OS X Partition Dead po próbie naprawy


1

Miałem więc błąd partycji FFF i podążałem za przewodnikiem @klanomath, ale niestety to nie zadziałało. Teraz w:

gpt -r show / dev / disk1

dostaję

gpt show: error: fałszywa mapa

nie można otworzyć / dev / disk1 Niezdefiniowany Błąd: 0

Jakieś pomysły? Naprawdę potrzebuję plików do college'u i niestety nie mam kopii zapasowej, chyba uczę się na własnej skórze.

lista diskutil pokazuje:

Dziękuję Ci.

POSTĘP : Aby odzyskać dane, sugerowano zainstalowanie Mac OS w usb, a stamtąd skorzystanie z wiertarki dyskowej. Sformatowany USB na OS X Extended z mapą GUID i wypróbowany instalator OS X. Nie można zainstalować, ponieważ:

EDYCJA 2 : Byłem w stanie uzyskać odpowiedni gpt na mojej partycji Mac Wierzę ... wygląda teraz tak:

Nie uruchamia się, więc próbowałem naprawić dysk, ale zwróciło:

„Kod zakończenia kontroli systemu plików 8”

Próbowałem fsck -fy w trybie odzyskiwania online i nie zwróciło żadnych błędów. Nie mogę wybrać dysku jako dysku rozruchowego, którego się nie wyświetla. Pomysły?


1
Jeśli chcesz odzyskać dane, wypróbuj Disk Drill . W momencie, gdy zaczniesz bałagan z mapami partycji, musisz wykonać kopię zapasową danych; najlepiej w dwóch miejscach. I tak ... nauczyłeś się na własnej skórze, że dysk USB o wartości 50 USD do tworzenia kopii zapasowych systemu byłby bardzo tanią polisą ubezpieczeniową.
Allan

1
@Allan Jak korzystać z wiertarki dyskowej, jeśli nie mogę uruchomić systemu OS X? Czy będzie działał zewnętrzny bootowalny USB?
IHatePartitionsInMacOS

Tak, zewnętrzny bootowalny będzie działał.
Allan

@ Allan nie mógł zainstalować Mac OS w usb. Masz jakieś pomysły?
IHatePartitionsInMacOS

1
Tak, clonezilla powinna działać. Nie przywróci danych, ale utworzy kopię, więc możesz spróbować odzyskać swoje pliki bez ryzyka ich dalszego uszkodzenia. Nie jest to konieczne, ale wysoce zalecane. Po utworzeniu kopii zapasowej plików na zewnętrznym dysku twardym możesz spróbować je uratować. Trinity Rescue Kit to dystrybucja Linuksa, która specjalizuje się w odzyskiwaniu danych, więc spróbuję tego.
Maurice
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.