Nie można otworzyć niektórych książek ePub w Books.app na macOS Mojave


2

Dwie książki ePub, które kupiłem, nie zostaną otwarte w Books.app w macOS Mojave 10.14. Książki mają społeczny DRM (dane osobowe dodane do treści książki) i nie sądzę, aby to było problemem dla Books.app. Jeśli zmienię nazwę rozszerzenia epub na zip, wtedy mogę rozpakować plik za pomocą unzip dowództwo. Korzystanie z Findera w jakiś sposób nie działa. Inne książki otwierają się normalnie.

Patrząc na zawartość, widzę, że używa XHTML w folderze OEBPS, podczas gdy inne książki używają HTML w folderze OPS.

Z jakiego powodu Books.app nie otwiera tych plików ePub? Potrafię przeczytać je dobrze z Kalibrem.


Czym jest społeczny DRM? Books.app nie obsługuje epubów z drm afaik
user3052786

Social DRM dodaje dane osobowe do treści książki. To nie jest jak Adobe DRM, który jest zaszyfrowanym formatem. Tak jak powiedziałem, mogę rozpakować zawartość, więc jest „otwarta”.
SPRBRN

Och, trochę jak odcisk palca dodawany do treści bez DRM w iTunes? Czuję, że to powinno zadziałać również wtedy ... Skąd kupiłeś książkę? OPS powinien być plikiem xml opisującym go w folderze OEBPS, jeśli nie jest to sam folder. Spójrz także na pliki META-INF, aby sprawdzić, czy nie ma DRM.
user3052786

Tak, to jak odcisk palca. Mogę go rozpakować, a następnie otworzyć wszystkie pliki XHTML w edytorze. Brak technicznych ograniczeń DRM, jak powiedziałem.
SPRBRN

Odpowiedzi:


1

Jeśli Twój ebook jest rzeczywiście niezaszyfrowany, możesz spróbować otworzyć ePub za pomocą bezpłatnego Sigil.app (twórcy / edytora ePub) i zapisać kolejną kopię na dysku.

Sigil jest w stanie naprawić wiele problemów strukturalnych. Możesz uzyskać skompilowany dmg, a także pełny kod źródłowy tutaj .

Zgadzam się, że „społeczny DRM” nie powinien stanowić przeszkody w korzystaniu z tych e-Booków z Books.app. Podejrzewam jednak, że „łatanie danych osobowych do eBooków” odbywa się za pomocą zautomatyzowanego procesu, który po prostu poszedł nie tak w twoim przypadku. Może masz nawet znaki specjalne w informacjach identyfikujących (cytaty, akcenty, znaki handlowe i ogólne znaki Unicode).


1
Dzięki! Pamiętam, jak raz ściągnąłem Sigil i naprawdę go nie dostałem. Teraz widzę, co może zrobić. Wystarczyło otwarcie i zapisanie.
SPRBRN

0

Trudno stwierdzić, czy „społeczny DRM” lub inny aspekt wspomnianych epubów powoduje problem z aplikacją Książki. Najlepszym sposobem jest poinformowanie wydawcy, aby mógł zbadać, jeśli sobie tego życzy, aw międzyczasie, aby przeczytać książki, użyj Calibre lub innego czytnika epub.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.