Jak mogę uruchomić dwa kalkulatory?


36

Czy w każdym razie mogę jednocześnie uruchomić dwie instancje natywnej aplikacji Kalkulator?


1
Zastanawiam się, dlaczego chcesz mieć dwa wystąpienia kalkulatora. Ustawiam kalkulator na tryb RPN, daje to stos, który może przechowywać wyniki pośrednie.
Hobbes

1
Aplikacja kalkulatora w systemie Windows 10 otworzy
dowolną

1
@Hobbes Zastanawiam się, dlaczego uważasz, że ktoś nie chciałby móc uruchomić dwóch instancji Kalkulatora ... może chcą wykonać dwa różne obliczenia jednocześnie (z jakiegoś powodu) bez zapisywania swoich odpowiedzi pośrednich .
user253751,

W trybie RPN wyniki pośrednie pozostają widoczne, jeśli chcesz. Nie ma potrzeby otwierania drugiego okna. igor.io/2013/12/02/stack-machines-rpn.html
Hobbes

Poprosiłem również o przypadek użycia, ponieważ umożliwiłoby to lepszą rekomendację.
Hobbes,

Odpowiedzi:


54

Najszybszym, najprostszym i prawdopodobnie najbardziej poprawnym sposobem na wykonanie tego jest użycie openpolecenia w terminalu.

W nowym oknie uruchom polecenie

open -na Calculator

Spowoduje to otwarcie nowej ( -n) instancji -akalkulatora aplikacji ( ).

Jeśli chcesz mieć to pod ręką za pomocą jednego przycisku, możesz wpisać następujące polecenia w terminalu, a to utworzy skrót o nazwie calclub calc.commandna pulpicie, który zawsze otworzy nowe wystąpienie kalkulatora

cd ~/Desktop
echo open -na Calculator > calc.command
chmod +x calc.command
exit

Pamiętaj, że nie masz jeszcze pliku o nazwie calc.commandna pulpicie, w przeciwnym razie zostanie on usunięty!


1
Jak opendziała Sprawdza, co jest w folderze Aplikacje?
Gabriel Romon

@GabrielRomon zobacz stronę man tutaj . Nigdzie nie widzę tego wyraźnie, ale wygląda na to, że sprawdza /Applicationsalbo używa go LaunchServicesdo znalezienia.
scohe001

@GabrielRomon Istnieje baza danych metadanych, która śledzi takie rzeczy jak aplikacje; obejmuje aplikacje znajdujące się w /Applicationsi podkatalogach ~/Applicationsoraz podkatalogach, a nawet miejscach takich jak /System/Library/CoreServices.
Williham Totland

3
Znalazłem sposób, który pomaga mi „zrozumieć” polecenie „otwórz”, uważając to za bezpośredni synonim polecenia „start” w systemie Windows. Wiele, wiele lat temu było to opisane jako „Rób wszystko, co jest odpowiednie, aby nadać sens otwartemu (rozpoczętemu) obiektowi”. W przypadku aplikacji otworzy ją, w przypadku dokumentu otworzy ją w powiązanej aplikacji, w przypadku adresu URL otworzy ją w nowej karcie przeglądarki itp.
dgnuff

6
@dgnuff Innym łatwym sposobem patrzenia na to openjest z grubsza odpowiednik podwójnego kliknięcia.
Williham Totland

17

open -na CalculatorOdpowiedź jest dobra. Kiedy musiałem to zrobić wcześniej, zapakowałem go w Applescript:

 do shell script "open -n " & quoted form of the POSIX path of the (path to the frontmost application as Unicode text)

Wykrywa to, która aplikacja jest obecnie na pierwszym planie i uruchamia nową instancję przy użyciu open -nametody.

Zapisz ten skrypt w edytorze Applescript jako coś w stylu „Uruchom inną instancję” i umieść go w swoim /Users/${USER}/Library/Scriptskatalogu. Znajdziesz go w menu skryptów użytkownika ( które może być konieczne ):

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Po prostu przenieś kalkulator na pierwszy plan, a następnie wybierz tę pozycję menu, a otrzymasz kolejną instancję kalkulatora.


2
Moim zdaniem jest to zdecydowanie najlepsza odpowiedź, ponieważ jest najbardziej ogólna. IE zrób to raz, a teraz możesz uruchomić wiele instancji dowolnej aplikacji, nie tylko Kalkulatora.
Glen Yates

8

Możesz uruchomić tyle, ile chcesz, a nawet bez duplikatów aplikacji.

Kliknij dwukrotnie aplikację, aby otworzyć jedną instancję, np

/Applications/Calculator.app

Następnie kliknij dwukrotnie plik wykonywalny, aby otworzyć drugie wystąpienie
(będziesz musiał przytrzymać klawisz Ctrl + kliknij lub kliknij prawym przyciskiem myszy aplikację i wybierz „Pokaż zawartość pakietu”, aby przejść do pliku wykonywalnego):

/Applications/Calculator.app/Contents/MacOS/Calculator

W tym drugim przypadku otworzy się okno Terminala, aby uruchomić plik wykonywalny. Nie przerywaj go, w przeciwnym razie zakończysz działanie drugiego kalkulatora.

Podwójne kliknięcie pliku wykonywalnego pozwala otworzyć dowolną liczbę wystąpień Kalkulatora (co oznacza, że ​​nie znam górnego limitu).


1
Możesz także uruchomić „/Applications/Calculator.app/Contents/MacOS/Calculator” i z terminala tyle razy, ile chcesz, a następnie zamknąć okno terminala.
Scottmeup

1
Tak, to pozwala uniknąć przejścia do pliku wykonywalnego w Finderze, ale nadal potrzebuję otwartego okna, w przeciwnym razie wszystkie wystąpienia zostaną zakończone.
Redarm

Masz rację! Wygląda na to, że moje wspomnienia były trochę nie w porządku.
Scottmeup

7

Tak, możesz, jeśli masz konto administratora. Wybierz Calculator.app w Aplikacje, następnie kliknij prawym przyciskiem myszy (klawisz Control) i wykonaj Duplicatepolecenie. Spowoduje to utworzenie kopii aplikacji Kalkulator, z której będziesz mógł swobodnie korzystać.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2
Nie spowoduje to dwukrotnego uruchomienia aplikacji, ale utworzy kopię aplikacji, a następnie uruchomi kopię
Matteo

3
@ Matteo - Tak, poprawne, ale w czym jest problem? OP poprosił: „Jak mogę uruchomić dwa kalkulatory?” i właśnie to robi.
IconDaemon

6
Działa, ale to strata miejsca. Aby wykonać aplikację dwukrotnie, nie potrzebujesz dwukrotnie tych samych informacji na dysku.
Matteo

1
@ Matteo - Nadal nie widzę, jak twój komentarz dodaje się do mojego postu. Podajesz tylko fakty zebrane na podstawie innych odpowiedzi. W mojej odpowiedzi nie ma nic złego. Mogą istnieć bardziej eleganckie sposoby uruchamiania kalkulatora wiele razy, ale działa. W każdym razie 11,7 MB miejsca na dysku na 2 kopie kalkulatora jest minimalne w porównaniu z wielkością, powiedzmy, stron (508 MB), Keynote (728 MB), Excel (1,75 GB!), A nawet Final Cut Pro (3,76 GB). )
IconDaemon

Występują potencjalnie inne problemy, takie jak aktualizacja oryginału. @Matteo Co z dowiązaniem symbolicznym? Pozwoliłoby to zaoszczędzić miejsce i byłoby automatycznie aktualizowane.
Sparhawk

3

Otwórz terminal i uruchom:

open -n /Applications/Calculator.app

lub

open -na Calculator

Nie ma potrzeby kopiowania aplikacji ani nic takiego!

Z opcji pomocy dla open:

-n, --new     Open a new instance of the application even if one is already running.
-a        Opens with the specified application.

0

Możesz skopiować aplikację kalkulatora do innego folderu lub pulpitu. Teraz zmień nazwę na inną, na przykład Calc (bardzo oryginalną, którą znam). Możesz teraz uruchomić oba.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.