Zmiany w terminalu nie są wyświetlane w wyszukiwarce i innych programach


1

Jestem nowym użytkownikiem Maca.

Ostatnio zauważyłem, że zmiany, które wprowadzam w terminalu, np. Przenoszenie plików, tworzenie nowych i usuwanie nie są wyświetlane w wyszukiwarce i innym oprogramowaniu - to tak, jakbym był podłączony do zdalnego systemu.

Czy ktoś może mi pomóc? Dzięki

Edycja: problem został rozwiązany. Było to związane z niewłaściwą nazwą użytkownika w moim terminalu: z jakiegoś powodu to się zmieniło. Po ustawieniu mojej lokalnej nazwy użytkownika wszystko stało się normalne.


Witamy w Zapytaj inaczej. Podane informacje nie są wystarczające, aby odpowiedzieć na zapytanie. Prosimy o edycję pytania, aby uwzględnić odpowiednie szczegóły, takie jak polecenia wykonywane w terminalu, katalog, w którym są wykonywane, oraz zmiany, które będą widoczne w Finderze.
Nimesh Neema

W zależności od protokołu sieciowego (np. FTP, SMB 1/2, NFS) może być konieczne odświeżenie widoku. Czy próbowałeś nawigować w katalogu nadrzędnym i wrócić?
Allan

Dzięki. Nie mogę już tego odtworzyć, ale dokonałem edycji
Michaił Genkin

1
Po pierwsze, zapraszamy zapytać inaczej! :) Ponieważ rozwiązałeś ten problem, mogę poprosić Cię o dodanie odpowiedzi na swoje pytanie (zamiast edycji pytania). W ten sposób przyda się innym użytkownikom, którzy mogą mieć ten sam problem.
Monomeeth

Odpowiedzi:


1

Kiedy zdarzają się te dziwne rzeczy, zauważyłem, że zalogowałem się jako inny użytkownik: w moim terminalu nazwa użytkownika była inna. Rozwiązałem sposób, wykonując exiti otwierając nową kartę.

Dzięki

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.