Jak usunąć pliki starsze niż N dni?


2

Zawartość w moim folderze pobrań jest coraz większa. Jest wiele starszych dokumentów, których już nie potrzebuję. Czy istnieje sposób masowego usuwania plików z podanej liczby dni temu?


3
Automatycznie byłoby niebezpieczne. Po prostu sortowanie według daty i wybranie wielokrotności umożliwiłoby przynajmniej sprawdzenie najpierw, co ma zostać zniszczone.
Tetsujin

To wygląda jak spam ...
DavidPostill

@DavidPostill dzięki. Potwierdzono i poprawiono.
bmike

Odpowiedzi:


2

Oczywiście - bezpiecznym sposobem jest posiadanie kopii zapasowej, takiej jak Time Machine - możesz wtedy usuwać pliki, wiedząc, że możesz je łatwo przywrócić.

Lubię sortować listę plików według daty - wybierz pierwszy plik do usunięcia, przewiń do końca listy, pozostawiając wybrany jeden plik. Następnie użyj shift, aby wybrać ostatnie przesunięcie pliku, a następnie wybierz cały zakres.

Następnie umieść wszystkie pliki w koszu. Po upewnieniu się, że kopia zapasowa była dobra lub wybrano prawidłowe pliki - opróżnij kosz.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.