Używasz systemu macOS bez Apple ID?


9

Myślę o kupieniu sobie komputera Mac. Problem polega na tym, że nie chcę używać mojego komputera Mac z moim AppleID, ponieważ bardzo się boję, że zsynchronizuje się on z innymi urządzeniami Apple i nie jestem wielkim fanem tego. Nie chcę też utrzymywać oddzielnego identyfikatora AppleID. Czy naprawdę potrzebuję identyfikatora AppleID dla systemu macOS i których części systemu macOS nie mogę używać bez identyfikatora AppleID?

Odpowiedzi:


12

Nie, absolutnie nie potrzebujesz.

Służy głównie do synchronizacji z innymi urządzeniami, których i tak nie chcesz.

Jednak nadal będzie najbardziej praktyczne, jeśli utworzysz nowy identyfikator Apple-ID, który będzie używany wyłącznie na tym komputerze. Jeśli tego nie zrobisz, nie będziesz mógł pobrać oprogramowania ze sklepu App Store.

Pamiętaj, że nie musisz wprowadzać tego Apple-ID w żadnym systemie, który w przeciwnym razie zsynchronizowałby dane. Twoje pliki, zdjęcia, kalendarze, e-maile, kontakty itp. Pozostaną całkowicie prywatne i nie będą z niczym synchronizowane, nawet jeśli używasz Apple-ID do zakupu lub innego pobierania oprogramowania z Apple.


1
AFAIK nadal otrzymujesz aktualizacje bezpieczeństwa bez Apple ID. Ale to jest to.
Michael Hampton,

7

Problem polega na tym, że nie chcę używać mojego komputera Mac z moim AppleID, ponieważ bardzo się boję, że zsynchronizuje się on z innymi urządzeniami Apple i nie jestem wielkim fanem tego.

Możesz wyłączyć synchronizację i iCloud, co zatrzyma synchronizację urządzeń.

Czy naprawdę potrzebuję identyfikatora AppleID dla systemu macOS i których części systemu macOS nie mogę używać bez identyfikatora AppleID?

Zaleca się podanie Apple ID. Wiele usług zostanie wyłączonych. Nie będzie można pobierać żadnych aplikacji ze sklepu App Store lub iTunes.

Oto niektóre z najczęściej używanych usług, do których masz dostęp za pomocą swojego Apple ID:

 • Sklep z aplikacjami

 • Apple Music

 • Apple Online Store

 • Usługi i programy Apple Retail (Concierge, Joint Venture, warsztaty i programy dla młodzieży)

 • Aplikacja Apple Store

 • Społeczności wsparcia Apple

 • FaceTime

 • Znajdź moich przyjaciół

 • Znajdź mojego IPhone'a

 • Centrum Gier

 • Księgarnia

 • iCloud

 • iMessage

 • Geniusz iTunes

 • Udostępnianie w domu iTunes

 • iTunes Match

 • sklep itunes

 • iTunes U

 • Mac App Store

 • Produkty do drukowania zdjęć


4
Co do tego, co jest warte, nigdy nie korzystałem z większości z nich, mimo że robiłem strasznie dużo rzeczy na moim Macu. Mam identyfikator Apple ID, ale używam go tylko do aktualizowania kilku aplikacji Apple do produktywności: loguję się, aktualizuję je i wylogowuję się ponownie. Wszystkie moje inne aplikacje zostały zainstalowane bezpośrednio (nie za pośrednictwem Sklepu) i nigdy nie miałem ochoty korzystać z innych funkcji na tej liście. Może po prostu pokazuję swój wiek :-) W każdym razie tak, bardzo możliwe jest używanie komputera Mac bez Apple ID!
gidds

1
Aha, możesz potrzebować Apple ID, jeśli naprawisz Maca w Apple Store. Ale możesz przekroczyć ten most, jeśli / kiedy potrzebujesz.
gidds

1

Nie, wcale nie potrzebujesz. Nie rozumiem co z tymi zaleceniami. Podobnie jak Windows 10, nie będziesz mógł synchronizować się z iCloud (odpowiednikiem OneDrive), pobierać aplikacji ze sklepu, synchronizować kontakty, zdjęcia i prawie wszystkich usług Apple, które potrzebują identyfikatora Apple.

Nadal możesz wykonywać aktualizacje, ładować aplikacje bocznie za pomocą pkg lub rozszerzenia aplikacji.

O to chodzi.


Możesz pobierać aplikacje ze Sklepu Windows bez logowania! +1 dla Windows
FreeSoftwareServers

To prawda, ale może nie aktualizacja?
kachan64

0

Wydaje mi się, że możesz skonfigurować nowego Maca za pomocą konta powiązanego z twoim Apple ID. Możesz ustawić to konto tak, aby nie było synchronizowane z innymi komputerami. Możesz także utworzyć inne konto, które nie ma identyfikatora Apple. Następnie możesz wybrać konto, na które chcesz się zalogować.

Zakładam, że jeśli wylogujesz się z iCloud przed wylogowaniem, konto nie zostanie zsynchronizowane. Możesz wtedy zawsze zalogować się na konto bez Apple ID. Zalogowałbyś się na konto z Apple ID tylko wtedy, gdy chcesz korzystać z Apps Store.

Bardziej drastycznym podejściem byłoby usunięcie konta z Apple ID po pobraniu ze sklepu z aplikacjami.


0

Mam komputer Mac, który nie jest powiązany z identyfikatorem Apple ID. Istnieje kilka ostrzeżeń, takich jak niemożność uzyskania oprogramowania z App Store i treści z usług wymienionych w odpowiedzi Daniila Manokhina .

Oprogramowanie można zasadniczo znaleźć z innych źródeł, takich jak strony internetowe dostawców, z wyjątkiem nowych wersji systemu operacyjnego. Można je skopiować z innego komputera Mac powiązanego z kontem lub czasem można je znaleźć w Internecie ze źródeł o różnej reputacji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.