Co powinienem zrobić, gdy pasek menu wydaje się zawieszony / nie odpowiada?


12

Kilka razy pasek menu na moim Macu zawiesił się i musiałem ponownie uruchomić cały komputer. Wiem, że musi być lepszy sposób na naprawienie zamrożonego paska menu niż ponowne uruchomienie. Jak mogę zabić pasek menu za pomocą terminalu?

Odpowiedzi:


19

SystemUIServer to proces odpowiedzialny za pasek menu i wszelkie dodatki do menu. Możesz uruchomić go ponownie w terminalu, używając:

killall SystemUIServer

Przekonałem się, że to tylko w połowie drogi - moja sieć i wiele innych rzeczy zniknęło; zabicie Findera (ponownie) dało mi resztę drogi. :)
Kaolin Fire,

5

Oprócz opcji Terminal @ Nathan Greenstein podał, możesz również wymusić zamknięcie procesu SystemUIServer za pomocą narzędzia Monitor aktywności.

BTW, SystemUIServer jest odpowiedzialny tylko za pozycje menu (tj. Po prawej stronie paska menu). Jeśli więcej niż zamrożone, może to nie załatwić sprawy. OTOH, jeśli jest to po prostu SystemUIServer, prawdopodobnie masz wadliwy element menu i powinieneś spróbować ustalić, który z nich powoduje problem, i usunąć go lub zaktualizować.


1
Po lewej stronie znajdują się poszczególne aplikacje, więc jeśli jest zamrożone, wystarczy wyjść z aplikacji, której są menu.
Kevin Reid
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.