Jak usunąć adres e-mail poprzedniego odbiorcy z Mail?


17

Usiłuję usunąć stary adres e-mail znajomego, aby nie pojawiał się automatycznie po wpisaniu jego imienia i adresu. Usunąłem go ręcznie z książki adresowej, ale nadal pojawia się w Mail.

Jak mogę temu zapobiec?


1
Ostatnio zniknęła opcja usunięcia z listy poprzednich adresatów. Adres nie znajduje się w Kontaktach. Nie ma widocznego sposobu na usunięcie starego adresu. Czy mogę uzyskać opcję usunięcia w celu ponownego wyświetlenia?

Mam 10.11. Mam adres z literówką w domenie, która pojawia się w autouzupełnianiu za każdym razem. Tego adresu nie ma w Kontaktach ani w poprzednich adresatach. Czy jest jakiś sposób, aby się go pozbyć? To jest strasznie denerwujące ...
marc.guenther

Odpowiedzi:


19
  1. Uruchom „nową wiadomość” z menu Plik (lub użyj polecenia + N)
  2. Zacznij wpisywać adres
  3. Gdy Poczta zacznie uzupełniać żądany adres, naciśnij klawisz Return, aby powiedzieć Mailowi, aby kontynuował i automatycznie uzupełniał adres
  4. Umieść kursor myszy nad adresem; niebieska strzałka pojawi się po prawej stronie.
  5. Kliknij strzałkę, która wywołuje menu rozwijane. Menu zawiera kilka opcji, z których jedną jest „Usuń adres”. Kliknij, aby usunąć adres z autouzupełniania.

5
@Peggy Czy możesz zaakceptować tę odpowiedź, gdy rozwiąże ona Twój problem!
Tim

2
@Peggy, ważne jest, aby zaakceptować odpowiedzi, które działają dla Ciebie. To właśnie sprawia, że ​​ten system działa. Proszę przeczytać o przyjmowanie odpowiedzi .
SSteve,

Opcja „Usuń adres” po prostu usuwa adres z adresatów bieżącej wiadomości e-mail. To, czego chcesz (jeśli jest), to opcja „Usuń z listy poprzednich odbiorców”. Jeśli nie jest obecny, adres autouzupełniania pochodzi z twoich Kontaktów (Książka adresowa) i musi zostać z tego usunięty.
Alex Dupuy,

@AlexDupuy, które nie są dokładnie poprawne, przynajmniej w 10.6.8. Opcja „Usuń z poprzednich odbiorców” pojawia się jako opcja tylko wtedy, gdy osoba ta nigdy nie była w książce adresowej na początek. W obu przypadkach „Usuń adres” jest obecny i stanowi trwałe rozwiązanie.
soxman

Nie działa dla mnie (macOS 10.12.6). Adres nadal pojawia się przy autouzupełnianiu. „Poprzedniej Odbiorcy” okno stałe mój problem.
Marcus

6

W menu „Okno” programu Mail wybierz „Poprzedni adresaci” i możesz usunąć dowolny adres, którego nie chcesz.


Zauważ, że ta opcja menu została dodana w Lionie i nie jest obecna w (Snow) Leopard ani we wcześniejszych wersjach. Zobacz support.apple.com/kb/PH4891?viewlocale=en_US
Alex Dupuy

To świetne rozwiązanie. W tym oknie możesz sortować według tego, czy ludzie są w twoich kontaktach. Następnie możesz wybrać wszystkich, którzy nie są, i w ten sposób wyczyścić całą listę poprzednich odbiorców.

1

Gdy pojawi się sugestia, po prostu użyj nawigacji, aby ją uzyskać, a następnie naciśnij klawisz Delete na niej, to wszystko.0

Działa to tylko w celu skutecznego „ukrycia” poprzedniego odbiorcy z listy poprzednich odbiorców w telefonie. Apple nadal przechowuje plik ze wszystkimi poprzednimi odbiorcami w iCloud. Gdy całkowicie „Wymaż całą zawartość i ustawienia” i skonfigurujesz jako nowy telefon, zaloguj się do iCloud, wszyscy poprzedni odbiorcy zostaną przywróceni.

Innymi słowy, musisz wykonać ten bolesny proces usuwania każdego poprzedniego odbiorcy, którego nie chcesz na liście z osobna za każdym razem, gdy dostajesz nowego iPhone'a / iPada lub w inny sposób chcesz zacząć od zera i wykonać całkowite wymazanie na bieżącym urządzeniu, nawet jeśli skonfigurujesz jako nowe urządzenie. Można to łatwo powielić i udowodnić. W rzeczywistości zamierzam wkrótce odwiedzić sklep Apple, aby zademonstrować i zakwestionować zachowanie oraz czy Apple może usunąć informacje o tym, do kogo wysłałem e-maila.

Niedogodność to jedno, ale bardziej martwię się o wpływ na prywatność, że Apple przechowuje główny plik „poprzednich adresatów”, do którego nie masz dostępu i których wpisów nie można usunąć. Podobna sytuacja występuje w przypadku poczty w systemie OS X, choć wydaje się, że jest to inny plik główny poprzednich adresatów. Oznacza to, że za każdym razem, gdy przeprowadzam czystą instalację OS X, a nawet zakładam nowe konto i loguję się do iCloud, aplikacja Mail pokazuje grupę poprzednich adresatów wiadomości e-mail, którzy nie są obecni w żadnej wiadomości e-mail!

Fantastyczne informacje dla rządu wraz ze wszystkimi innymi metadanymi.


0

Aby usunąć stary adres e-mail osoby, przejdź do menu rozwijanego „Okno” (tuż przed „Pomoc”) i kliknij „Poprzedni adresaci”.

Następnie kliknij stary adres e-mail, który chcesz usunąć, i kliknij przycisk „Usuń z listy”.


Dziękuję Joel. Prosta instrukcja, która działa . Spędziłem godziny próbując pozbyć się niechcianego adresu e-mail.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.