Jak usunąć pocztę Outlook z Spotlight?


9

Używam głównie Mail.app do mojego konta pocztowego Exchange. Ale muszę zachować Outlooka w tych rzadkich przypadkach, gdy go potrzebuję (na przykład edytuję listy dystrybucyjne na serwerze).

Ale to sprawia, że ​​wyszukiwanie Spotlight jest naprawdę skomplikowane. Każda poczta pojawia się dwa razy. Czy mogę w jakiś sposób wyłączyć zawartość z poszczególnych aplikacji, które mają być częścią indeksu Spotlight? A może niejasne ustawienie (wyglądałem) w programie Outlook, które wyłącza indeksowanie Spotlight?Chodzi o usunięcie aplikacji. Pytam o usunięcie typu zawartości z aplikacji.
Fuzzy76

Zapytałeś: „Czy jest jakiś sposób, by wyłączyć poszczególne aplikacje z indeksu Spotlight?” i dlatego był to duplikat drugiego pytania. Jeśli to nie twoje pytanie, musisz je zaktualizować.
fsb

Odpowiedzi:


14

Musisz powiedzieć Spotlight, aby nie przeszukiwał bazy danych programu Outlook na komputerze lokalnym. Zakładając, że używasz MS Office 2016 lub nowszego Oto jak:

  1. Otwórz Preferencje systemowe> Spotlight

  2. Kliknij kartę Prywatność

  3. Znajdź bazę danych programu Outlook, która znajduje się w folderze Library w twoim folderze domowym. So / Users / userfolder / Library / Group Containers / UBF8T346G9.Office /

  4. Przeciągnij folder Outlook na zakładkę prywatności, którą otworzyłeś wcześniej w Preferencjach systemowych.

Preferencje systemowe / Spotlight /


Sam znalazłem odpowiedź i opublikowaliśmy jednocześnie. Ale Twój wysiłek w postaci zrzutu ekranu jest zdecydowanie lepszy! :)
Fuzzy76

8
  1. Otwórz Spotlight w Ustawieniach systemu i przejdź do zakładki Wyjątki.
  2. Dodaj folder / Users / youruserser / Library / Group Containers / UBF8T346G9. Office / Outlook / Outlook 15 Profile / Main Profile / Data /

... teraz wszystko z Outlooka jest wyłączone z Spotlight.


1

Podczas wyszukiwania możesz uwzględnić -kind:maili / lub -kind:eventwykluczyć wiadomości e-mail i zdarzenia programu Outlook.

Ta metoda pozwala wykluczyć elementy programu Outlook z wyszukiwania Spotlight, jednocześnie umożliwiając programowi Outlook wyszukiwanie własnych elementów. Po przeniesieniu folderu Outlook do Preferencji systemowych> Spotlight> Prywatność, Outlook nie będzie już mógł wyszukiwać własnego adresu e-mail, wydarzeń itp.


Powiedziałem, że używam Mail.app do mojej poczty, dlatego chciałem usunąć wiadomości Outlook z Spotlight. Pomyślałem, że to wyjaśnia, że ​​nadal chcę przeszukiwać pocztę z Mail.app.
Fuzzy76

2
Tak, rozumiem, właśnie zapewniłem inną opcję na wypadek, gdybyś od czasu do czasu chciał szukać w samym Outlooku, o którym wspominałeś. Jeśli nie, to oczywiście najlepsze rozwiązanie jest najlepsze. Miłego wyszukiwania!
Jawann
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.