Poruszaj się po obrazach w folderze za pomocą Preview.app


107

Kiedy patrzę na obraz w katalogu z aplikacją Preview, przyzwyczaiłem się do zachowania systemu Windows polegającego na używaniu klawiszy / do poruszania się po wszystkich innych widocznych obrazach w tym katalogu.

Preview.appnie robi tego - najpierw muszę wybrać wszystkie obrazy, a następnie otworzyć Preview.app. To trochę denerwujące.

Czy jest coś, co mogę włączyć lub zainstalować, aby uzyskać takie zachowanie?

Ponadto, jak mogę otworzyć obraz w nowej instancji Preview.app, powiedzmy do celów porównawczych?


1
Witamy w AskDifferent! Jeśli masz kilka pytań, powinieneś je podzielić.
gentmatt,

Nie mogłem zgodzić się więcej na temat sposobu przeglądania zdjęć. Używam tego cały czas. Skończyło się na użyciu Sequential. Podgląd obrazu nie jest tak przejrzysty w przypadku prezentacji.
SimplGy,

Nie jest to odpowiedź na oryginalne pytanie, ale możesz uzyskać prosty szybki mini-podgląd za pomocą Findera z włączonym panelem podglądu . Można ustawić go w Finderze poprzez Widok > Pokaż podgląd lub Cmd + Shift + P . Następnie możesz szybko poruszać się za pomocą strzałek w górę / w dół (działa najlepiej w trybie listy). Działa to od Yosemite.
ccpizza

Nie mając wystarczającej reputacji do komentowania, chciałbym skomentować w obszarze odpowiedzi. Myślę, że jak dotąd pożądana funkcja 79 tys. Wyszukiwarek jest porównywalna w systemie Windows: tak łatwo wyświetlić obraz, klikając tylko jeden z nich i używając strzałek / myszy, aby poruszać się po całym folderze i tylko zdjęciach. Nie ma potrzeby podglądu folderu lub innych plików tekstowych, prawda? Wzywam Apple, aby przynajmniej dał opcję tej funkcji, ponieważ Preview.app jest naprawdę denerwujący w tej drobnej sprawie.
MeadowMuffins

Odpowiedzi:


145

Jeśli tylko przeglądasz zdjęcia, zrób to:

Zamiast otwierać obraz, Preview.appklikając go dwukrotnie, wystarczy nacisnąć, spaceaby wyświetlić podgląd obrazu po wybraniu w Finderze.

W ten sposób możesz nadal używać klawiszy strzałek do nawigacji między obrazami.

  • i w widoku listy
  • , , I w widoku ikon

Nadal możesz otworzyć zdjęcie w Preview.apprazie potrzeby (prawy górny róg).

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Użycie podglądu pokazuje zarówno obrazy, jak i treść inną niż obraz, co czyni go niepraktycznym dla prezentacji.
SimplGy,

@SimpleAsCouldBe Który z nich to naprawdę fajna funkcja, nie sądzisz? Bez konieczności otwierania wszystkich odpowiednich aplikacji możesz przeglądać dokumenty, arkusze kalkulacyjne, filmy i obrazy. Jeśli potrzebujesz bardziej złożonego wyboru, możesz wyszukiwać zdjęcia w Finderze tylko przy użyciu reguł wyszukiwania: przykład .
gentmatt,

4
Ktoś daje temu człowiekowi medal - działa świetnie!
Stephan Tual

Cześć, to pomogło mi w 2018 roku. Zastanawiam się, dlaczego podgląd nie może tego zrobić. Czy całkowicie przewyższyła funkcja Quick Look w wyszukiwarce?
franksands

1
działa .. ale kto to opracował, jest naprawdę szalony.
Krishnadas PC

18

Wybierz wszystkie zdjęcia, naciskając „Command + A”, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy „otwórz z podglądem”, otworzy wszystkie wybrane zdjęcia i możesz je przewijać!przykładowy zrzut ekranu


25
Zbyt wiele kroków, aby thart systemu operacyjnego twierdził, że jest lepszy od reszty.
Clint Eastwood

2
Lub po prostu naciśnij Command + A (wybierz wszystko), a następnie Command + Strzałka w dół (otwórz).
Albus Dumbledore

2
@ClintEastwood, co jest nie tak po prostu naciskając spację, a następnie używając klawiszy góra i dół?
Blake,

11

Podglądu można użyć do czegoś więcej niż tylko szybkiego spojrzenia na plik obrazu, gdy porzucisz nawyk używania go jak na komputerze z systemem Windows.

Aby otworzyć moc podglądu, trzymam go w stacji dokującej, aby był cały czas przydatny (nie musi być otwarty i uruchomiony). Wybierz grupę plików, które chcesz zobaczyć, lub po prostu przeciągnij cały folder do stacji dokującej i upuść na Podgląd.

Sprawdź obecność w podglądzie na karcie Ogólne i zaznacz pole „Otwórz grupy plików w tym samym oknie”. Podgląd otworzy się ze wszystkimi obrazami na pasku bocznym, a niektóre przyciski pojawią się w prawym dolnym rogu w OSX przed Lionem. Na lwie będą u góry przyciski przy polu wyszukiwania. Przed Lionem jednym z tych przycisków jest „Karta kontaktowa”; po kliknięciu pojawi się suwak, umożliwiający dostosowanie rozmiaru miniatur. W Lion jeden nazywa się miniaturami i można przeciągnąć pasek podziału, aby zmienić rozmiar.

Po upuszczeniu wielu plików w podglądzie możesz teraz także wykonywać operacje wsadowe, takie jak dostosowywanie rozmiaru lub odwracanie i obracanie. Możesz łatwo przycinać obrazy i dopasowywać kolory w Podglądzie. Preview robi więcej niż te rzeczy, jeśli poświęcisz trochę czasu na naukę o tym.

Aby otworzyć obraz w nowym oknie po wykonaniu powyższej czynności, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy obraz na pasku bocznym i wybrać „Otwórz w nowym oknie”.


5

Możesz także spróbować Sequential . Ostatnia aktualizacja miała miejsce w 2010 roku, ale nadal jest mniej wadliwa niż wersja Preview.


Używam Sequential od roku jako sposobu na prezentowanie folderów w postaci szkieletów / zrzutów ekranu. Działa świetnie.
SimplGy,

3

Polecam używać Xee zamiast Preview, a to pozwoli Ci przejść od zdjęcia do zdjęcia w katalogu po otwarciu tylko jednego. Jeśli chcesz zmienić Xee na domyślną przeglądarkę zdjęć, po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy plik o typie, dla którego chcesz zmienić domyślny, wybierz „Uzyskaj informacje”, a następnie „Xee” w polu Otwórz za pomocą. Następnie naciśnij „Zmień wszystko ...”

Aby odpowiedzieć na drugie pytanie, możesz otworzyć nową instancję podglądu, otwierając jeden obraz, a następnie klikając dwukrotnie i otwierając drugi obraz. Preview automatycznie zdaje sobie sprawę, że chcesz nowego wystąpienia (to znaczy, jeśli Preview jest domyślną aplikacją dla tego typu plików).


2

uruchom Podgląd, Plik> Otwórz ...> nazwa_folderu> Otwórz

Podgląd otworzy okno, wyświetlające wszystkie obrazy w folderze, z paskiem bocznym miniatur. Do nawigacji używaj klawiszy strzałek w górę i w dół.

Korzystam z podglądu w High Sierra.


1

Zaznacz wszystkie zdjęcia w katalogu jednocześnie i kliknij je dwukrotnie.

To otworzy je wszystkie jednocześnie w Podglądzie i możesz użyć klawiszy strzałek w dół / w górę, aby przeglądać je kolejno, tak jak wspomniano w Windows.


1

Ponieważ wolę używać skrótu klawiaturowego, zazwyczaj używam:

  1. Otwórz katalog i wybierz wszystkie zdjęcia za pomocą - „⌘ + A”
  2. Użyj - „⌘ + ↓”, aby otworzyć wybrane obrazy za pomocą domyślnej aplikacji (Preview.app)

1

Łał! Jak ludzie mogą być tak nieświadomi tego, czego używają?

Kliknij dowolny obraz w oknie Findera, naciśnij spację, a następnie użyj klawiszy strzałek w górę i w dół, aby wyświetlić podgląd wszystkich plików, możesz nawet przeglądać poszczególne strony nieotwartych plików pdf, słów, stron itp. Wyskakuj do folderów i twórz kopie zapasowe dodając polecenie do klawiszy strzałek w górę / w dół.

Alternatywnie otwórz Quikview w Finderze i po prostu przewiń z boku wszystkie pliki, używając myszki, klawiatury i touchpada.

macOS pozostawia Windows w kurzu, zarówno dla łatwości oglądania, jak i jakości.


Problem ze spacją + góra / dół / lewo / prawo polega na tym, że nie przechodzi on do „następnego” pliku po osiągnięciu końca wiersza, gdy szukacz jest w trybie ikon. IMO sposób otwierania zdjęć w systemie Windows i poruszanie się w lewo i w prawo jest bardziej intuicyjny niż system operacyjny, który „pozostawia okna w kurzu”.
Jonny Lin

Chociaż technicznie ta odpowiedź jest trafna, ton i nastawienie są mniej niż idealne. Ponadto w tym wątku znajduje się odpowiedź, która jest równie techniczna pod względem technicznym jak ta, zapewnia wyraźniejsze szczegóły i jest napisana pozytywnym tonem. apple.stackexchange.com/a/37918/18151
Wil Moore III

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.