Nieoczekiwane różnice kolorów (MacBook Pro, OSX 10.11.6)


1

Napisałem plik postscriptowy zawierający niebieski (0,0,255) RGB i żółty (255,255,0) kształt RGB.

Podczas oglądania (w Podglądzie) i zgodnie z ustawieniem miernika Apple DigitalColor na tryb „kolory macierzyste” kolory są różne: żółty staje się (252,255,54) niebieski staje się (43,0,251)

Aby mieć pewność, że problem nie pochodzi ze złej konwersji postscriptowej, użyłem imagemagick do konwersji pliku postscript na obraz rastrowy (png, tiff, gif, ...). Tak skonwertowane rastry pokazują te same zmiany kolorów podczas przeglądania w podglądzie / zdjęciu / wyszukiwarce. Z drugiej strony, po zaimportowaniu do inkscape (tj. Terminalu X), kolory któregokolwiek z nich są poprawnie wyświetlane --- ponownie, zgodnie z miernikiem DigitalColor.

Dlaczego?

Czy powinienem zmienić ustawienie kolorowego wyświetlacza, aby to zrobić? W jaki sposób? Czy powinienem użyć innego próbnika kolorów? Który?

Odpowiedzi:


1

Chociaż nie znam dokładnych szczegółów, na cyfrowy miernik kolorów dostarczany z systemem MacOS mają wpływ ustawienia profilu kolorów w Preferencjach systemowych> Wyświetlacze> Kolor. Zmiana profilu kolorów wyświetlacza z Kolorowego LCD na P3 na Adobe RGB na cokolwiek powoduje, że jednolity kolor jest różnie odczytywany przy tym samym wyborze profilu cyfrowego miernika kolorów.

Edytor zdjęć z narzędziem dropper, w szczególności Photoshop, zawsze wybiera te same wartości kolorów, niezależnie od profilu kolorów wyświetlacza.


Dziękuję Ci. W Preferencjach systemowych> Wyświetlacze> Kolor. Nie mam alternatywy dla Kolorowego LCD; Nie mogę napisać profilu, którego chcę.
Vinciane Lacroix

I jeszcze raz dziękuję, w Photoshopie, za pomocą kroplomierza wartości kolorów są poprawne.
Vinciane Lacroix

W oknie Preferencje systemowe> Wyświetlacze> Kolor pole „wyświetla tylko profil wyświetlania” było włączone: usunięcie go umożliwia dostęp do innego profilu.
Vinciane Lacroix

W oknie Preferencje systemowe> Wyświetlacze> Kolor pole „wyświetla tylko profil wyświetlania” było włączone: usunięcie go umożliwia wybranie innych profili. Niemniej jednak, z profilem „Adobe RVB”, miernik Apple DigitalColor ustawiony na „kolory rodzime” jest nadal błędny: Niebieski to (0, 0, 254), a żółty (255, 255,10).
Vinciane Lacroix
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.