Nie mogę pisać na moim dysku USB FAT32 na komputerze Mac


0

Nie mogę pisać na moim USB na MacBooku Pro. USB działało dobrze zarówno na Windowsie, jak i Macu, dopóki nagle nie przestał działać na Macu (choć działa dobrze na Windowsie). Sformatowałem go ponownie jako FAT32 i wypróbowałem też inne formaty (ExFAT, ... itd.), Ale wciąż mam ten sam problem.

W sekcji „udostępnianie i uprawnienia” znajduję „możesz tylko czytać” i jest wyszarzony, więc nie mogę go zmienić.

Wszelkie pomysły są mile widziane, ponieważ utknąłem w tym od ponad 2 tygodni.


Gdzie ostatnio go sformatowałeś? Prawie domyślnie używam ExFAT dla wszystkich USB i formatuję na macOS za pomocą Narzędzia dyskowego. Prawie zawsze działa, chyba że komputer z systemem Windows jest zbyt stary, aby rozpoznać format. Rzadko, jeśli kiedykolwiek występują problemy po stronie Mac równania ...
dr.nixon

Ostatnio sformatowałem USB na komputerze Mac za pomocą Narzędzia dyskowego. Działa dobrze na komputerze z systemem Windows bez żadnych problemów. Problem dotyczy komputerów Mac tylko wtedy, gdy jest wyświetlany jako „Tylko do odczytu”. Używam High Sierra, jeśli to pomogłoby.
user311613

To jest naprawdę dziwne. Dopiero gdy zobaczyłem coś podobnego, wystąpił przypadek, w którym USB miał fizyczny przełącznik zabezpieczenia przed zapisem i został przypadkowo uderzony w pozycję „wł.”, Aby zablokować próby zapisu. Może zamiast tego spróbuj sformatować dysk w systemie Windows?
dr.nixon

Odpowiedzi:


1

Widziałem ten problem (dysk jest tylko do odczytu na komputerze Mac i do odczytu i zapisu w systemie Windows), zanim był spowodowany niewielkim uszkodzeniem dysku.

Rozwiązałem go, podłączając dysk USB do komputera z systemem Windows i uruchamiając scandisk, aby sprawdzić i naprawić błędy na dysku. Następnie dysk działał dobrze zarówno na komputerach Mac, jak i Windows do odczytu i zapisu.

Pamiętaj, że ważne jest, aby „bezpiecznie wysunąć” dysk, gdy chcesz odłączyć dysk od komputera Mac lub PC. Na komputerze Mac musisz nacisnąć małą strzałkę w górę obok nazwy napędu w Finderze (nazywaną odmontowaniem). Na komputerze musisz poszukać w stacji dokującej ikony bezpiecznego sprzętu do wysuwania, wybierz napęd i wysuń go. Inną opcją jest wyłączenie komputera PC / Mac, gdy chcesz odłączyć dysk, ale jest to uciążliwe.

Jeśli dysk nie zostanie bezpiecznie wysunięty, istnieje ryzyko jego uszkodzenia.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.