Błąd „Nadmierne zużycie energii przez urządzenie USB” podczas uruchamiania bez podłączonych urządzeń


9

Od czasu aktualizacji do Lion, ten błąd pojawia się przy każdym uruchomieniu:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Przeczytałem tutaj sugerowane odpowiedzi , ale wydają się one wskazywać, że przyczyną problemu jest obecność drugiego urządzenia. Jedynym urządzeniem USB, które podłączyłem do laptopa, jest klawiatura zewnętrzna. Nie jestem pewien, jak to zużywa zbyt dużo energii, ale zostało wyłączone moje inne porty USB.

Czy jest jakiś sposób to naprawić?


Czy nadal pojawia się ten komunikat, gdy klawiatura zewnętrzna nie jest podłączona do portu USB laptopa?
iskra

Dobre pytanie; Będę musiał go odłączyć i uruchomić ponownie, aby zobaczyć - błąd występuje tylko podczas uruchamiania.
EmmyS,

OK, właśnie uruchomiłem się ponownie bez zewnętrznej klawiatury i nadal pojawia się komunikat o błędzie. Ale znowu, to nigdy się nie zdarzyło przed aktualizacją do Lion, a wszystkie moje porty USB działały, więc nie wiem, dlaczego aktualizacja oprogramowania zaczęła zadzierać ze sprzętem.
EmmyS,

Odpowiedzi:


4

Może to być uszkodzone rozszerzenie jądra USB. Spróbowałbym uruchomić komputer w trybie awaryjnym :

  1. Wyłącz komputer Mac.
  2. Włącz go ponownie i zanim zobaczysz logo Apple na ekranie, naciśnij i przytrzymaj klawisz Shift, aż pojawi się logo Apple.
  3. Pasek postępu powinien pojawić się pod logo Apple - w tym czasie komputer Mac wykonuje sprawdzenie katalogu i ładuje tylko niezbędne rozszerzenia jądra Apple (między innymi małe rzeczy).

Cechą trybu awaryjnego jest to, że ponownie ładuje rozszerzenia jądra od zera, a nie z pliku pamięci podręcznej. Możliwe, że podczas aktualizacji Lion rozszerzenie jądra uległo uszkodzeniu, a następnie zostało buforowane.

Wypróbuj rozruch w trybie awaryjnym i zobacz, jak to działa.

Powodzenia!


1
Tak! Zadziałało. Dzięki wielkie. Połowa mojego biura została zaktualizowana w tym samym czasie, co ja, i wszyscy otrzymywali ten błąd. Przekazuję to dalej.
EmmyS,

Wspaniały! Miło mi to słyszeć =)
Dan Barrett,

Miałem ten sam problem z moim komputerem iMac od ostatniej nocy i rozruchu w trybie awaryjnym, jak zasugerował Dan Barrett.

1
Nie działało to dla mnie, ale zadziałało odłączenie wadliwego kabla, jak wyjaśniono w innej odpowiedzi.
Henrik N

Jeśli wiele osób dostaje ten błąd, pojawia się pytanie, w jaki sposób zostały zaktualizowane? Być może Twój dział IT ma złą instalację lub nieprawidłową instalację na wszystkich komputerach?
Justsomeguy

4

W moim przypadku jeden z metalowych bolców (wycięty z metalowej obudowy z boku bez pinów połączeniowych) wewnątrz portu USB został wygięty i dotykał drugiej strony, kiedy to naprawiono małym śrubokrętem, wszystkie moje porty USB działały ponownie i ten komunikat o błędzie zniknął.

Jest to prawdopodobnie problem, jeśli nie można w pełni włożyć wtyczki USB do żadnego z portów.


2

Innym powodem jest to, że kabel USB urządzenia jest zgrany / rozdarty / ma mały otwór. Poszedłem do synchronizacji iPada z iTunes i nagle otrzymałem ten komunikat. Jedyną inną rzeczą, którą podłączyłem do komputera, była drukarka, więc odłączyłem drukarkę. Potem spróbowałem jeszcze raz, ale wciąż dostałem wiadomość.

Byłem zakłopotany, więc zacząłem patrzeć na sam kabel USB, i na pewno była w nim łza i była dość mała, ale była to łza w kablu, która chroni przewody wewnątrz. To wystarczyło, aby spowodować problem, ale dla pewności użyłem dodatkowego kabla USB i nie mogłem zsynchronizować problemu.

Po zsynchronizowaniu z „dobrym” kablem USB próbowałem zsynchronizować się ze złym, i na pewno znowu dostałem komunikat o błędzie.

Czasami nie zawsze widać pęknięcia lub łzy w tych kablach. Może uszczypnęło się za coś lub coś, ale najmniejsze z nich wystarczy.

Jest to kolejny powód, dla którego niektórzy mogą to otrzymać, ponieważ „ponieważ urządzenie USB pobierało zbyt dużo energii z komputera, jedno lub więcej urządzeń USB zostało wyłączonych”.


Miałem taką odpowiedź na innym forum, ale tak nie jest. Z powodu innych problemów otrzymałem zupełnie nową maszynę. Używam dokładnie tej samej klawiatury z tym samym kablem USB na nowym komputerze bez żadnych problemów.
EmmyS

Dobra rada. Mam ten błąd na Mountain Lion. MacBook Air podłączony do Apple Cinema Display jako koncentrator USB z kilkoma podłączonymi urządzeniami. Próbowałem odłączyć jedną rzecz, a następnie odłączyć i ponownie podłączyć kabel USB <-> komputera, aż błąd zniknie. Okazuje się, że przyczyną był mój kabel do synchronizacji iPhone'a (nawet bez podłączonego telefonu).
Henrik N

0

Miałem ten sam problem z moim starym MacBookiem; jeden z portów USB został całkowicie usmażony. Wątpię, że jest to związane z Lwem, ale nie mogę tego wykluczyć.


Ale zaczęło się to dziać dopiero po przejściu na Lion. Jak to nie mogło być związane z Lwem?
EmmyS,

0

Miałem ten sam problem. Próbowałem podłączyć iPada do komputera i za każdym razem, gdy wyświetlał mi się ten komunikat o błędzie. Dziwną rzeczą było to, że ponownie uruchomiłem komputer w trybie awaryjnym i działał, ale potem przestawiłem go z powrotem do normalnego trybu i znów otrzymałem ten sam komunikat. Więc wyjąłem usb i zbadałem go, i zobaczyłem coś, co wyglądało jak drobina kurzu w środku, więc wdmuchnąłem się w niego, dopóki nie mogłem go zobaczyć, a następnie włożyłem go ponownie i wtedy zadziałało.


0

Właśnie miałem dzisiaj ten sam problem z moim iPadem. Po kontroli wygląda na to, że problem tkwi w kablu. Umieściłem go bezpośrednio w zasilaczu, a wskaźnik ładowania stał się bardzo czuły, gdy przesuwałem kabel w górę i w dół.

Szkoda, że ​​Apple dostarcza drogie iPady z tego rodzaju kablami.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.