Jak mogę uniknąć, aby mój MacBook Pro powodował niewielkie wstrząsy?


55

Aluminiowy Macbook Pro powoduje lekki wstrząs po podłączeniu do gniazdka elektrycznego i ładowaniu. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy na przykład nie noszę butów ani kapci, a moje stopy spoczywają na ziemi (tj. Ciało działa jak przewodnik).

Skontaktowałem się z Apple i powiedziano mi, aby wykonać następujące czynności:

  1. Zamknąć

  2. przytrzymaj + ctrl+ + powerprzez 10 sekund

  3. poczekaj 30 sekund, a następnie przytrzymaj + ctrl+ + R+ power(pozwól, aby Mac uruchomił się ponownie trzy razy z tym dźwiękiem jabłka, a następnie puść.

Nie rozwiązało to problemu i nie powiedziano mi, co powinny zrobić te kroki. Poprosili mnie o zakup trzypinowej wersji adaptera i sprawdzenie, czy to rozwiąże mój problem.

Mój ostatni MacBook Pro poderwał dość ciężkie wstrząsy pod koniec życia. Stąd trochę zaniepokojony.

Pytanie

  • Czy ktoś tutaj doświadczył takiego problemu?

  • Czy ktoś wie, co powinna zrobić powyższa sekwencja kroków?

  • Czy to też w jakiś sposób uszkodzi Macbooka?


3
Kupiłem innego MacBooka Pro podczas pobytu w Korei Południowej. Tam też mam wtyczkę dwubiegunową bez bolca uziemiającego. Skontaktowałem się z Apple i powiedziano mi, że Apple uznaje problem i że jego inżynierowie pracują nad rozwiązaniem, które całkowicie wyeliminuje ten problem. W międzyczasie zalecili trzypinową wtyczkę. Minęło ponad półtora roku, nie sądzę, żeby widziałem lub słyszałem o rozwiązaniu.
Poeta

2
Dla twojego zainteresowania jest to omawiane w Hacker News: news.ycombinator.com/item?id=12946673
Flimm

Och, wow, użyłem MacBooka Pro 2009 i zupełnie o tym zapomniałem. Wydaje mi się, że pamiętam, że działo się to głównie w samochodzie, ale prawdopodobnie dlatego, że zwykle nie miałem go na kolanach. I nie pamiętam żadnej korelacji z tym, czy to ładowanie, czy nie; Gdyby ładował, przeszedłby przez falownik 12-110 V.
flarn2006

Odpowiedzi:


42

Rozwiązaniem było dla mnie użycie adaptera z trzy pinowym przedłużaczem .

Następnie notebook jest uziemiony i nie ma już żadnych ładunków na okładce, które Cię szokują. :-).

Informacje o krokach 1-3

W krokach 1 i 2 resetujesz kontroler zarządzania systemem ( Reset SMC ) na komputerze Mac wyposażonym w baterię, którego nie powinieneś samodzielnie usuwać. SMC zarządza warunkami sprzętowymi związanymi z temperaturami i zużyciem energii. Może Cię również zainteresować pytanie: kiedy powinienem zresetować SMC na komputerze Mac? .

Nie znam skrótu, który wykonałeś w kroku 3.


Używam przedłużacza. Mam jednak dwie szpilki. Używasz trzy pinów? Rozumiem, że dwa piny nie mogą zapewnić uziemienia.
Code Poet

Jestem Niemcem. Prawdopodobnie używamy zupełnie innych kabli. Chyba mam coś, co możesz nazwać trzema pinami: cl.ly/CALR
gentmatt

To jest zalecane przez ludzi z jabłek. Mam nadzieję, że mi się uda. BTW Jestem z Indii i myślę, że oboje jesteśmy na 230 V 50 HZ.
Code Poet

Tak, my dwoje mamy 230 V 50 Hz! Czy kupiłeś MBP bezpośrednio od Apple? Dlaczego nie masz trzypinowego kabla ściennego?
gentmatt

To jest dokładnie moje pytanie. Kupiłem od sprzedawcy. Apple powiedział, że są wysyłane za pomocą dwupinowego kabla ściennego, ponieważ wiele osób podróżuje i narzekają, ponieważ trzy piny nie zawsze są dostępne, szczególnie w Stanach Zjednoczonych.
Code Poet

7

To mrowienie można poczuć na naszym aluminiowym 13-calowym Macbooku z 2008 r. I 15-calowym z 2011 r., Jeśli przedłużacz Apple nie jest używany na zasilaczu.

Wsuwana część złącza przedłużacza w kształcie litery V powinna mieć metalowe styki pod krawędzią V. Stykają się one z metalowym guzikiem / grzybkiem w adapterze, który jest uziemieniem elektrycznym. Upewnij się, że trzy-bolcowy przedłużacz rzeczywiście ma uziemienie od wtyczki ściennej do zasilacza. Ta strona może pomóc znaleźć pin uziemienia we wtyczce: http://en.wikipedia.org/wiki/AC_power_plugs_and_sockets

Uważam, że zdolność odczuwania mrowienia jest bardziej związana ze stanem skóry dotykającej laptopa niż z wilgocią w pomieszczeniu. Na przykład sucha i grubsza skóra może mieć różne wyniki.

Nawet jeśli przedłużacz ma przewód uziemiający, używane gniazdo może być nieprawidłowo podłączone. Może wypróbuj uziemione gniazdka w innym lub nowszym domu lub biurze.

Nie jest to tylko problem ze sprzętem Apple - metalowe obudowy IBM ThinkPad robią to, jeśli gumowa powłoka nie jest zbyt gruba. I stało się tak na sprzęcie audio Pioneer z metalową twarzą. Nie jest statyczny, często jest odczuwalny tylko wtedy, gdy dłoń bardzo delikatnie dotyka metalu, a często tylko wtedy, gdy ręka się porusza - jakby zmiatał okruchy. Odłącz złącze zasilania od komputera Mac, a problem prawdopodobnie zniknie podczas zasilania z baterii. Długotrwałe mrowienie tego efektu prowadzi mnie do przekonania, że ​​jest to prąd błądzący. Nie jest to prawdopodobne z powodu problemu z okablowaniem w urządzeniu, ale może być łagodną interakcją indukcyjną lub pojemnościową między adapterem / obwodem zasilania a obudową urządzenia.

Fakt, że obudowa laptopa jest metalowa i powinna być uziemiona po podłączeniu do zasilania, sugeruje, że jest ona zaprojektowana prawidłowo, aby bezpiecznie kierować prawdziwe wyładowania elektrostatyczne z palców do ziemi bez uszkodzenia komputera Mac. Uszkodziłem mnóstwo sprzętu komputerowego, pracując na dywanie zimą poprzez bolesne wyładowania elektrostatyczne na monitorze lub portach klawiatury / USB. Ale nigdy nie uszkodziłem sprzętu Apple w ten sposób.

Tak więc wydaje się, że rozwiązania są następujące: Upewnij się, że używasz przedłużaczy z osadzonym przewodem uziemiającym i wtyczkami. Upewnij się, że gniazdko ścienne jest prawidłowo uziemione, a ochrona przeciwprzepięciowa nie jest uszkodzona. Jeśli nie można tego osiągnąć, użyj zewnętrznej klawiatury po podłączeniu do zasilania. W razie potrzeby silikonowa osłona klawiatury całkowicie zakrywa przewodową klawiaturę Apple. Warto wypróbować zasilanie Macbooka z wyświetlacza Apple Cinema.


2

Drugi krok ( ShiftCTRLOptionPower) ma na celu zresetowanie kontrolera zarządzania systemem MBP (SMC), jak pokazano w tym filmie About.com (więcej szczegółów na temat SMC znajduje się w tym KB wsparcia Apple - poszukaj szczegółów w Portable computers that have a battery you should not remove on your ownsekcji rozwijanej). Ten artykuł w Wikipedii wskazuje, że ten krok służy do zresetowania modułu zarządzania energią .

Nie mam żadnych szczegółów dotyczących trzeciego kroku ( ShiftCTRLOptionRPower), ale podejrzewam, że Roznacza ponowne uruchomienie, na co wskazuje twoje zachowanie.


2

Niedawno przeprowadziłem się do Indii i miałem ten sam problem. Ale po użyciu 3-pinowego przewodu do zasilacza problem został rozwiązany. Dostałem zarówno 2-pinowe, jak i 3-pinowe złącza od Apple, kiedy kupiłem komputer Mac. Zastanawiałem się, dlaczego zapewniają oba, a teraz zagadka została rozwiązana! : P

Twoje zdrowie!


Łał. Nie mogę w to uwierzyć. Dają dwupinowy przewód w Indiach. Również w Korei podali niewłaściwy rodzaj dwóch przypiętych sznurków. W obu przypadkach miałem problemy.
Poeta kodów

1

Miałem ten sam problem. Nie wiem, w jaki sposób reset SMC może pomóc, ale 3-pinowy adapter ma sens. Pomyślałem o obejściu bez konieczności inwestowania w inny adapter.

Problem z wyładowaniami elektrostatycznymi polega na tym, że gdy idziesz / pocierasz dywan lub wełnę, elektrony przemieszczają się z dywanu / wełny do twojego ciała. Jest to podobne do wcierania włosów za pomocą plastikowej wagi i trzymania ich na strzępach kawałków papieru, które unoszą się pod wpływem siły elektrostatycznej działającej na grawitację. W każdym razie, po zgromadzeniu elektronów na naszym ciele, jeśli dotkniemy metalowego obiektu, elektrony z naszego ciała przemieszczają się do obiektu. Mały prąd podczas ruchu elektronów daje nam szok / ból odczuwany przez neurony.

Zasadniczo, aby zmniejszyć prąd, musimy bezpiecznie rozładowywać elektrony z większej powierzchni naszego ciała, co zmniejsza uczucie bólu odczuwane przez neurony. Aby to zrobić, użyj metalowego spinacza do papieru lub agrafki (powinien być metalowy) i wygnij je tak, aby jeden koniec był szeroki, a drugi koniec był wąski lub skierowany. Za każdym razem przed dotknięciem komputera / komputera Mac przytrzymaj szeroki koniec i skieruj wąski lub skierowany koniec w stronę korpusu komputera, a między nimi zobaczysz małą iskrę. Jeśli wyraźnie to zauważysz, poczujesz bardzo nieznaczny szok, ale jest on tak mały, że jest bezbolesny w porównaniu do dotknięcia gołą ręką.

Mam nadzieję, że to obejście pomoże ci.


Ładne naukowe wyjaśnienie, ale nie jest to obejście :)
Code Poet

1

Od jakiegoś czasu mam mrowienie z komputera Mac, ale tylko wtedy, gdy używam krótszego kabla, tzn. Konwerter jest samą wtyczką. Problem ustaje, gdy korzystam z przedłużacza. Musi być wadliwy projekt, ponieważ krótsze adaptery wtyczek nie uziemiają się prawidłowo.


„Od jakiegoś czasu mam mrowienie z komputera Mac”… cholera, to poświęcenie. Muszę się zastanawiać, jakie są długoterminowe skutki psychologiczne leczenia wstrząsu podczas korzystania z laptopa.
Dan Esparza

1
@DanEsparza Terapia awersyjna zakończyła się powodzeniem, a MrScruff używa teraz tylko laptopów z systemem Windows. Heeee, dlaczego ludzie mi coś rzucają?
David Richerby

Jest tak, ponieważ w krótszej wtyczce trzeci bolec (masa) nie jest podłączony.
Shamal Karunarathne,

1

Czy ktoś tutaj doświadczył takiego problemu?

Tak, nadal problem z modelami 2018.

Czy ktoś wie, co powinna zrobić powyższa sekwencja kroków?

Teraz mieszkam w hotelu. Dla mnie rozwiązaniem było założenie butów podczas pracy z Macbookiem.


0

Kup trzy bolce z dowolnym centrum serwisowym. W adapterze dostępna jest linia uziemienia, jest to rodzaj ukrytego metalowego paska wewnątrz złącza. Wydawało mi się, że to rozwiązało problem.


0

Przydarzyło mi się coś podobnego. Jednak dzieje się tak również wtedy, gdy używam go również na baterii. Dłonie poczuły mrowienie / drętwienie, a ostatecznie pieczenie. Mam pęcherze następnego dnia. Gdy jednostka wróciła i otrzymała zamiennik. Wymiana nadal wywołuje uczucie mrowienia / drętwienia po 30 minutach, ale nie dostałem jeszcze porażenia prądem (używam go od razu po wyjęciu z pudełka przez około 2 godziny).

Przeprowadziłem badania i pojawił się artykuł, który wydaje się obiecujący: http://www.emfwise.com/how-to-ground-appliances.php . Możemy kupić kabel, który „uziemi” urządzenie, aby zmniejszyć odczucie.

Chciałem tylko podzielić się, aby ostrzec ludzi, aby nie ignorowali tego wrażenia, a to może mieć konsekwencje zdrowotne (moje palce rzeczywiście zaczęły lekko drżeć). Spraw, by dotknięta jednostka została sprawdzona / wymieniona i nie cierpieć tak jak ja.


1
Porady podane na tej stronie są nieprawidłowe i niebezpieczne. Włożenie złącza przewodzącego (takiego jak sprzedawane złącze „pikowe”) do portu USB spowoduje zwarcie portu, co może spowodować trwałe uszkodzenie komputera.
duskwuff

0

Właśnie dostałem nowego maca i siedziałem w domu boso, gdy nagle poczułem ból w ramieniu. Chwilę zajęło mi uświadomienie sobie, że jestem w szoku! Czytałem gdzieś, że jeśli podniesiesz boso nogi z ziemi, to rozwiązuje problem. To zadziałało dla mnie.


0

Czy jest to niewielki wstrząs czy wstrząs statyczny? Czy mieszkasz w gorącym i suchym miejscu? Czy masz suchą skórę?

Przepraszam, jeśli moje pytania brzmią dziwnie, ale możesz mieć problem medyczny. Ja również miałem ten sam problem z moim MBP. Obwiniałem obwody elektryczne. Właśnie wtedy zdałem sobie sprawę z wyładowania elektrostatycznego. W moim przypadku była to moja sucha skóra połączona z gorącym i suchym klimatem. Zacząłem koncentrować się na dobrym nawodnieniu i przestałem mieć problem. Później, aby upewnić się, że nawodnienie rzeczywiście pomogło, przeszedłem na mniej wody i szoki zaczęły się od nowa.

Wiem, że to dziwne rozwiązanie, ale zadziałało i nie zastanawiałem się więcej nad tym, dopóki nie przeczytam twojego pytania.


1
Lol. Qbektix, to wcale nie jest dziwne. Wiem do czego zmierzasz. Wyeliminowałem możliwość wyładowania statycznego. To niewielki szok, zweryfikowany w dwóch różnych krajach. Otrzymaj potwierdzenie od Apple, że są świadomi problemu, a ich inżynierowie pracują nad poprawką. To już prawie dwa lata. Nie widziałem poprawki. Jedynym zalecanym przez nich rozwiązaniem jest użycie uziemionego kołka. Nadal nie rozumiem, dlaczego wciąż sprzedają niewłaściwe wtyczki w Indiach i Korei. Następnie trzeba wydać więcej pieniędzy, aby kupić odpowiedni rodzaj wtyczek.
Code Poet

Standardowe wtyczki w Indiach to 2 piny, a 3 piny są przeznaczone tylko dla urządzeń wysokiego napięcia, takich jak lodówka lub czajnik. Nawet w przypadku telefonów komórkowych wiem, że ludzie narzekają, że 3-pinowe ładowarki to ból. Ludzie nie są świadomi korzyści wynikających z posiadania uziemienia we wtyczce. Używam tylko 3 pinowych wtyczek do wszystkich moich urządzeń elektronicznych.
qbektrix

Dokładnie o to mi chodzi. Apple powinno dostarczać tylko 3-stykowe wtyczki w Indiach. Problem w tym, że pudełko zawsze będzie miało wtyczkę z dwoma bolcami. Musisz osobno zakupić zestaw trzech pinów, który będzie kosztował kolejne 60-80 USD.
Code Poet

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.