Wyszukaj ciąg w podglądzie


11

Korzystam z Command-F Preview (znajdź), aby wyszukać C # w dokumencie pdf. Jednak wynik nie dotyczy „C #”, ale tylko „C”: Otrzymuję setki bezsensownych wyników wyszukiwania.

Jak uzyskać wynik wyszukiwania dokładnie dla „C #” lub „C ++” w wersji zapoznawczej?


To mi też nie działa. Wyszukiwanie polecenia typu ignore=zwróci wyniki takie jak „IgnoreInterfaceRegex” i polecenia podobne ignore:. Cytowanie nie robi różnicy. Jako alternatywę dla wersji zapoznawczej wypróbuj Adobe Reader, który działa dobrze.
Stefan Lasiewski

Odpowiedzi:


5

Nie znalazłem sposobu, aby Preview szukał znaków takich jak #lub +, ale Skim , alternatywna przeglądarka plików PDF ( tutaj strona główna ), jest dobrym zamiennikiem / dodatkiem do Preview i jest w stanie wyszukiwać dokładniej.

Przetestowałem to i stwierdziłem, że był w stanie znaleźć C++(bez potrzeby cytowania / specjalnych opcji) bez wywoływania wszystkich Cwyników.

Był także w stanie wyszukiwać specjalnie znaki akcentowane (jak élub ö) - chociaż wymaga to, aby takie znaki były akcentowane podczas wyszukiwania, aby je znaleźć (tzn. Nie można wyszukiwać blahi oczekiwać, że będą pasować bläh, i odwrotnie). W podglądzie każde wyszukiwanie zwróci dopasowania zarówno dla znaków akcentowanych, jak i nieakcentowanych.


4

Umieść szukany ciąg w podwójnych cudzysłowach, takich jak: „C ++”. Spowoduje to odfiltrowanie wyników wyszukiwania z wyszukiwania „C”, więc wybierz Trafność jako kryterium sortowania z wyświetlonego szarego paska narzędzi. Najpierw zostaną wyświetlone wszystkie strony z wystąpieniami „C ++”.


2
Cytaty umożliwiają wyszukiwanie całych słów, ale ++wyszukiwanie jest nadal całkowicie ignorowane. O ile wiem, funkcja wyszukiwania w PDFkit zignoruje wiele znaków (jak „+”) i podczas wyszukiwania traktuje znaki akcentowane jak ich nieakcentowane wersje (é jak e). Ułatwia to podstawowe wyszukiwanie, ale trudniej jest znaleźć dokładny ciąg.
drfrogsplat

W rzeczywistości może to być po prostu ograniczenie wersji zapoznawczej, a nie PDFkit ...
drfrogsplat

1

Możesz po prostu otworzyć plik PDF w przeglądarce Safari. Safari ma bardziej standardowe podejście do wyszukiwania plików PDF - szuka dokładnie tego, co piszesz. Podgląd zachowywał się w ten sposób, ale gdzieś w okolicach OS X 10.5 Apple starał się uczynić go bardziej inteligentnym, np. Szukając stron zawierających niektóre lub wszystkie słowa, które wpisujesz, zamiast traktować je jako frazę. To nowe zachowanie w Podglądzie jest dla mnie mniej przydatne, ale nie wiem, jak to wyłączyć. Można to częściowo obejść, umieszczając cudzysłowy wokół wyrażeń, ale nie znalazłem żadnego sposobu, aby Preview wyświetlał symbole, np. „C ++”.


0

Skorzystaj z wbudowanego mechanizmu renderującego pdf Google Chrome. Wprowadź file:///path/to/file.pdfadres URL pliku lub uruchom przeglądarkę plików, wpisując znany katalog, polub file:///Users/homei przejdź do lokalizacji pliku.


1
Safari też nie wydaje się ignorować znaków specjalnych. Możesz też po prostu przeciągnąć pliki w przeglądarkach.
Lri

Tak, DnD wydaje się działać dobrze, dzięki za zwrócenie na to uwagi.
haridsv
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.