Pełny ekran iTerm2 / Terminal


16

Dlaczego nie jest możliwe, aby iTerm2 lub aplikacja Terminal zajęły całą dostępną przestrzeń na ekranie. Pokażę przykład:

iTerm2

Trudno to zobaczyć, ale jeśli spojrzysz na prawą i dolną krawędź, jest trochę dodatkowej przestrzeni. Wydaje się niemożliwe, aby rozszerzyć go, aby wykorzystać tę przestrzeń. Co to powoduje?

Użyłem aplikacji, które sprawiają, że okno zajmuje cały ekran, takich jak Breeze. Wszystkie inne aplikacje działają dobrze, zajmując 100% miejsca na ekranie, z wyjątkiem iTerm2 i terminalu.

Przy okazji, wiem o natywnym trybie pełnoekranowym, ale chciałbym wiedzieć, dlaczego nie mogę zmusić mojego terminalu do zajęcia 100% miejsca.


1
Czy przez „zajmowanie 100% powierzchni” rozumiesz po prostu ręcznie ją maksymalizując? W Lion, jeśli użyję natywnej metody pełnoekranowej dla Terminal.app, działa ona dokładnie tak, jak oczekiwano.
cm2

Odpowiedzi:


11

Terminale mają stałą szerokość i wysokość znaków, a większość (wszystkie?) Aplikacji terminalowych sprawia, że ​​okno jest nawet wielokrotnością tego rozmiaru (następnie dodaje tytuł okna, margines wokół boków itp.), Więc nigdy nie będzie widoczny częściowy wiersz lub kolumna.

Mogłyby teoretycznie dodać więcej marginesu po prawej / na dole okna, gdy okno jest pomniejszone, ale wtedy twoje pytanie może być po prostu zastąpione przez kogoś innego, pytającego „Dlaczego zawsze jest puste miejsce na krawędzi okna, gdy okno jest powiększone ? ”.

A co powinno się stać z oknem, jeśli zmienisz rozmiar lub pokaż / ukryjesz Dock (na przykład) w taki sposób, że okno nie będzie już miało takich samych wymiarów, jak w przypadku ponownego powiększenia w celu dopasowania do nowego obszaru wyświetlania? Podczas powiększania okno nie jest umieszczane w stanie „powiększenia”, po prostu zmienia się rozmiar do bieżącego dostępnego obszaru wyświetlania w momencie powiększania. Jeśli dostępny obszar wyświetlania zmieni się i nie poprosisz go ponownie o Powiększenie, co wtedy?

Nie chodzi o to, że nie da się ich rozwiązać, ale należy wziąć pod uwagę wiele dynamicznych zachowań, a aplikacje terminalowe zazwyczaj utrzymują prostotę.

Należy pamiętać, że „Pełny ekran” systemu Mac OS X Lion to rzeczywisty stan, w którym okno jest w oknie, a terminal zawsze dopasowuje okno do wielkości wyświetlacza, aktualizując się, gdy zmienia się rozmiar ekranu, i dodaje marginesy, jak wspomniano powyżej. Na przykład rozmiar Docku jest ignorowany.


2
Możesz łatwo „zweryfikować” to zachowanie, ręcznie zmieniając rozmiar okna terminala. Zauważysz, że „jąka się”, ponieważ zmienia rozmiar tylko o stałej szerokości znaku.
gentmatt

17

Przytrzymaj kontrolę i możesz zmienić jej rozmiar, aby zajął cały ekran (chociaż niekoniecznie doda kolejny wiersz lub kolumnę tekstu).

Ponadto w wersji beta istnieje zaawansowana preferencja, aby ustawić ją jako domyślną o nazwie „płynna zmiana rozmiaru okien terminala”.


1
Jaka wersja systemu operacyjnego? Nie mogę tego zmusić do pracy.
Chris Page

1
Pracował dla mnie na Yosemite.
sickill

3
Działa na El Capitan. Boja To powinna być zaakceptowana odpowiedź.
par

To pytanie dotyczy zarówno iTerm, jak i terminala. Czytając to ponownie, zakładam, że ta odpowiedź dotyczy wyłącznie iTerm.
Chris Page

2

Oto obejście, którego użyłem dla terminala (powinno również działać z iTerm2).

Użyj standardowej Window > Zoomopcji, a następnie opcji Pełny ekran Spectacle ( + +F ).

Window > Zoompozostawia okno terminala w oryginalnym stanie (jak widać w pytaniu, z cienką spacją po prawej stronie). Opcja pełnego ekranu Spectacle po prostu przesuwa okno terminala o pół znaku (tak myślę) w lewo i wypełnia lukę po prawej stronie.

System operacyjny: Mavericks, 10.9.1


To działało dla mnie dobrze od dłuższego czasu.
lacostenycoder

1

Działa to dla mnie w iTerm 2 (na Mountain Lion).

Przejdź do: Preferences -> Profiles -> Window.

Zestaw:

Columns = 204

Rows = 54

Style: Left of Screen

Screen: Main Screen

1

Naciśnij command+ control+ flub znajdź opcję pełnego ekranu (lub kliknij zielony okrąg w nowszych wersjach OS X) i zajmie każdy dostępny piksel.

Oto obraz całego ekranu, gdy Terminal jest otwarty z dwiema zakładkami w trybie pełnoekranowym:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


To zadziałało dla mnie 🎉
mbaechtold

1

Od wersji iTerm 3 mogę ustawić bardzo wysoką wartość dla kolumn i wierszy Preferences > Profiles > Window a nowe okno terminala zmienia rozmiar dokładnie na potrzebne wartości kolumn i wierszy potrzebne do wypełnienia okna. Żadne inne poprawki konfiguracji nie są potrzebne.

Kolumny 300 i 80 dla mnie na MacBooku Pro 15 "Hi-Res 2012.


To rozwiązało mój problem z Terminal.app nie używającym pełnego rozmiaru ekranu 🎉
mbaechtold
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.