Jak zainicjować połączenie telefoniczne Google Voice z wiersza poleceń?


9

Dzięki Brett Terpstra mogę z łatwością wysyłać SMS-y przez Google Voice w terminalu, ale teraz chcę mieć możliwość inicjowania połączenia telefonicznego również przez Termainal.

Nie ma jeszcze Google Voice API (jeszcze?), Więc wiem, że nie ma oficjalnego sposobu, aby to zrobić, ale mam nadzieję, że może ktoś miał ten sam problem i już znalazł rozwiązanie.

Właściwe rozwiązanie musiałoby nie tylko pozwolić mi powiedzieć, na który numer chcę zadzwonić, ale także na który numer Google Voice powinien użyć, aby do mnie zadzwonić.

(W przypadku osób niezaznajomionych z usługą Google Voice połączenia są inicjowane przez telefon odbierający połączenie przychodzące z serwerów Google, a następnie łączysz się z numerem, pod który chcesz zadzwonić.)

Rzuciłem okiem na Github, ale jedynym potencjalnym rozwiązaniem, jakie znalazłem, było https://github.com/tylerhall/google-voice-dialer, które nie było aktualizowane od 2 lat, i nie jestem pewien, jak go użyć .


Google pozwala nam to zrobić zarówno przez Google Talk (z aplikacją pomocniczą / wtyczką), jak i bezpośrednio z ich strony internetowej, aby przesłać dowolny numer telefonu, pod który można zadzwonić, a także wybrać telefon do połączenia. Jak dobry jesteś w Lynx / Curl / Wget? Być może uda ci się wyłudzić ruch HTTP, aby naśladować przeglądarkę internetową i zmusić GV do nawiązania połączenia ....
bmike

@bike Nie jestem w tym aż tak dobry i zastanawiam się, czy potrzebowałoby czegoś bardziej wyrafinowanego, takiego jak python lub rubin, o którym w ogóle nie wiem.
TJ Luoma

Ja też nie, ale zamierzam to wynagrodzić, gdy tylko skończy się nowy limit czasu pytań.
bmike

@bike Wydaje mi się, że odpowiedź Nilsa Muncha mogłaby, ale muszę zainstalować WWW / Mechanize.pm, zanim będę mógł to zweryfikować.
TJ Luoma,

Skrypt „googlevoice.pl”, o którym mowa w Nils Munch, nie działa. Przewiń w dół do końca komentarzy na tej stronie, a zobaczysz komentarz sprzed ponad roku, który zgłasza błąd. Wygląda na to, że nie został zaktualizowany.
TJ Luoma,

Odpowiedzi:


3

Skrypt wiersza poleceń głosowych Google można znaleźć tutaj

Dzięki niemu możesz po prostu pisać

./googlevoice.pl call 12345678

Aby wykonać połączenie. Dostępne są również inne funkcje, takie jak SMS i anulowanie połączenia.


Wygląda to świetnie, z tym wyjątkiem, że kiedy próbuję go uruchomić, nie mogę zlokalizować WWW / Mechanize.pm w @INC (@INC zawiera: /Library/Perl/5.12/darwin-thread-multi-2level /Library/Perl/5.12 /Network/Library/Perl/5.12/darwin-thread-multi-2level /Network/Library/Perl/5.12 /Library/Perl/Updates/5.12.3 /System/Library/Perl/5.12/darwin-thread-multi-2level /System/Library/Perl/5.12 /System/Library/Perl/Extras/5.12/darwin-thread-multi-2level /System/Library/Perl/Extras/5.12.) Na linii ./googlevoice.pl 40. BEGIN nie powiodło się- -kompilacja przerwana na linii ./googlevoice.pl wiersz 40. (Nie wiem jak zainstalować to, czego chce perl: - /
TJ Luoma

Ach, odpowiedzią wydaje się być uruchomienie cpan WWW/Mechanize.pmw Terminalu. Pracuję nad tym teraz.
TJ Luoma,

W końcu zainstalowałem wszystkie zależności perla, ale teraz skrypt kończy działanie z linkiem 160 nie znaleziono linku googlevoice.pl w wierszu 160 (np. 160 to „$ mech-> follow_link (tag => 'meta');” ale to nie nic dla mnie nie znaczy, bo nie mówię perl: - /
TJ Luoma

Zdaję sobie sprawę, że 4 osoby głosowały za tą odpowiedzią, ale googlevoice.pltak naprawdę nie działa. To jest zepsute przez ponad rok, jeśli czytasz komentarze na połączonej stronie.
TJ Luoma,

Skrypt nie jest już online (ostatni zapis na archive.org miał miejsce w 2012 r.). Sądzę, że napisanie takiego scenariusza byłoby dziś bardzo trudne lub niemożliwe.
Joshua Goldberg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.