Jak zamontować zdalny folder SSH na komputerze Mac?


8

Nie lubię aplikacji klienckich SFTP, takich jak Cyberduck. Chcę uzyskać dostęp do folderu SSH jako lokalnego sterownika dysku, w którym możesz czytać / zapisywać / kopiować / wklejać pliki.

Próbowałem fuse4x + sshfs. Działa, ale ma błąd: zainstalowany sterownik znika, gdy budzi się Mac OS X, i nie mogę go zamontować ponownie, chyba że zresetuje Mac OS.

Czy jest lepszy wybór?


Nie mam żadnych problemów z sshfs i fuse4x, nawet po wybudzeniu. Z jakich wersji korzystasz? Używam sshfs 2.4_0 i fuse4x 0.9.0_1 przez Macport.

Błąd może być już naprawiony.
sandover

Nadal mam ten sam problem. Transmit jest okropny. Jakikolwiek czkawka w połączeniu sieciowym i nagle i losowo dostaję błędy wejścia / wyjścia lub odmontowuje się bez ostrzeżenia lub komunikatu.
geilt

Odpowiedzi:


6

Transmit - najlepsza aplikacja Mac OS X FTP + SFTP + S3 .

Innym wyborem byłby ExpanDrive - SFTP / FTP / S3 Drive, ale myślę, że Transmit jest lepszą opcją (jestem właścicielem obu i nie jestem z nimi powiązany).

Dostępne są wersje demonstracyjne obu programów, więc możesz wypróbować oba.

Pamiętaj, że Transmit jest sprzedawany zarówno przez Mac App Store, jak i bezpośrednio przez programistę (Panic). Lepiej byłoby kupić bezpośrednio od Panic ze względu na zbliżające się reguły piaskownicy dla Mac App Store.


hmmm .. brzmi fajnie!
estephan500

1
Głosowałem i kupiłem Transmit, ale nie jestem zadowolony z tego występu. Pracuję z lokalnymi serwerami Linux i wydaje się być zbyt wolny, wydaje się również, że dużo buforuje i nie wykrywa zmiany pliku na serwerze nawet po wielu minutach. Będę bardziej niż zainteresowany znalezieniem rozwiązania tego problemu.
sorin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.