Czy etykieta „iPhone” na numerze telefonu kontaktu umożliwia jakąkolwiek specjalną obsługę?


12

Po wpisaniu numeru telefonu kontaktu w aplikacji Kontakty na iOS lub adres książka na OS X, liczby mogą być oznaczone iPhoneraczej niż, powiedzmy mobile. Czy to ma jakiś wpływ na to, jak numer jest traktowany przez system operacyjny lub aplikacje? Czy może jest przeznaczony wyłącznie do celów estetycznych?

Odpowiedzi:


17

Etykieta iPhone'a nie zawiera żadnych specjalnych instrukcji obsługi ani żadnych dodatkowych funkcji. Jest to czysto estetyczny dotyk, który wpływa tylko na wyświetlanie i wybieranie głosowe numeru kontaktu w taki sam sposób, jak każda inna etykieta, na przykład „Dom”, „Praca” lub „Telefon komórkowy”.

Jeśli szukasz dodatkowych informacji o tym, jak iPhone zapewnia specjalną obsługę dla innych iPhone'ów, takich jak iMessage i FaceTime, jest tu świetny wątek, tutaj w Ask Different , który szczegółowo opisuje, w jaki sposób iPhone w połączeniu z serwerami Apple, używa identyfikatora UDID i identyfikatora Apple ID powiązanego z urządzeniem, aby zapewnić wszystkie te specjalne funkcje tylko dla systemu iOS.


7

Jest całkowicie estetyczny. Myślę, że jedyną różnicą jest to, że gdy nadchodzi połączenie, mówi iPhone zamiast Mobile.


-3

Otrzymasz nieograniczoną liczbę SMS-ów z iPhone'a na iPhone'a. Pamiętaj też, że podczas wysyłania wiadomości SMS na inny iPhone kolory są inne.


1
Przepraszam, mogłeś źle zrozumieć pytanie: pytałem o funkcję etykiety „iPhone”, która może być zastosowana do numerów telefonów w aplikacji Kontakty, a nie o zachowanie się iPhone'ów komunikujących się ze sobą. Aby być dokładnym, nie ma „nieograniczonej ilości SMS-ów” między iPhone'ami; w miarę możliwości urządzenia z iOS 5.0 będą używać iMessage zamiast SMS-ów.
Dan J

Etykieta nie jest związana z tym, czy iMessage się angażuje. Możesz zadzwonić na telefon stacjonarny iPhone, a system operacyjny nie zrobi z nim nic innego. Jest przeznaczony wyłącznie do spożycia przez ludzi.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.