Czy urządzenie Android micro-USB (Redmi 4 (Indie)) można ładować za pomocą konwertera hybrydowego (USB typu C na typ A) za pomocą ładowarki o dużej mocy MacBook Pro?


2

Mam MacBooka Pro (model 15 '', 2017). Jest wyposażony w ładowarkę bardzo wysokiego napięcia z portem USB typu C. Mam konwerter hybrydowy (USB Type-C na VGA + USB Type-C + USB Type-A). Chcę ładować swoje urządzenie Redmi 4 (wariant Indie) za pomocą kabla (USB Type-A na micro-USB). Mój telefon obsługuje nieokreśloną wersję szybkiego ładowania Qualcomm (testowane z turbosprężarką Moto Phone).

Tak więc połączenie jest takie, jak podano poniżej: MacBook Pro Charger-> USB Type-C to USB Type-C cable-> USB Type-C to Hybrid output converter including USB Type-A-> USB Type-A to micro-USB cable-> Redmi 4 device.

Czy powyższa konfiguracja spowoduje uszkodzenie mojego telefonu lub ładowarki? Czy mój telefon będzie mógł szybko ładować, ponieważ obsługuje nieokreśloną wersję szybkiego ładowania Qualcomm?

Odpowiedzi:


1

Nie, nie spowoduje to uszkodzenia telefonu.

To, czy szybko się naładuje, zależy od konkretnego rodzaju posiadanego konwertera hybrydowego. Najprawdopodobniej nie ładuje się szybko, ponieważ port USB typu A najczęściej ma tylko 500 mA lub 900 mA w przypadku niektórych portów USB 3.0. W takich przetwornikach hybrydowych nie jest często spotykane dedykowane porty ładowania z wyższymi wzmacniaczami.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.