Problemy z pamięcią i wydajnością komputera iMac


1

Mam 27-calowy komputer iMac z końca 2012 roku z 32 GB pamięci RAM i napędem fusion 3 TB. Dysk twardy został wymieniony w czerwcu 2017 r., Więc ma tylko rok zużycia i powinien być w dobrym stanie.

Jednak od kilku miesięcy doświadczam dziwnych i irytujących problemów z wydajnością na moim komputerze, które wydają się niewytłumaczalne. Problemy te są najbardziej zauważalne podczas korzystania z Findera - za każdym razem, gdy próbuję przenieść lub skopiować więcej niż jeden folder na raz, Finder zwolni, zamrozi, wyrzuci piłkę plażową i stanie się bezużyteczny, dopóki zadanie nie zostanie ukończone. Im więcej plików próbuję skopiować, tym gorsze jest to zjawisko. Po sprawdzeniu monitora aktywności zauważyłem, że w tych przypadkach użycie procesora przez Findera osiąga 100% +, a zużycie pamięci natychmiast się zwiększy z 120 MB do około 1,4 GB. Po zakończeniu procesu użycie procesora wraca do normy, ale zużycie pamięci nie - jednak Finder jest zauważalnie wolniejszy.

Finder ma również problemy z przeglądaniem dużych (ish) folderów i wolno przewija i wyświetla nowe wyniki. To ostatecznie oznacza, że ​​muszę ponownie uruchomić Findera wiele razy dziennie.

Wykonałem resetowanie SMC, PRAM i Safe Boot. Zrobiłem kilka czystych instalacji macOS Sierra i High Sierra. Bezskutecznie usunąłem i przetestowałem moje moduły RAM po kolei. Zabrałem mojego iMaca do Apple, który testował go przez tydzień i powiedział, że nie znalazł nic złego w sprzęcie mojej maszyny i że było to „normalne zachowanie” dla mojego komputera.

Mój iMac czasami robi delikatne, chrapliwe / dudniące szumy - zwłaszcza podczas wyszukiwania plików. Zauważyłem też, że kiedy otrzymałem komputer od Apple, przez kilka dni wydawał cichy tykanie, ale wydaje się, że zatrzymał się sam.

Czy ktoś napotkał takie problemy? Czy są jakieś dodatkowe środki diagnostyczne lub rozwiązania problemów, które mogę podjąć?

Z poważaniem, James


1
IMHO, odgłosy dudnienia / chrzęstu / tykania wskazują, że żaby ryczące, świerszcze, lub oba, zaatakowały twojego iMaca. Z całą powagą, te rodzaje szumów, gdy dysk twardy jest używany, prawie zawsze są spowodowane pogorszeniem mechanizmu dysku twardego. Wspomniałeś, że dysk twardy został wymieniony w 2017 roku. Czy ta wymiana została dokonana przez Apple lub przez inną firmę?
IconDaemon

1
Tak, jak IconDaemon, te symptomy brzmią bardzo podobnie jak problemy z pamięcią masową (HD / SSD). Możesz uruchomić tryb odzyskiwania (Command-R przy rozruchu), uruchomić narzędzie dyskowe i zobaczyć, co mówi, ale chciałbym go odesłać z powrotem do każdego, kto zastąpił dysk. Jest całkiem możliwe, że dysk jest objęty gwarancją. Ale najważniejsze jest upewnienie się, że masz dobrą, aktualną kopię zapasową!
Steve Chambers
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.