listę aplikacji, w tym rozmiar (i może zamówić je według rozmiaru, aby widoczne były świń kosmiczne). Niestety, nie pokaże on danych użytkownika, ani nie pokaże tylko zainstalowanych aplikacji


1
Och, zapomniałem, że możesz wyświetlać aplikacje jako listę i dodawać kolumny. To nie jest idealne rozwiązanie, ponieważ lista zawiera także aplikacje i rzeczy, które usunąłem z iPhona, ale to realne rozwiązanie. Dzięki! (Poczekam, aż inni odpowiedzą, a następnie zaakceptuję twoją odpowiedź)
splattne

„iTunes wyświetli listę”. Gdzie? W jaki sposób?
Colonel Panic

Wybierz „Aplikacje” z Biblioteki i użyj pozycji Widok-> jako menu listy. Jeśli masz, że jeśli rozmiar nie jest wyświetlany, kliknij prawym przyciskiem myszy / Ctrl, kliknij nagłówek listy i dodaj rozmiar. Następnie możesz zamówić według rozmiaru aplikacji
Kevin

4

Możesz pobrać zarówno rozmiar aplikacji, jak i dane, które przechowuje bez jailbreakingu za pomocą bezpłatnej aplikacji Eksplorator iPhone'a (Mac i PC). Aby uzyskać dane, należy otworzyć folder aplikacji, a następnie zajrzeć do jego folderu Dokumenty i Biblioteka foldery (przede wszystkim ... w tmp mogą być również zapisane dane, ale nigdy nie zostaną one zapisane w kopii zapasowej, a urządzenie automatycznie je opróżni, gdy będzie potrzebowało miejsca).

iPhone Explorer Screenshot


2

Możesz go także zobaczyć w iTunes, gdy iPhone lub iPad jest podłączony na karcie aplikacji Możesz sortować według rozmiaru.

Jest to łatwiejsze, jak widać, jeśli aplikacja jest zainstalowana na urządzeniu lub dostępna tylko w iTunes. Możesz także usunąć zainstalowane pole wyboru, więc na końcu listy Sync i wszystko jest posortowane


1

Udało mi się uzyskać dogłębny wgląd w to, co używa przestrzeni pamięci, ale jest to naprawdę nieistotne.

Gruntownie:

  • Jailbreak Device

Następnie:

zarówno:

  • Zainstaluj serwer iOS SMB (Musisz dodać dodatkowe Repo do Cydii - to jest Tutaj )
  • Zamontuj urządzenie z systemem iOS na pulpicie przez SMB

lub:

  • Kup iFile, który ma wbudowany serwer WebDAV.
  • Uruchom serwer WebDAV na iDevice
  • Podłącz serwer WebDAV na pulpicie. Zrobiłem to przy użyciu okien NetDrive . Nie jestem pewien, co używać w systemie OS X

Wreszcie:

Niestety, z jakiegoś dziwnego powodu wszystkie aplikacje znajdują się w folderach o nazwie używając GUID zamiast nazwy oprogramowania, musisz właściwie zbadać duże foldery, aby dowiedzieć się, która aplikacja zawiera folder. Na szczęście jest dość oczywiste, czym jest ta aplikacja, ponieważ wydaje się, że podfoldery muszą być nazwą aplikacji.

Alternatywnie, iFile automatycznie odsyła nazwę aplikacji do nazwy folderu, dzięki czemu możesz określić, który z folderów używa również jako plik.


Ogólnie rzecz biorąc, jeśli wszystko, co musisz zrobić, to zobaczyć, jakie aplikacje zajmują się tym, prawdopodobnie nie jest to warte wysiłku. Z drugiej strony, jeśli masz już jailbroken (co i tak powinieneś zrobić - daje to dostęp do wielu świetnych narzędzi), to całkiem proste.

Ponadto iFile jest prawdopodobnie jedną z najbardziej przydatnych aplikacji na urządzenia z systemem iOS. Gorąco polecam.


0

FYI, korzystanie z iTunes w opisany powyżej sposób nie działa, jeśli nie przechowujesz aplikacji w iTunes! Przestałem robić to dawno temu, kiedy uświadomiłem sobie, ile miejsca zajmują na moim Macu.

Ponieważ zawsze możesz pobrać aplikację później, nie widziałem powodu, aby zajmować całą tę przestrzeń na moim Macu.

Mam nadzieję, że ta informacja pomoże każdemu takiemu jak ja, który nie ma wszystkich swoich aplikacji na swoim komputerze.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.