Hot Corners for Mission Control przestają działać


24

Ustawiłem prawy górny róg ekranu jako Hot Corner, aby aktywować kontrolę misji. Jednak po pewnym czasie Hot Corner przestaje działać. Skróty klawiaturowe nadal działają.

Powrót do Preferencji systemowych, zmiana Hot Corner na inną akcję, a następnie powrót do Kontrola misji tymczasowo rozwiązuje problem. Ale w końcu znowu się nie udaje.

Nie zawsze był to problem z Lionem. Kontrola misji Hot Corners działała dobrze. Nie jestem pewien, ale myślę, że problem zaczął się od aktualizacji 10.7.2. Albo to, albo inne oprogramowanie ostatnio zainstalowane na moim komputerze Mac powoduje konflikt.

Masz pomysł, jak rozwiązać niewiarygodne Hot Corners?

27 "iMac Core i3, OS X 10.7.2


Czy używasz wielu monitorów? Z mojego doświadczenia wynika, że ​​Hot Corners dziwnie się zachowują.
Nathan Greenstein,

Mam ten sam problem. Działa tylko lewy górny róg, a reszta po prostu nie reaguje.
theAmateurProgrammer

Nathan, nie tylko pojedynczy zintegrowany monitor iMaca.
Greg R.,

AmateurProgrammer, mogę potwierdzić to samo zachowanie. Działa tylko lewy górny róg. Pozostałe trzy rogi zawodzą. Nigdy nie zauważyłem, że dolne lewe i prawe zawodzą, ponieważ rzadko ich używam. U góry po lewej stronie Pokaż pulpit, u góry po prawej stronie Kontrola misji to wszystko, czego używam regularnie.
Greg R.,

Odpowiedzi:


16

Gdyby ten problem pojawił się w listopadzie 2016 r. Z systemem OS 10.12.1 „Sierra”, dodatkowym symptomem jest to, że Kontrola misji nie została uruchomiona. Naprawiłem to, otwierając Monitor aktywności, Wyjdź ze stacji dokującej (wymuszenie wyjścia nie było konieczne). Wróciłem do normy


Potwierdza, że ​​ta poprawka działa Sierra 10.12.6
zengr

1
Ta poprawka działa również w High Sierra :) Dzięki!
OZZIE

5

Właśnie znalazłem najprostsze rozwiązanie! (przynajmniej dla mnie)

Pracuję na MacBooku Pro 13 "wraz z drugim ekranem, a moje gorące rogi losowo przestałyby działać. Ale kiedy po prostu zamknę pokrywę laptopa, poczekaj sekundę, a następnie otwórz ją z powrotem, wszystko znowu działa.

Mam nadzieję, że Ci się spodoba!


2
To bardzo niewielka pomoc w przypadku 27-calowego iMaca. :-(
Greg R.

4

Problem może być związany z uszkodzonym plikiem Preferencji Docka (ustawienia Hot Corner są przechowywane z preferencjami Docka). Jeśli jest to rozwiązanie, w jego ramach będziesz musiał zresetować większość, jeśli nie wszystkie ustawienia związane z Dockiem (widoczność paska przewijania, zachowanie paska przewijania, automatyczne ukrywanie, pozycja ekranu Docka, ikony w doku itp.) .

Spróbuj tego:

Otwórz terminal (terminal można znaleźć w folderze Narzędzia. Aby zlokalizować folder Narzędzia, w Finderze kliknij Idź -> Narzędzia) Wpisz następujące polecenia:

mv ~/Library/Preferences/com.apple.dock.plist ~/Desktop/
killall "Dock"

W tym momencie otwórz Preferencje systemowe i zresetuj preferencje Docka i ustaw gorące rogi. Mam nadzieję, że to zadziała dla ciebie.

Objaśnienie poleceń: Pierwsze polecenie przenosi istniejący plik preferencji Docku na pulpit, aby służył jako niewłaściwa kopia zapasowa. Drugie polecenie zamyka Dock. Mac OS natychmiast ponownie otworzy Dock z nowym plikiem preferencji.

Jeśli to nie zadziałało, możesz opcjonalnie przywrócić stary plik preferencji za pomocą następujących poleceń:

W terminalu:

rm ~/Library/Preferences/com.apple.dock.plist
mv ~/Desktop/com.apple.dock.plist ~/Library/Preferences/
killall "Dock"

Dzięki temu zakręty działają poprawnie przez kilka dni, jednak ponownie zareagowały - wydaje się, że .plistjest to tymczasowe rozwiązanie, chyba że ulegnie wielokrotnemu uszkodzeniu.
wxs

Mimo moich nadziei to nie działa. Nawet chwilowo. MacBook Pro 5,1 - OS X 10.8.2 Build 12C60
Bryson

niesamowite. Jestem ci winien piwo: !
iconoclast

1

Miałem ten sam problem, gdy gorące rogi działały na wszystko oprócz wygaszacza ekranu, i pojawił się po tym, jak zmuszono mnie do ponownego uruchomienia, gdy MacBook Pro został zamknięty.

Wypróbowałem rozwiązanie „usuń plik .plist”, mimo że straciłem wszystkie ustawienia Docka, ale to nie naprawiło.

Użyłem Narzędzia dyskowego do naprawy uprawnień na dysku twardym (wybierz dysk w lewym okienku i kliknij przycisk „Napraw uprawnienia” w dolnej części prawego okienka), a następnie ponownie uruchomiłem ponownie.

Dzięki temu mój wygaszacz ekranu znów działa ... i nie musiałem poświęcać wszystkich ustawień Docka.


1

Zepsułem dla mnie w 10.14, a samo zabicie doku nie wystarczyło. W terminalu:

defaults write com.apple.dock mcx-expose-disabled -bool FALSE

killall Dock

0

Miałem ten sam problem w Lionie. Po prostu przejdź do preferencji i przypisz rogi do czegoś innego (lub do żadnego działania), a następnie zmień to z powrotem, zobacz, czy to pomaga. Pamiętaj, aby zaakceptować nowe zadanie przed powrotem do żądanych działań.


3
Jak zauważyłem w pytaniu: „Powrót do Preferencji systemowych, zmiana Hot Corner na inną akcję, a następnie powrót do kontroli misji tymczasowo rozwiązuje problem. Ale w końcu znowu się nie udaje”. Nacisk na TYMCZASOWO.
Greg R.

0

Mam zewnętrzny monitor Samsung podłączony do mojego MB Pro 17 „pod koniec 2011 roku. Miałem podłączony kabel„ Display Port ”i wybrałem„ monitory lustrzane ”.

Przyszło mi do głowy, że przyczyną niepowodzenia „Hot Corners” jest to, że z monitorem podłączonym do portu wyświetlacza, MB pro może „widzieć” monitor, NIE wyświetlacz MBP. Gdy sprawdziłem monitor, okazało się, że jest podłączony do portu wyświetlacza, nawet jeśli został wyłączony. Wyjąłem kabel i podłączyłem go z powrotem: voila, HC znów działają. Używam monitora do oglądania pobranego filmu. W każdym razie pozostawiłem monitor podłączony do sieci i sprawdzę, czy mogę „wywołać” awarię. Jeśli będę w stanie regularnie powtarzać usterkę, podam wynik tutaj.


0

Po zaprzestaniu działania „gorących zakrętów” i gestów na gładziku po prostu otwieram aplikację o nazwie „Kontrola misji”, a potem wracają do działania


-1

Moim rozwiązaniem było spanie na wyświetlaczu. Po przebudzeniu problem został rozwiązany do następnego ponownego uruchomienia. Zwykle robiłbym to za pomocą polecenia Quicksilver, ale wszystkie wygaszacze ekranu związane z poleceniami Quicksilver, Exposé, i in. al są również zepsute. Ponieważ mam MacBooka Pro (5,1), po prostu zamknąłem pokrywę i otworzyłem ją ponownie, gdy cała maszyna przejdzie w tryb uśpienia (białe światło z przodu zacznie powoli pulsować).

Wydaje się, że istnieje wiele różnych „rozwiązań”, a jednak wszystkie są tymczasowe i nie wszystkie są powszechnie skuteczne. Mam nadzieję, że ten będzie działał dla tych, dla których obejścia .plist i naprawy uprawnień nie (jak ja).


-2

Miałem ten sam problem, został rozwiązany po wyjściu z BetterTouchTool.


Używam BTT, ale rzucenie go nie pomogło; Warto jednak wiedzieć.
Pat
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.