Uszkodzony Wi-Fi i Ethernet - Ponowna instalacja OS X El Capitan


2

Niedawno na moim MacBooku Pro z połowy 2009 roku Wi-Fi nagle przestał działać. Próbowałem zresetować NVRAM i SMC, ale bezskutecznie. Myślałem, że może to być usterka sprzętowa, ale zanim kupiłem kosztowną kartę lotniska, pomyślałem o ponownej instalacji systemu operacyjnego.

Nie mogę przejść do trybu odzyskiwania, ponieważ otwarcie zajmuje nieuzasadniony czas (być może nieskończony). Nie otworzył się nawet po kilku godzinach.

Ponieważ moje Wi-Fi nie działa, a port Ethernet nie został wykryty, nie wiem, jak pobrać system operacyjny, aby go ponownie zainstalować.

Jak mogę wyjść z tej sytuacji?

Obecnie działa OS X El Capitan 10.11.6.


1. Czy masz dostęp do działającego komputera Mac, który możesz wypożyczyć? 2. Czy możesz odwiedzić pobliski sklep Apple?
Nimesh Neema,

Nie jest to jedyny mac ze wszystkich ludzi, których znam, ale mam różne okna PC / Laptop z moich przyjaciół
JamesNumero

Niestety komputer PC / Linux nie działa. Potrzebujesz komputera Mac, aby pobrać instalator lub opcjonalnie utworzyć instalator rozruchowy (jeśli chcesz wykonać czystą instalację). Możesz odwiedzić swojego MacBooka w sklepie detalicznym Apple i uzyskać pomoc dotyczącą wyżej wymienionych.
Nimesh Neema

Ok, dziękuję za odpowiedź, spróbuję w ten sposób, ale wątpię, czy centrum serwisowe zaakceptuje taki stary produkt, czy nie.
JamesNumero,

Problem WiFi i Ethernet można rozwiązać za pomocą klucza USB. Jednak komputer Mac nie obsługuje odzyskiwania przez Internet, więc potrzebujesz instalatora. Czy masz oryginalną instalacyjną płytę DVD? Czy wykonałeś kopię zapasową Time Machine? Jeśli możesz dostać się do sklepu Apple, mogą pomóc w stworzeniu instalatora USB, a nawet w ponownej instalacji systemu operacyjnego.
Allan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.