Jak uzyskać te szczegóły dotyczące Internetu / Wi-Fi w celu uzyskania wsparcia technicznego i czy jest to bezpieczne?


10

Mam problemy z połączeniem internetowym od tygodni i mój dostawca usług internetowych przysłał mi dzisiaj nowy modem / router, ale problemy nadal występują. Technik otworzył skrzynkę online, na którą mogę odpowiedzieć i w razie potrzeby załączyć zrzuty ekranu.

Teraz technologia pyta mnie o wartości RSSI , hałasu i prędkości transmisji .

Jak uzyskać te szczegóły? I czy można mu je bezpiecznie dać?

Używam iMaca z zainstalowanym macOS High Sierra.

Odpowiedzi:


25

Tak, dane te można bezpiecznie podać. Są to pomiary jakości sygnału bezprzewodowego i nie zawierają danych osobowych.

Możesz wyświetlić te i inne szczegóły za pomocą ikony Wi-Fi na pasku menu. Sztuczka polega na naciśnięciu i przytrzymaniu optionklawisza podczas klikania ikony (tzn. Upewnij się, że najpierw naciskasz optionklawisz przed kliknięciem paska menu). Jeśli to zrobisz, zobaczysz te wartości i więcej.

[AKTUALIZACJA]

Pod wpływem komentarza Gordona Davissona ta aktualizacja dodaje więcej informacji o opcjach dostępnych w menu Wi-Fi.

Jak wspomniano wcześniej, przytrzymując optionklawisz podczas klikania ikony Wi-Fi, zobaczysz wartości, których szukałeś, i wiele więcej. Niektóre dodatkowe opcje obejmują:

 • Włącz rejestrowanie Wi-Fi
 • Utwórz raport diagnostyczny ...
 • Otwórz bezprzewodową diagnostykę ...

Ogólny przegląd tych opcji można znaleźć w artykule Sprawdź problemy z Wi-Fi na komputerze Mac .

Podsumowując, jednak wybranie opcji Open Wireless Diagnostics ... uruchomi aplikację, która pomoże użytkownikom zdiagnozować typowe problemy z połączeniem Wi-Fi. Uwaga: odnosi się to do połączenia Wi-Fi, a nie połączenia internetowego per se , choć nie mają Internetu dostęp na urządzeniu może być w rzeczywistości związanej z połączenia Wi-Fi.

Chociaż możesz uruchomić Asystenta, który otwiera się po pierwszym uruchomieniu Diagnostyki bezprzewodowej, możesz zignorować to i ręcznie uzyskać dostęp do dodatkowych narzędzi dostępnych w menu Okno (lub za pomocą odpowiedniego optioncommandskrótu). Jedną z najlepszych rzeczy jest to, że możesz je wszystkie otworzyć jednocześnie, jeśli chcesz.

Korzystając z narzędzia Wydajność, otrzymujesz wykresy tych wartości w czasie (wraz z „Jakość”, która jest tylko różnicą między RSSI a hałasem). Możesz użyć tych wykresów, aby ocenić, jak zmieniają się w wyniku pewnych działań (np. Przeniesienie komputera, sprawdzenie, jak reaguje hałas podczas korzystania z kuchenki mikrofalowej lub telefonu bezprzewodowego itp.). Jest to szczególnie przydatne, aby pozostać otwartym, abyś mógł monitorować go, jeśli masz problemy.


2
Wersja menu Wi-Fi z klawiszem Opcja ma również opcję „Otwórz diagnostykę bezprzewodową”, która może dostarczyć jeszcze więcej informacji. Zalecam zignorowanie okna głównego Diagnostyki bezprzewodowej, które się otworzy; zamiast tego wybierz menu Okno> Wydajność, a otrzymasz wykresy tych wartości w czasie (wraz z „Jakość”, która jest tylko różnicą między RSSI i hałasem). Teraz możesz obserwować, jak się zmieniają, np. Podczas przenoszenia komputera, sprawdzania, czy hałas rośnie, gdy używasz kuchenki mikrofalowej itp. Jeśli Twoje problemy są przejściowe, pozostaw je otwarte, a gdy będziesz mieć problemy, sprawdź, co się stało.
Gordon Davisson

@GordonDavisson proszę pisać jako odpowiedź! To świetna informacja!
Tim

@ GordonDavisson Zgoda, to dobra informacja! Mogę dodać informacje o tych narzędziach do mojej odpowiedzi (lub możesz je edytować), ale jeśli wolisz zamiast tego opublikować osobną odpowiedź, daj mi znać.
Monomeeth

1

Tylko w przypadku, istnieje potrzeba użycia wiersza polecenia, jest nie-tak łatwe w dostępie airportużyteczność :

$ /System/Library/PrivateFrameworks/Apple80211.framework/Versions/Current/Resources/airport -I
   agrCtlRSSI: -48
   agrExtRSSI: 0
  agrCtlNoise: -101
  agrExtNoise: 0
     state: running
    op mode: station
   lastTxRate: 145
    maxRate: 144
lastAssocStatus: 0
  802.11 auth: open
   link auth: wpa2-psk
     BSSID: xx:xx:xx:xx:xx:xx
      SSID: test
      MCS: 15
    channel: 12
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.