Wyłączanie kontroli misji (LUB wprowadzanie zmian w listach umiejętności zaczyna obowiązywać natychmiast)


2

EDYCJA: Właśnie zdałem sobie sprawę, że to, o czym mówię, nie jest domyślną funkcją Lion. I prawdopodobnie dodane polecenia za pośrednictwem artykułu jak ten (w dół do „Gesty i skrótów klawiaturowych”). To pytanie dotyczy więc tego, jak wprowadzić zmiany w listach natychmiast po wejściu w terminal.

Spędziłem około 4 godzin na szukaniu i opracowywaniu rozwiązania szybkiego sposobu na wyłączenie / włączenie kontroli misji. Mój obecny sposób myślenia to:

Mogę wyłączyć skróty do kontroli misji, co dałoby mi taki sam efekt.

Och, spójrz, mogę wyłączyć skróty przez ~/Library/Preferences/com.apple.symbolichotkeys.plist! Zobaczmy, jak mogę to zmienić ...

Cholera, to defaultspolecenie nie pozwala mi wejść wystarczająco głęboko w słowniki, aby zrobić to, co chcę. Ale czekaj, znalazłem /usr/libexec/PlistBuddy! Teraz, aby napisać skrypt ...

Skrypt działa (zmienia ustawienia w pliku .plist), ale zmiany te nie biorą efekt.

Moje pytania:

  1. Czy jest na to lepszy sposób?

  2. Jakie polecenie mogę dodać do skryptu, aby zmiany odniosły skutek? Widać, że mam to killall Dockw skrypcie, próbowałem killall Finderi killall SystemUIServer, ale żaden z nich nie działa.

Mam nadzieję, że jest to najlepsze miejsce, aby o to zapytać ... Wiem, że jest to specyficzne dla OS-X, ale jest również wysoce techniczne.

Odpowiedzi:


2

Nie, tak naprawdę nie ma lepszego sposobu na zmuszenie procesu do przeładowania swoich preferencji niż zabicie go. Uważaj: proces może opróżnić swoje preferencje po zabiciu, więc twoja zmiana może zostać nadpisana.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.