Jak mogę udostępnić drukarkę USB w systemie MacOS


1

W moim systemie High Sierra mam podłączoną drukarkę Brother DCP-7040 USB, którą chciałbym udostępnić w mojej sieci, jeśli to możliwe. Używa sterownika CUPS dostarczonego przez firmę Brother, który właśnie zaktualizowałem wczoraj. Wersja sterownika jest wyświetlana jako „4.5.2” w ustawieniach „Ogólne” drukarki.

W Preferencje drukarek i skanerów Zaznaczyłam pole obok „Udostępnij tę drukarkę w sieci”. W Preferencje udostępniania Mam zaznaczone pola obok „Udostępnianie drukarki” i obok konkretnej drukarki i mam „Wszyscy mogę wydrukować” w polu „Użytkownicy”.

W mojej sieci mam dwa inne komputery Mac. Żadne z nich nie widzi tej rzekomo udostępnionej drukarki.

Jestem pewien, że pracowałem pod El Capitan lub Yosemite, chociaż w tym czasie miałem system Win10 w sieci i żadnych innych Maców.


Czy pozostałe dwa komputery Mac są również podłączone do tej samej sieci, z której korzysta pierwszy komputer Mac dzielić drukarka?
Monomeeth

czy możesz udostępniać cokolwiek (np. ekran) innym komputerom Mac
Buscar웃

Czy masz włączoną zaporę? Jeśli tak, wyłącz go, aby sprawdzić, czy Udostępnianie drukarki zaczyna działać
Allan

Wszystkie trzy komputery Mac są podłączone do tej samej sieci. Udostępnianie ekranu działa poprawnie. Zaktualizuję ten komentarz, gdy będę mógł sprawdzić na zaporze. Być może powinienem także wyłączyć Little Snitch (działający tylko na komputerze Mac, do którego drukarka USB jest podłączona bezpośrednio) ...
g1l1t1

Mały znicz jest prawdopodobnie twoim problemem. Większość ludzi tego nie potrzebuje.
Marc Wilson

Odpowiedzi:


0

Po włączeniu udostępniania drukarki wykonaj następujące kroki, aby połączyć się z tą drukarką z innych komputerów w sieci:

  • Kliknij Preferencje systemowe w Docku.
  • Kliknij przycisk Drukuj i Ikona faksu.
  • Kliknij przycisk Dodaj (który zawiera znak plus).
  • Może zostać wyświetlony monit o automatyczne dodanie drukarki po otwarciu narzędzia Printer Setup Utility. Kliknij przycisk Dodaj, aby rozpocząć dodawanie.
  • W otwartym oknie przeglądarki kliknij przycisk Domyślny na pasku narzędzi.
  • Wybierz drukarkę.
  • Kliknij udostępnioną drukarkę, której chcesz użyć, a następnie kliknij przycisk Dodaj.

Właśnie to zrobiłem, gdy ustawiłem drukarkę na obsługującym komputerze Mac. Usunąłem go i jeszcze kilka razy dodałem.
g1l1t1
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.