Usunięcie prawego polecenia jako „pokaż pulpit”


1

Właśnie dostałem komputer Mac kilka miesięcy temu i ustawiłem prawą komendę jako show desktopskrót. Teraz chcę to usunąć, ale całkowicie zapominam, jak usunąć tę głupią rzecz. Sprawdziłem kilka miejsc, jak pokazano na poniższych obrazkach, ale oba pokazują, że show desktopjest to skrót F11, i nie wiem, gdzie jeszcze powinienem znaleźć konfigurację, w której ustawiłem prawe polecenie jako show desktop, więc czy ktoś mógłby mi pomóc?

PS: Używam OS X Lion 10.7.2

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Chcesz zobaczyć fajną sztuczkę? Naciśnij ⌘ Command+ ⇧ Shift+ 4(użyj 4 w rzędzie cyfr, nie możesz użyć klawiatury numerycznej, jeśli ją masz). Kursor zmieni się w celownik. Naciśnij spację, a zmieni się w aparat. Najedź kursorem na okno i kliknij. Teraz poszukaj pliku „zrzut ekranu PNG” na pulpicie. Nie ma za co :).
Jason Salaz,

@Jason: nie na temat i już tego użyłem, aby opublikować ten post ...
zfm

Nie, nie wykorzystałeś tego, a przynajmniej nie wszystkiego. Fakt, że zrzuty ekranu (1) nie zachowują zaokrąglonych krawędzi okien i (2) zawierają inne dane okna pod oknem preferencji systemu, oznacza, że ​​nie zrobiłeś tego, co zasugerowałem. Chciałem tylko zasugerować łatwiejszy sposób robienia niesamowicie czystych zrzutów ekranu. To nie jest „nie na temat”.
Jason Salaz,

1
okej, nie użyłem spacji ... Nadal powiedziałbym, że to całkowicie OOT
zfm

Odpowiedzi:


2

Dla tych, którzy mnie lubią, nie znalazłem właściwej odpowiedzi ;-). Przypadkowo włączyłem „Pokaż pulpit” na lewym klawiszu „Command”. Nie ma to nic wspólnego z preferencją „Skróty klawiaturowe”!

Przejdź do „Preferencji” -> „Kontrola misji” i zmień klucz „Pokaż pulpit” z pola listy na coś użytecznego.

Pamiętaj, że nawet jeśli nie pokazuje „lewego klawisza poleceń”, używa go ;-), więc zmień go.


po kilkakrotnym sprawdzeniu, to działa dla mnie ... dziwne
zfm

1

Preferencje systemowe nie pozwalają na samodzielne przypisywanie klawiszy „meta” (komenda, opcja, shift, kontrola) w celu podjęcia jakiegoś działania. Wierzę, że zainstalowałeś jakiś program innej firmy, aby to skonfigurować.

Pierwszą, o której mogłem pomyśleć, byłby prawdopodobnie KeyRemap4MacBook , ale istnieje wiele innych aplikacji.

Sugeruję przejrzenie ikon znajdujących się na pasku menu i sprawdzenie, czy któraś z nich ma związek z dostosowaniem klawiatury.

Różne ikony na pasku menu


Poza tematem: ikony są dla Skype, Cyberduck, nie wiem, nie wiem, Divvy, Wifi Bluetooth, Dźwięk
Stu Wilson

Skype, Adium, Alfred, SMART Reporter, Divvy, WiFi, Bluetooth, Dźwięk, godzina i data, Szybkie przełączanie użytkowników, Spotlight
Jason Salaz

1
@StuWilson Wybrałeś niewłaściwą kaczkę :).
Jason Salaz

w moim
Macu

0

Odpowiedź Macieja naprawiła to dla mnie (nie mogę komentować ani głosować, ponieważ jestem zbyt nowy). „Pokaż pulpit” w Kontroli misji ustawiono na F11, ale lewe polecenie nadal wyświetlało pulpit. Ustaw polecenie pokaż pulpit na lewą komendę, przetestowano, a następnie z powrotem do F11 i ponownie przetestowano.

Wszystkie ustawione, lewe polecenie powróciło do normy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.