Skąd iMessage wie, że odbiorca jest urządzeniem z systemem iOS 5?


76

Gdy wysyłasz wiadomość za pomocą aplikacji Wiadomości, iOS wydaje się magicznie dowiedzieć się, że odbiorca jest na iOS 5 i automatycznie przełącza się na iMessage (niebieskie wiadomości zamiast zielonych SMS-ów).

Czy ktoś wie (lub przypuszcza, że), skąd iMessage w iOS 5 wie, że odbiorca jest urządzeniem z iOS 5? Jestem zakłopotany.

( Zadałem to pytanie na Twitterze kilka miesięcy temu i chciałem łatwiej znaleźć odpowiedź na to pytanie!)


Jak jednak wyrejestrować urządzenie? W przypadku aktywacji iPhone'a znajomych za pomocą karty SIM lub jeśli iPhone został skradziony? Dalsza lektura: arstechnica.com/apple/news/2011/12/…
Josh Newman

Odpowiedzi:


47

Niewielka wersja Wygląda na to, że poniższe zmiany uległy nieznacznej zmianie, a Apple sprawdza teraz, które numery / e-maile zostały aktywowane na urządzenie do wysyłania wiadomości. Dlatego mój numer telefonu komórkowego na moim iPhonie można zarejestrować na moim koncie iCloud i pozwolić mi odbierać wiadomości wysłane na mój numer telefonu komórkowego, aby otrzymać je na iPadzie. Dlatego rozmowa może pojawiać się na wielu urządzeniach jednocześnie i przełączać się między nimi. iMessage synchronizuje te rozmowy. Wyłączam to, określając, które konta mają być połączone z którym urządzeniem podczas konfigurowania iMessage.

Aby rozwinąć odpowiedź Alexandra, używa identyfikatora urządzenia w celu ustalenia, czy na innym urządzeniu działa system iOS 5. Robi się to podczas rejestracji lub gdy iMessage jest skonfigurowany w ustawieniach telefonu. Skutecznie identyfikator urządzenia i numery Apple ID / Mobile są przechowywane na serwerach Apple.

Sprawdza serwery Apple, aby ustalić, czy numer lub adres e-mail jest zarejestrowany jako identyfikator Apple ID i używa systemu iOS 5. Najpierw wyśle ​​wiadomość za pośrednictwem serwerów Apple. Wykorzystuje także funkcję zastępowania tekstu, więc jeśli inny użytkownik nie używa urządzenia z systemem iOS, iMessage jest niedostępny lub nie działa, lub połączenie danych jest niedostępne, wyśle ​​wiadomość jako tekst. Zastąpienie tekstu można jednak wyłączyć. Nie wpływa to na normalne wysyłanie SMS-ów.

Na samym telefonie iMessage są oznaczone niebieskim tłem i mogą wyświetlać Dostarczone / Odczytane dla każdej wiadomości. SMS do tej samej osoby jest nadal wyświetlany na zielonym tle.

Wykorzystuje także identyfikator urządzenia, aby określić, na które urządzenie odpowiedzieć. Mam adres e-mail i numer telefonu skonfigurowane na iPhonie i iPadzie tylko mój adres e-mail.

W przykładzie

  • Wysyłam wiadomość na iPada mojej żony, używając jej adresu e-mail z mojego iPhone'a, ona otrzymuje ją na iPada, a odpowiedź jest wysyłana z powrotem na mój iPhone.
  • Wysyłam wiadomość za pośrednictwem iPada na jej adres e-mail, odpowiedź jest wysyłana z powrotem na iPada, a nie na iPhone'a.
  • Wysyła wiadomość na mój iPhone za pomocą mojego numeru telefonu komórkowego z iPada, przychodzi na mój iPhone i całkowicie omija iPada, a odpowiedź wraca na jej iPada.

Jest wystarczająco inteligentny, aby wiedzieć, skąd pochodzi wiadomość i gdzie odpowiedzieć.


A jeśli wyśle ​​iMessage na Twój adres e-mail, czy trafi na oba?
Nicole,

Tak, kiedy mój syn wysyła mi iMessages przy użyciu mojego adresu e-mail z iPoda Touch, wiadomość pojawia się zarówno na moim iPhonie, jak i iPadzie. Gdy odpowiem z jednego urządzenia, kolejne wiadomości w konwersacji są kierowane tylko do urządzenia, z którego odpowiedziałem.
smountcastle

19

Odpowiedź, którą otrzymałem z @chrismear na Twitterze, była następująca:

Twój numer telefonu komórkowego musi zostać wysłany na serwer Apple i zapisany na podstawie identyfikatora urządzenia dla APN. Myślę, że dzieje się to podczas aktywacji. „ Jak identyfikują urządzenia FaceTime według numeru telefonu? ” To to samo pytanie. Odpowiedz w 4. (c) pogrubioną czcionką ( zarchiwizowany adres URL ).

Tweetuj jeden , tweetuj dwa .


Link do Apple nie jest dobry, 404.
Sparky

3

Słyszałem, że używają czarodziejów.

To i przechowują twój numer na serwerze w momencie aktywacji, jednak jest to bardzo szybkie, więc nie jestem w 100% na tym. W tej chwili bardzo szybkie może być tylko niewielkie obciążenie systemu.


5
Jaki jest numer dla iPada lub iPoda touch? (czy jest to coś w rodzaju platformy 9-3 / 4 na stacji King's Cross i tylko czarodzieje mogą zobaczyć te liczby)
bmike

1
Numer / UUID urządzenia / Liczba łez jednorożca w tym urządzeniu itp.
Nicholas Smith

1

Myślę, że po prostu wyszukuje numer, na który wysyłasz wiadomość. Jeśli jest to numer / adres e-mail w bazie danych Apple iMessage, to do przekazywania wiadomości używa serwerów iMessage.

Inne fajne sztuczki, które warto wiedzieć o iMessage:

Jeśli masz iPada i używasz adresu e-mail z iMessage na iPadzie, przejdź do iPhone'a i przejdź do:

Ustawienia -> Wiadomości -> Odbierz o

Tutaj możesz dodać inne „adresy”, na które iMessage telefonu zareaguje. Jeśli podasz tutaj swój adres e-mail, za każdym razem, gdy ktoś wyśle ​​wiadomość iMessage na Twój adres e-mail, pojawi się ona zarówno na iPadzie, jak i iPhonie. Jeśli masz otwarte iMessage na jednym ze swoich urządzeń i aktywnie uczestniczysz w rozmowie, drugie urządzenie przestanie dzwonić, gdy nadejdzie nowa wiadomość. Czy nie podoba ci się dbałość Apple o szczegóły?

Na tym samym ekranie znajduje się opcja o nazwie Caller ID. Możesz ustawić, co będzie używane przez urządzenie jako adres zwrotny podczas wysyłania wiadomości do kogoś. Wszedłem do tego menu i podałem swój adres e-mail jako mój identyfikator dzwoniącego. W rezultacie ... kiedy ktoś odpowie na jedną z moich wiadomości, zawsze wyśle ​​na mój adres e-mail zamiast na mój numer telefonu. W ten sposób mogę odczytać go na obu urządzeniach.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.