Jak mogę odzyskać hasło administratora lub roota w OS X?


13

Otrzymałem ode mnie biały MacBook z 10.4 i automatycznie loguje się na konto użytkownika, które nie może wiele zmienić w okienku preferencji. Jak mogę odzyskać lub zmienić hasło administratora?

Pierwotny właściciel kazał mi wypróbować kilka haseł, z których żadne nie działa, aby zalogować się jako administrator.


A jeśli kiedykolwiek będziesz chciał się upewnić, że nikt nie będzie mógł tak łatwo zresetować hasła, możesz uruchomić dysk instalacyjny systemu OS X i przejść do Firmware Utility i ustawić hasło. Następnie nikt nie będzie mógł uruchomić się z innego źródła bez uprzedniego wpisania hasła oprogramowania układowego.
intlect

Hasła oprogramowania układowego można zresetować, jeśli masz fizyczny dostęp do urządzenia, więc nie ufaj, że wykorzystujesz je do zabezpieczenia swoich danych.
jacklar,

Odpowiedzi:


22

Odzyskiwanie systemu z systemu operacyjnego, odzyskiwanie Internetu lub na starszych systemach za pomocą dysku DVD z systemem Mac OS X, a następnie istnieje możliwość zmiany hasła.

Resetowanie

Możesz śledzić to how-to tutaj .


Jeśli jesteś użytkownikiem (a nie administratorem), możesz tak samo jak administrator zresetować hasło. Ale jeśli jesteś administratorem: Przygotuj instalator DVD. Włóż dysk DVD do szuflady Uruchom ponownie i naciśnij literę „C”. Spowoduje to załadowanie instalacyjnego dysku DVD Na pierwszym ekranie wybierz Instalator> Resetuj hasło Wybierz konto i utwórz nowe hasło. Uruchom ponownie
jdiaz,

16

Uzyskiwanie dostępu administratora bez narzędzia Setup: inna opcja, ze względu na kompletność.

  1. Uruchom komputer w trybie pojedynczego użytkownika, przytrzymując klawisz Command-S podczas uruchamiania.
  2. Wprowadź, /sbin/mount -wu /gdy pojawi się monit o podłączenie systemu plików
  3. Wchodzić rm /var/db/.AppleSetupDone
  4. Wchodzić reboot

W tym momencie powinien uruchomić kolorowe małe narzędzie instalacyjne, które działało, gdy maszyna była nowa. Spowoduje to utworzenie zupełnie nowego konta administratora. Ta metoda może być przydatna, jeśli nie chcesz zepsuć żadnych istniejących kont na komputerze.

Przed krokiem 4 możesz użyć passwdpolecenia, aby zastąpić bieżące hasło do dowolnego konta na komputerze Mac. Polecenie ls /Userspokaże wszystkie nazwy użytkowników.


Musiałem teraz użyć tej metody zamiast mojej, ponieważ nie miałem ze sobą płyty DVD z systemem Mac OS X i działa ona idealnie!
Studer,

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.