Jeśli zdalnie wyczyszczę iPhone'a, czy nadal mogę go zlokalizować zdalnie?


15

Jeśli stracę iPhone'a i użyję zdalnego czyszczenia, aby zapobiec kradzieży moich poufnych danych, to czy nadal mogę użyć usługi Znajdź mój iPhone, aby zlokalizować go na mapie? Zakładam, że nie (ponieważ resetuje się do ustawień fabrycznych), ale chciałem dwukrotnie sprawdzić.

Odpowiedzi:3

Obecnie usuniętego iPhone'a nie można zlokalizować zgodnie z tymi artykułami Apple KB.

Ważne: przed skasowaniem urządzenia spróbuj je zlokalizować lub odtworzyć na nim dźwięk. Po skasowaniu nie możesz użyć Find My iPhone.

  1. Usuń swoje urządzenie. Aby uniemożliwić innym osobom dostęp do danych na twoim zaginionym urządzeniu, możesz je usunąć zdalnie. Po skasowaniu urządzenia wszystkie informacje (w tym karty kredytowe lub debetowe w usłudze Apple Pay) zostaną usunięte z urządzenia i nie będzie można go zlokalizować za pomocą funkcji Znajdź mój iPhone. Po skasowaniu urządzenia nie można go śledzić. Jeśli usuniesz urządzenie ze swojego konta po skasowaniu, blokada aktywacji zostanie wyłączona. Umożliwia to innej osobie aktywację i korzystanie z urządzenia.

Czy wyczyszczenie urządzenia usuwa również z mocą wsteczną dane o lokalizacji, które będą teraz nieaktualne w aplikacjach iCloud i iOS Find My iPhone?
bmike

@bike Na szczęście nigdy nie musiałem kasować urządzenia za pomocą funkcji Znajdź mój iPhone. Myślę jednak, że mógłbym spróbować w imię nauki?
grg

Jeśli nie - wypróbuję później na iPodzie touch i
edytuję
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.