Jak zresetować / odzyskać hasło administratora bez dysku rozruchowego?


18

Zgubiłem hasło administratora do iMaca i nie mam dysku rozruchowego. Próbowałem już drugiej odpowiedzi na tej stronie , ale za każdym razem, gdy piszę suw wierszu polecenia, nadal prosi o hasło, którego już nie mam. Czy istnieje inny sposób zresetowania hasła administratora?


2
Czy włączyłeś użytkownika root i odwołujesz się do hasła „superużytkownika”, czy też straciłeś ostatnie (lub wszystkie) hasła administratora? Tak długo, jak masz administratora, sudo i ten artykuł pozwolą ci zresetować (ale nie odzyskać) stare hasło roota. support.apple.com/kb/HT1528
bmike

Odpowiedzi:


37
sudo passwd root

Wpisz swoje hasło i jesteś w.


Możesz także wyłączyć / ponownie włączyć użytkownika root i wybrać nowe hasło zgodnie z tym artykułem. support.apple.com/kb/HT1528
bmike

Możesz także użyć, sudo sujeśli naprawdę potrzebujesz su.
Cajunluke

Warto również rzucić okiem na sudo -iisudo -s
Max Ried

znakomity po prostu działał jak urok .. dziękuję :-)
gahlot.jaggs

9

Jeśli masz konto administratora skonfigurowane na komputerze Mac oprócz konta root, możesz skorzystać z narzędzia Directory Utility, aby wykonać następujące czynności:

  1. Otwórz katalog z Utility /System/Library/CoreServiceslub w OS X 10.11 i później System/Library/CoreServices/Applications.

  2. Kliknij przycisk blokady i uwierzytelnij się jako administrator: wprowadź opis zdjęcia tutaj

  3. Przejdź do menu Edycja> Zmień hasło roota ... : wprowadź opis zdjęcia tutaj

  4. Powinien zostać wyświetlony monit o wprowadzenie nowego hasła roota: wprowadź opis zdjęcia tutaj

Ponownie musisz mieć dostęp do konta administratora, aby to zrobić (abyś mógł się uwierzytelnić).

Powodzenia.


pracował dla mnie ..
gahlot.jaggs

Działa jak urok !! ty
Mohammed A. Fadil


2

Otwórz Terminal.app i uruchom:

sudo passwd root

Wpisz bieżące hasło administratora
Wpisz nowe hasło do
rootowania Wpisz ponownie nowe hasło do rootowania

Gotowy!


1

Znalazłem to w Internecie.

http://en.kioskea.net/forum/affich-73393-change-mac-admin-password-without-the-disk

Oczywistym minusem jest fakt, że nie możesz odzyskać hasła: musisz usunąć konto i użyć nowego administratora. Niemniej jednak możesz zatrzymać pliki w folderze domowym przed usunięciem konta, a nawet później, ponieważ OSX pozwala na usunięcie konta, ale pozostanie w nim.

Pliki będą chronione, chociaż istnieją pewne sposoby, w które powinieneś być w stanie usunąć ograniczenia na nich. Możesz po prostu użyć Terminala do chownkatalogu i całej jego zawartości, a po usunięciu uprawnień wszystkie pliki z poprzedniego konta powinny być dostępne dla nowego konta.

Jeśli zdecydujesz się zastosować tę metodę, mógłbym podać więcej informacji na temat chowntego katalogu, chociaż powinno to zrobić wyszukiwanie w sieci.

Mam nadzieję, że to pomoże!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.