Czy mogę uzyskać sugestie słów na Macu, tak jak na iPhonie?


11

Pozwól mi wyjaśnić, co mam na myśli. Nie mówię o autokorekcie, której naprawdę nienawidzę! Mam na myśli to, że kiedy piszę coś na komputerze Mac, często otrzymuję takie sugestie:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Ale na iPhonie, jeśli zrobię to samo, otrzymam 3 sugestie do wyboru ORAZ nie są one przeszkodą. Jest to świetne, gdy nie jestem pewien, jak coś przeliterować.

Czy mogę uzyskać to samo na komputerze Mac? Chcę mieć więcej niż jedną sugestię, gdy nie wiem, jak coś przeliterować.

Odpowiedzi:


16

Tak, z pewnością możesz! Po prostu zacznij pisać słowo i naciśnij, F5aby wyświetlić do 20 możliwych słów. Aby użyć twojego przykładu, poniżej znajduje się zrzut ekranu pokazujący, jak to działa, gdy piszę enviri naciskam F5klawisz:

Następnie możesz użyć klawiszy strzałek (lub myszy), aby wybrać żądane słowo (lub po prostu nacisnąć, enteraby zaakceptować pierwsze słowo).

A ponieważ pojawia się to tylko po naciśnięciu F5, nie przeszkadza (tzn. Pojawia się tylko wtedy, gdy chcesz , aby się pojawił).

UWAGI:

  • F5Klucz powinien działać we wszystkich aplikacjach Apple (np TextEdit, notatki, poczta, Pages, Numbers, Keynote, etc), chociaż istnieją pewne przypadki, gdzie nie będzie. Na przykład w przeglądarce Safari działa na pasku adresu / wyszukiwania, ale prawdopodobnie nie będzie działać w formularzach / polach na stronach internetowych.
  • Wsparcie aplikacji innych firm zależy od programisty i / lub tego, czy F5klucz jest już przypisany do czegoś innego. Na przykład wiele aplikacji Microsoft już używa F5do wyświetlenia okna Znajdź i zamień, więc F5nie będzie działać, aby wyświetlić sugestie. Jednak inne aplikacje innych firm go obsługują (np. Mactracker, PDF Expert, 1Password, Evernote itp.).
  • W zależności od Preferencji systemowych i / lub modelu Mac (lub typu klawiatury) może być konieczne naciśnięcie przycisku, fnF5aby wyświetlić sugestie.

Hmm Czy sztuczka F5 działa poza edycją tekstu?
JBis

@Josh Dobre pytanie! Właśnie dodałem notatki na końcu mojej odpowiedzi. :)
Monomeeth

Ciekawy. Wygląda na to, że byłaby to przydatna funkcja w przeglądarce Safari ... Do AppleScript ... W każdym razie Dzięki.
JBis

W niektórych aplikacjach, w tym TextEdit i Script Editor, <kbd> Esc </kbd> robi to samo. Czy jest też sposób, aby uruchomić to bez <kbd> F5 </kbd>? Być może element paska menu lub polecenie skryptowe?
BallpointBen

@BallpointBen Hmm, nie mogłem zmusić klawisza ESC do pracy w ten sposób w TextEdit lub Script Editor. Być może jest to gdzieś ustawienie lub fakt, że jestem głównie w High Sierra? Co do możliwości uruchomienia tego w inny sposób, dobre pytanie! Zrobię kopanie i zobaczę, co mogę znaleźć.
Monomeeth

11

Jeśli masz pasek dotykowy, możesz włączyć „Sugestie dotyczące pisania na pasku dotykowym”. To pokazuje te same 3 opcje, których używasz w iOS na pasku dotykowym podczas pisania. Spowoduje to również wyświetlenie sugestii emoji, takich jak iOS.

Włącz go w Preferencjach systemowych → Klawiatura → Tekst → Sugestie pisania na pasku dotykowym.

Opcja sugestii pisania na pasku dotykowym w Preferencjach systemowych → Klawiatura


4

Wychodząc z tego, co powiedział @grg, jeśli nie masz paska dotykowego, możesz użyć symulatora paska dotykowego .

To daje Ci pasek dotykowy na ekranie z sugestiami pisania, jak wyjaśniono @grg.


2
Jeśli nie chcesz aplikacji innej firmy, Xcode ma również symulator paska dotykowego.
SilverWolf - Przywróć Monikę

1
@seaturtle Tak, myślę, że ta aplikacja to symulator Xcode, ale bez Xcode. Więc nie musisz instalować Xcode.
JBis

Tak, opublikowałem to zanim spojrzałem na stronę projektu aplikacji i przeczytałem opis. (:
SilverWolf - Przywróć Monikę

Ok, ale jak wybrać sugestie? Kliknięcie ich ręcznie nie jest oczywiście realnym rozwiązaniem.
Ariel
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.