Podłącz dwa monitory za pomocą DVI i / lub VGA do USB-C


0

Mam nowego MacBooka Pro 15 '' i chcę podłączyć dwa starsze monitory 1080p. Każdy monitor ma port VGA i DVI. Czy można podłączyć oba urządzenia do jednego portu USB-C komputera MacBook? Jeśli tak, jak ludzie to robią?

Odpowiedzi:


4

Możliwe jest podłączenie wyświetlacza VGA i DVI do jednego portu USB-C na MacBooku, ale potrzebujesz dwóch adapterów USB-C w układzie łańcuchowym i adaptera HDMI-DVI.

Najpierw podłącz cyfrowy wieloportowy adapter USB-C AV (numer części MJ1K2AM) do portu USB-C MacBooka, a następnie podłącz wieloportowy adapter USB-C VGA (numer katalogowy MJ1L2AM) do portu USB-C na cyfrowym adapterze AV .

Aby uzyskać DVI, musisz także podłączyć przejściówkę Apple HDMI na DVI (numer części MJVU2AM) do portu HDMI na cyfrowym adapterze AV, który zapewnia potrzebny port DVI.

Teraz masz port DVI i port VGA, a MacBook korzysta tylko z jednego portu USB-C.

Konfiguracja (bez adaptera HDMI-DVI, którego nie mam) wyglądałaby podobnie do tej:

usbc-hdmi-vga


Bardzo miło, nie spodziewałem się, że to zadziała! W międzyczasie znalazłem kilka stacji dokujących online, ale są one dość drogie. Nie jestem pewien, którą drogą wybrać teraz
fabian789,

Inną opcją byłoby użycie cyfrowego adaptera AV, który zapewnia HDMI (i konwerter DVI), a także w pełni działający port USB3. Podłączenie USB3 do VGA (czyli faktycznie zewnętrznej karty graficznej USB3), takiej jak USB32VGAPRO, zapewni dodatkowy port VGA, a ponadto jest tańszy niż Apple USB-C do VGA.
boris42

0

Używam wielu starszych monitorów DVI; Adaptery DVI <-> HDMI (które są urządzeniami pasywnymi) są łatwo dostępne za kilka dolarów, podobnie jak kable DVI <-> HDMI (za mniej więcej taką samą cenę jak kabel HDMI).

hdmi -> Adaptery VGA są urządzeniami aktywnymi i droższymi.

Każdy z nich pozwoli Ci użyć dowolnego adaptera HDMI dla komputera Mac.


0

Za pomocą przełącznika VGA KVM można podłączyć jeden monitor do wielu komputerów PC / laptopów

Podłącz wiele monitorów


Czy możesz dodać link, w którym znalazłeś ten obraz?
JBis
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.