Zaplanowane uruchamianie / budzenie przy zasilaniu bateryjnym


2

Chciałbym automatycznie włączyć mój Macbook Pro w określonym czasie w przyszłości (najlepiej z terminalem). Dowiedziałem się jednak, że nie działa to, gdy komputer nie jest podłączony do źródła zasilania. Czy można to zrobić na zasilaniu bateryjnym?

Próbowałem użyć pmset schedule wakeorpoweron ale to działa tylko na zasilaniu AC.

(Muszę być w stanie to zrobić, abym mógł uruchomić program o określonej porze dnia. Nie chcę go używać caffeinate ponieważ znacznie rozładowałoby to baterię)


Och, a to najwyraźniej jest możliwe z urządzeniami Windows
Andrew

Może edytowanie /Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.AutoWake.plist plik może działać?
Andrew

P.S. Zadałem to pytanie także na stronach pomocy technicznej dla komputerów Mac, ale nie sądzę, aby przez chwilę odpowiadali
Andrew

Odpowiedzi:


0

Nie, nie można zaplanować włączenia komputera Mac, gdy jest zasilany z baterii.

Design Choice & amp; Celowe ograniczenie

Zaplanowane zdarzenie włączenia zasilania wymaga podłączenia komputera Mac do zasilania sieciowego. Jest to celowe ograniczenie egzekwowane przez inżynierów Apple. Ma to na celu ochronę komputera Mac przed włączeniem się w zamkniętych lub słabo wentylowanych pomieszczeniach, takich jak bagaż. W takich sytuacjach komputer Mac może się przegrzać i ulec uszkodzeniu.

Możliwość włączenia, gdy jest na baterii, jest powszechnym żądaniem funkcji w moim Power Manager oprogramowanie. Niestety nie jest to możliwe bez ryzyka uszkodzenia.


No cóż, to smutne. Ale nie rozumiem, że wszystkie inne firmy na to pozwalają. Na przykład system Windows ma funkcję pozwalającą na zasilanie bateryjne w menedżerze zadań. Jak to się dzieje, że jabłko nie może zrobić tego samego?
Andrew

Apple rozwiązuje w ten sposób problemy rozproszenia ciepła. Nie krępuj się powiadom Apple bezpośrednio jest to funkcja, którą cenisz.
Graham Miln
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.