Czy można czytać iBooks bez urządzenia z systemem iOS?


16

Nie mam już iPhone'a ani iPada, ale nadal mam książki na moim koncie iTunes, które chciałbym przeczytać. Czy istnieje program dla OS X, który pozwoli mi czytać iBooki bez urządzenia z systemem iOS?

Jestem zaznajomiony z kalibrem, ale głównym problemem jest DRM.


Nie teraz. Istnieją spekulacje, że Apple będzie odpowiadać na wydanie przez Amazon czytnika Kindle z czytnikiem iBooks opartym na OSX podczas czwartkowego wydarzenia związanego z edukacją. Więc możesz chcieć oglądać szczegóły z tego, co z tego wynika.
Don

Niestety tak się nie stało.
Kyle Hayes

Odpowiedzi:


22

OS X 10.9 Mavericks zawiera aplikację iBooks, która umożliwia czytanie dowolnych dokumentów - w tym zakupionych książek lub własnych plików PDF - które posiadałeś w iBooks na iOS.

Mavericks to darmowa aktualizacja dostępna dla następujących systemów, która została wydana 22 października 2013 r. Za pośrednictwem Mac App Store.

Z OS X Mavericks: Wymagania systemowe

Aby zainstalować Mavericks, potrzebujesz jednego z tych komputerów Mac:

iMac (połowa 2007 r. lub późniejsza) MacBook (13-calowy aluminium, koniec 2008 r.),   (13-calowy, początek 2009 r. Lub nowszy) MacBook Pro (13-calowy, połowa 2009 r. Lub   później), MacBook Pro (15-calowy lub 17-calowy, połowa / koniec 2007 lub później)   MacBook Air (koniec 2008 r. Lub później) Mac Mini (początek 2009 r. Lub później) Mac   Pro (początek 2008 r. Lub później) Xserve (początek 2009 r.) Twój Mac wymaga również:

OS X Mountain Lion, Lion lub Snow Leopard 10.6.8 już zainstalowany 2   GB lub więcej pamięci 8 GB lub więcej dostępnego miejsca


Jedną z rzeczy, które lubię w nowej aplikacji iBooks, jest to, że ma możliwość ładowania własnego ePubu i pracy w formacie pdf / książek / dokumentów itp. Uważam to za tak przydatne, że rozważam przejście z kindle.app. Nigdy nie myślałem, że to zrobię.
David DelMonte

17

Apple wydało FAQ dla iBooków gdzie (stan na styczeń 2012 r.) , mówi pod
Informacje o iBooks i sklepie iBookstore → Jakie są wymagania korzystania z iBooks ?:

Możesz używać iBooks na iPadzie. Z aplikacji iBooks można również korzystać na telefonie iPhone lub iPodzie touch z systemem iOS 4 lub nowszym.

Dopóki OS X Mavericks nie został wydany z iBooks dla OS X, odpowiedź brzmiała: Nie .


Odpowiedź poprawna w momencie pisania, ale odpowiedź jest teraz tak w aplikacji iBooks w Mavericks
Joop


1

Jeśli skopiujesz zakupioną książkę w formacie epub do Findera, możesz ją załadować kaliber , ale gdy spróbujesz go przeczytać, wbudowany czytnik aplikacji powie Ci:

Ta książka jest zablokowana DRM . Aby dowiedzieć się więcej o DRM i dlaczego nie możesz czytać lub konwertować tej książki w kalibrze, Kliknij tutaj .

Apple nie udostępnił jeszcze metody czytania tych książek na komputerze Mac. Pomimo plotek, czwartkowe wydarzenie związane z edukacją nie wyprodukowało czytnika iBooks opartego na OSX. Tak więc odpowiedź brzmi nadal nie i prawdopodobnie pozostanie nie do przewidzenia w przyszłości.


Calibre połączy się z biblioteką iTunes, jednak iBooks są chronione DRM i nie można ich odczytać poza aplikacją iBooks.
KidPub

Tego dnia nie ogłoszono takiego ogłoszenia na imprezie Apple, więc odpowiedzi pozostają na razie „Nie”.
Andrew Maiman
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.