Jak mogę dowiedzieć się, ile tonera pozostało w mojej drukarce, która jest podłączona do portu lotniczego Express przez USB?


2

Mój Drukarka Samsung ML-2850D jest podłączony przez USB do Airport Express. Drukuję na nim z mojego Maca przez WiFi. Chcę sprawdzić, ile pozostało tonera, więc wiem, czy muszę wkrótce kupić nowy wkład. Jednak gdy sprawdzam Poziomy Dostaw za pomocą preferencji systemowych, pojawia się komunikat „Informacje niedostępne”. Jaki jest najlepszy sposób niezawodnego sprawdzenia ilości pozostałego toneru?

Odpowiedzi:


1

Podłączenie drukarki za pomocą portu lotniczego nie zapewnia takich samych możliwości, jak podłączenie przez USB, a jedną z rzeczy, które nie będą działać, jest wysyłanie zapytań do drukarki o poziomy papieru / atramentu itp.

Gdy drukarka jest podłączona lokalnie, sterownik ma możliwość rozmawiania przez USB dla wielu rzeczy, w tym tych usług, czytania z czytnika kart, który może znajdować się w drukarce itp. Gdy drukarka jest bezprzewodowa, urządzenia te są tracone , i to po prostu staje się głupią kolejką, w którą możesz upuścić wydruk. Jedyne informacje zwrotne, które można przekazać, to czy drukarka jest w trybie offline, czy nie. Jeśli twoja drukarka jest wielofunkcyjna, stracisz również materiały do ​​skanowania / faksowania.

Więc niestety jedynym sposobem jest trafienie w drukarkę bezpośrednio, idź tam i zajrzyj.


Nie widzę powodu, dla którego nie byłoby to możliwe. Mogę sprawdzić poziom tonera na moim laserowym urządzeniu HP HP z 1998 roku.
Fake Name

1
Oczywiście, możliwość nie jest tak naprawdę problemem, to czy wykonanie tego przez USB przez Extreme Airport przyniesie rezultaty dla tej konkretnej drukarki.
stuffe

Ok, wow, lotnisko jest do bani.
Fake Name

1
Nie ma to nic wspólnego z lotniskiem, a wszystko z protokołem USB. Drukarki USB są zaprojektowane jako drukarki lokalne, w stosunku 1: 1 do systemu operacyjnego, do którego są podłączone. Chociaż mogą być na przykład połączone w sieć za pośrednictwem AE, jest to skutecznie osiągane jedynie poprzez przekształcenie ich w głupią kolejkę, która akceptuje wydruki i proste polecenia, takie jak „usuń z kolejki” itp. Wszystko inne wymaga bardziej zaawansowanej kompatybilności z drukowaniem sieciowym, aby być pieczonym w drukarka, podobnie jak twoje LaserJets, które są przeznaczone do udostępniania wielu użytkowników i sieci.
stuffe

Nie jestem pewien, dlaczego ten stary post pojawił się dzisiaj jako aktywny, ale nie sądzę, aby było to poprawne. Działa dobrze z moim Canon iP4500 i Airport Extreme. Musi zależeć od tego, czy producent zadał sobie trud wdrożenia, czy nie.
gabedwrds
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.